Neler Yeni

Ağır oyunlarda Mavi ekran

shiinacim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
Akın Cenikli
Hocam occt powet testine sokun ısı değerlerini kontrol edin ısı ve voltajlarda sorun yoksa sorun kuvvetle muhtemel psu dadır ısı değerlerine bakarken hotspotları unutmayın.
power testine soktuğumda cpu 64 derece 65 watt 0.89v çalışıyor ama anakartın system yazan kısmında sıcaklığın 84 derece olduğunu fark ettim sizce nedir sorun

shiinacim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
Akın Cenikli
Çok yüksek bi değer
ısıdan dolayı mavi ekran yediğimi hiç hatırlamıyorum muhtemelen yazılımsal bir şey ama nasıl tespit edeceğimi bilmiyorum çünkü ne minidump nede memorydump oluşturmuyor mavi ekran olmasına rağmen hata kodu bile çıkmıyor ekranımda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok yüksek bi değer
eğer ısıdan mavi ekran yiyor olsaydım occt de bilgisayarın patlaması falan lazımdı herhalde

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,165
İsim
Emre Zengin

shiinacim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
Akın Cenikli
Belki bu eski Minidumplardan yola çıkabiliriz. Bu şekilde paylaşır mısın? https://www.technopat.net/sosyal/konu/minidump-dosyalarini-paylasin.73053/
eski minidump dosyalarını üstüne yazma ayarını açıp silmiştim :( belki oluşur diye yedeklerinide almamıştım ama bluescreenviewer ile baktığımda tek ntoskrnl.exe üzerinde birşeyler diyordu

normal bi mavi ekran hatası gibi değil bir anda ekrana geliyor anında yeniden başlatılıyor ne bir hata kodu yazıyor nede minidump oluşturuyor mavi ekranda otomatik yeniden başlatmayı kapatıyorum, ekran simsiyah bir şekilde mavi ekran yiyorum bir türlü çözemedim

shiinacim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
Akın Cenikli
Belki bu eski Minidumplardan yola çıkabiliriz. Bu şekilde paylaşır mısın? https://www.technopat.net/sosyal/konu/minidump-dosyalarini-paylasin.73053/
biraz araştırarak notmyfault isimli bir uygulamaya rastladım sisteme mavi ekran yediriyor anladığım kadarıyla o şekidle dump dosyası oluşuyor ama şikayetçi olduğum şekilde mavi ekran yiyince dump dosyası oluşturmuyor telefondan mavi ekran yediğim anı kayıt ederek hata kodunun "critical process died" isimli bir hata olduğunu gördüm ne yapmalıyım?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,165
İsim
Emre Zengin
eski minidump dosyalarını üstüne yazma ayarını açıp silmiştim :( belki oluşur diye yedeklerinide almamıştım ama bluescreenviewer ile baktığımda tek ntoskrnl.exe üzerinde birşeyler diyordu

normal bi mavi ekran hatası gibi değil bir anda ekrana geliyor anında yeniden başlatılıyor ne bir hata kodu yazıyor nede minidump oluşturuyor mavi ekranda otomatik yeniden başlatmayı kapatıyorum, ekran simsiyah bir şekilde mavi ekran yiyorum bir türlü çözemedim
biraz araştırarak notmyfault isimli bir uygulamaya rastladım sisteme mavi ekran yediriyor anladığım kadarıyla o şekidle dump dosyası oluşuyor ama şikayetçi olduğum şekilde mavi ekran yiyince dump dosyası oluşturmuyor telefondan mavi ekran yediğim anı kayıt ederek hata kodunun "critical process died" isimli bir hata olduğunu gördüm ne yapmalıyım?
CrystalDiskİnfo adlı programı indirip disk ya da disklerinin ekran görüntüsünü atar mısın?

shiinacim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
Akın Cenikli
CrystalDiskİnfo adlı programı indirip disk ya da disklerinin ekran görüntüsünü atar mısın?
gönderiyorum hemen

CrystalDiskInfo_20240407135123.png

@Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,165
İsim