Neler Yeni

ASUS PRIME H410M-K R2.0 Anakartta TPM 2.0 Açılmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
furkanKdrn
Dostlar Windows 11 arayüzü hoşuma gitti yüklemek istedim. Biosa girip açmaya çalışınca hiç bir şey çıkmıyordu karşıma BİOSumu güncelledim, güncelledikten sonra TPM 2.0 Bölümüne gittim ve çıktı karşıma, Disrate yazıyor olması gerekiyor tam hatırlamıyorum onun altında yazan firware bölümünü seçip tekrar başlattım. (Secure bootum açıktı) fakat windows+r'den bakınca TPM açılmamıştı. Tekrar biosa gittim açmak için fakat sanki bir önceki bios sürümü gibi orada yoktu TPM bölümü. Kaç defa tekrar başlattım secure bootu açıp kapattım bir türlü çıkmadı TPM 2.0 şaka gibi bir şey gerçekten. Bunu nasıl açabilirim?

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri. Genel Sorunlar.
Instagram
7emrek
Sisteminizde şuan hangi BIOS sürümü kurulu?
1711302471294.png

Anakartınızın BIOS ve Yazılım Yükleme Kısmında 1620 yüklü BIOS'larda otomatik olarak açıldığını BIOS'tan değişikliğe gerek olmadığını söylüyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
furkanKdrn
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sisteminizde şuan hangi BIOS sürümü kurulu?
Alıntıyı görüntüle
Anakartınızın BIOS ve Yazılım Yükleme Kısmında 1620 yüklü BIOS'larda otomatik olarak açıldığını BIOS'tan değişikliğe gerek olmadığını söylüyor.
Hocam gönderdiğiniz Anakartın normal versiyonu benimki R2.0 versiyonu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

En alttaki sürüm vardı. Biosta TPM gözükmüyordu. Son sürümü indirip kurdum ilk biosa girişimde gözüktü açtım ondan sonra bilgisayarı açtım fakat açılmamış gözüktü. tekrar biosa girdim eski biosa gibi gitmişti tpm ayarı. Hiç gözükmüyordu.

Ekler

• Ekran Görüntüsü (2135).png
    Ekran Görüntüsü (2135).png
    202.6 KB · Hit: 5

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
7emrek
Hocam gönderdiğiniz Anakartın normal versiyonu benimki R2.0 versiyonu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

En alttaki sürüm vardı. Biosta TPM gözükmüyordu. Son sürümü indirip kurdum ilk biosa girişimde gözüktü açtım ondan sonra bilgisayarı açtım fakat açılmamış gözüktü. tekrar biosa girdim eski biosa gibi gitmişti tpm ayarı. Hiç gözükmüyordu.
Evet onu fark etmemişim kusura bakmayın.
Biraz araştırdığım da bu Anakartta bir çok sorun yaşayan kişi gördüm. Fakat pek bir çözümü yok.
Eğer farklı bir çözüm bulamazsa forumdaki arkadaşlar. BIOS Pilini çıkartıp sıfırlama yapın. Tekrardan BIOS'unuzun güncel sürümünü kurun. Secure Boot ve TPM açarken kayıt etmeyi unutmayın. Hala Sorun çözülmez ise ASUS müşteri hizmetleri ile görüşün.
Laptopta böyle bir durum yaşamıştım oradan yardımcı olmuşlardı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
furkanKdrn
Evet onu fark etmemişim kusura bakmayın.
Biraz araştırdığım da bu Anakartta bir çok sorun yaşayan kişi gördüm. Fakat pek bir çözümü yok.
Eğer farklı bir çözüm bulamazsa forumdaki arkadaşlar. BIOS Pilini çıkartıp sıfırlama yapın. Tekrardan BIOS'unuzun güncel sürümünü kurun. Secure Boot ve TPM açarken kayıt etmeyi unutmayın. Hala Sorun çözülmez ise ASUS müşteri hizmetleri ile görüşün.
Laptopta böyle bir durum yaşamıştım oradan yardımcı olmuşlardı.
Hiç sormayın hocam, Aşırı problemlerle dolu bir anakart. Dediğiniz yapacağım teşekkür ederim. Korkutuğum tek şey biosu güncellerken elektriğin kesilmesi.

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
7emrek
Hiç sormayın hocam, Aşırı problemlerle dolu bir anakart. Dediğiniz yapacağım teşekkür ederim. Korkutuğum tek şey biosu güncellerken elektriğin kesilmesi.
Rica ederim. Çok yardımcı olamadık siz kusura bakmayın :)
BIOS güncellemesi çok uzun süren bir şey değil ve evet korkulacak bir durum ama olasılık durumu çok az :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
furkanKdrn
Rica ederim. Çok yardımcı olamadık siz kusura bakmayın :)
BIOS güncellemesi çok uzun süren bir şey değil ve evet korkulacak bir durum ama olasılık durumu çok az :D
Çok elektrik kesilen bir bölgede yaşıyorum. O yüzden 2dk sürüyor olması bile aşırı tedirgin ediyor.

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
7emrek
Çok elektrik kesilen bir bölgede yaşıyorum. O yüzden 2dk sürüyor olması bile aşırı tedirgin ediyor.
O zaman sizin için çok sıkıntı UPS cihazı olan bir yerde yapın diyeceğim ama tanıdığınız vs. aracılığıyla vardır eğer varsa.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,284
Üyeler
141,431
Son üye
VeyselBey
Top Bottom