Neler Yeni

yazılım ve kodlamaya başlamak istiyorum öneri ve yardım

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bossurtucu
Merhaba şuan çokta iyi olmayan bir üniversitede hazırlık okuyorum seneye elektrik elektronik mühendisliği bölümüne başlayacağım İngilizcem neredeyse B1 seviyesinde ancak kodlama ve yazılım hakkında pek bir bilgim yok başlangıç için bilen kişilerden yardım ve öneri istiyorum

Garbajosa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Kenan Çelik
Udemy de murat yücedağın c# kursunu bitirdim. Çok yalın anlatıyor tavsiye ederim.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,229
İsim
bilo
Discord
b1l0
Murat yücedağ veya yazılım bilimi youtube kanalından C derslerine bakıp (Python da olabilir) ondan sonra nesne yönelimli programlama dillerine (C#,C++,Java gibi) yönelmeni tavsiye ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Alihan YILMAZ
İnternete gir ve araştır. Wikipedia iyi bir kaynak, başlangıç için. Bizden öğrenemezsin.

man a man

80+
Neden öğrenmek istediğine göre değişir bu durum.

C/C++ ile başlayabilirsin okuduğun bölüm için de faydasını görürsün.

Kendi kendime birşeyler geliştirmek istiyorum diyorsan Python da öğrenebilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bossurtucu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Neden öğrenmek istediğine göre değişir bu durum.

C/C++ ile başlayabilirsin okuduğun bölüm için de faydasını görürsün.

Kendi kendime birşeyler geliştirmek istiyorum diyorsan Python da öğrenebilirsin
Hem seneye iyi ve rahat bir başlangıç yapmak için ve okulun en zor bölümü deniyor hem de kendimi geliştirip bir şeyler katmak için

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bossurtucu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İnternete gir ve araştır. Wikipedia iyi bir kaynak, başlangıç için. Bizden öğrenemezsin.
mesela wikipedia ya ne yazarak bu kaynaklara ulaşabilirim ve kendimi geliştirmeme yarayabilecek site ve forum önerileriniz var mı yani donanımarşivi forum gibi değilde daha çok bir şey öğretme amaçlı örneğin yazılım kodlama borsa kripto paralar gibi dijital alanda bana bilgi ve yarar sağlayabilecek site veya forumları bilmek isterim yabancı olsalar bile

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
icardi
mesela wikipedia ya ne yazarak bu kaynaklara ulaşabilirim ve kendimi geliştirmeme yarayabilecek site ve forum önerileriniz var mı yani donanımarşivi forum gibi değilde daha çok bir şey öğretme amaçlı örneğin yazılım kodlama borsa kripto paralar gibi dijital alanda bana bilgi ve yarar sağlayabilecek site veya forumları bilmek isterim yabancı olsalar bile
Yazılım mühendisiyim. Üni + kariyerim boyunca 1 kere yazılımla ilgili wikipedia dan bir şeye bakmadım. Boş atıyor.

Bu ikisini çok kullanırım. Java yazıyorum.

Burayı da takip edebilirsin.

https://substack.com/ -> Bu site de dediğin kripto vs bilgiler bulabilirsin.

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Okan kaygısız
Direk ders niteliğinde de olmaz bu dediğim bilgilerini unutmamak yada kısa çözümler gibi şeyler katma ihtimali olduğu için söylüyorum sosyal medyayı daha yararlı kullanabilirsin.Örneğin instagram üzerinden yazılım sayfalarını takip edebilirsin.Youtube dan takip edebilirsin.Yazılımcı değilim o yüzden net bir şey diyemem.Grafik tasarımla uğraştığım seneler buralardan da yardım almıştım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Alihan YILMAZ
Wikipedia.en den programlama hakkında genel bilgi edinirsin. Harici kaynaklara da linkler bulabilirsin. Programming languages olarak ara. Sonra detaylı aramalara geçersin. Elektronik mühendisliği daha çok donanım ağırlıklı olmalı. Elektronik hakkında araştırman daha yerinde olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.verilog.com/
https://www.verilog.com/v-books.html

Son düzenleme:

gtr34

80+
Merhaba şuan çokta iyi olmayan bir üniversitede hazırlık okuyorum seneye elektrik elektronik mühendisliği bölümüne başlayacağım İngilizcem neredeyse B1 seviyesinde ancak kodlama ve yazılım hakkında pek bir bilgim yok başlangıç için bilen kişilerden yardım ve öneri istiyorum
C temelli dillerden herhangi birini öğren eem de çok fazla işine yarayacaktır arduino stm pic vs hepsi c temelli diller ile programlanıyor. Ayrıca diğer dillere geçmek istersen sağlam altyapın olur. BTK Akademi ücretsiz iyi bir kaynak oradan başlayabilirsin. Algoritma mantığını kavrarsan gerisi gelecektir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,112
Üyeler
140,771
Son üye
Emxwave
Top Bottom