Neler Yeni

Öneri Yazılım öğrencisine bu laptop iyi midir?

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
532
İsim
icardi
yeter de bence daha iyisi alınır bu paraya.

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,445
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Kripto Paralar, İşlemci overclock(az), Monitör

Lyrox1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
237
İsim
ahmet okan
Hocam Bilişim Teknolijileri Okuyurum Hocamın Bilgisayarı olmıyan arkadaşlarıma dediği şey kesinlikle laptop almayın gözü yoruyur uykuyu getiriyor o paraya masüstü toplanabilir tavsiyem o paraya masaüstü almanız hem yazılım için hemde oyun için on numara olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

30 bine masaüstü toplar geri kalan paraya laptop alırsın.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Aha bunu almayı düşünüyorum. Hem işlemcisi iyi bir işlemci hemde oyun performansı olarakta iyidir diye düşünüyorum. Alınır mı?
Amaç oyunsa iyi. Oyunu boşver dersen Ultrabook veya Macbook bak çok daha mantıklı, bu tuğlaları her yere taşımak zorluyor malum 😀

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Emirhan
Steam
0xraptoRwave
Twitter
emrhna7ess
Discord
emrhna7ess
Bütçe artabiliyorsa RTX 4070 dizüstülere bakabilirsiniz.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
4060 ile 4070 arasında elzem bir fark yok. Kasası paneli güzel bir laptop seçin daha iyi olur. Yazılım için ekstra bir laptopa da gerek yok kod yazıyorsun çünkü. Hatta büyük bir kısmını Masaüstüne harcayıp gerisine yazılımlık uzun bataryalı laptop alsan daha iyi gaming laptoplarda 10 dakikada %10-15 sarj gidiyor zaten ömür boyu prize bağlı yaşıyon gibi bir şey. Tümüne laptop arıyorsan macbook ya da gaming olmayan bir laptop al.

Gaming laptop istiyorsan MUX switchli bir laptop al o zaman. Victusta MUX yok MUX olmayan gaming laptoplarda oyun performansı düşük oluyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Reşit Akalın
Şimdi masaüstü durumu olmayacak çünkü farklı bir şehirde okuyacağım. Ayrıca boş zamanlarımda ağır oyunlar ve ara sıra oyun geliştirme gibi işlerle hobi olarak uğraşacağım için işlemcisi iyi bişey istiyorum. Ayrıca 4070 in 4060 ya oranla fazla bir büyüklüğü yok ve bu bütçelere watt değeri düşük ekran kartı da almak istemiyorum. Cihaz ağırlığı önemli değil zaten yks ye çalışırken Seyit onbaşı gibi çanta taşımak bir yerden sonra sorun yapmadığı içjn 2.5 kiloluk laptop gözümde hiç bir şey sayılmaz. Onun için yardımınıza ihtiyacım var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

4060 ile 4070 arasında elzem bir fark yok. Kasası paneli güzel bir laptop seçin daha iyi olur. Yazılım için ekstra bir laptopa da gerek yok kod yazıyorsun çünkü. Hatta büyük bir kısmını Masaüstüne harcayıp gerisine yazılımlık uzun bataryalı laptop alsan daha iyi gaming laptoplarda 10 dakikada %10-15 sarj gidiyor zaten ömür boyu prize bağlı yaşıyon gibi bir şey. Tümüne laptop arıyorsan macbook ya da gaming olmayan bir laptop al.

Gaming laptop istiyorsan MUX switchli bir laptop al o zaman. Victusta MUX yok MUX olmayan gaming laptoplarda oyun performansı düşük oluyor.
Hocam mux switch ne oluyor tam olarak

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Hocam mux switch ne oluyor tam olarak
Şimdi laptoplarda bi işlemcide olan dahili grafik kartıyla bir de normal harici olan ekran kartı vardır. Oyun oynarken laptop otomatikmen güçlü kartı kullanmaya başlıyor fakat ekran kartı bu görüntüyü gönderirken dahili güçsüz karttan gönderiyor dolayısıyla gecikme oluyor ve performans azalışı ortaya çıkıyor.

Size önerim MUX switchli bir laptopa önem verin ve konuda bahsi geçen Victus serisini tercih etmeyin.

Benim model önerim yok laptoptaki önemli olan bir donanımdan bahsettim ona göre laptop önerilerini dikkate alın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Reşit Akalın
Şimdi laptoplarda bi işlemcide olan dahili grafik kartıyla bir de normal harici olan ekran kartı vardır. Oyun oynarken laptop otomatikmen güçlü kartı kullanmaya başlıyor fakat ekran kartı bu görüntüyü gönderirken dahili güçsüz karttan gönderiyor dolayısıyla gecikme oluyor ve performans azalışı ortaya çıkıyor.

Size önerim MUX switchli bir laptopa önem verin ve konuda bahsi geçen Victus serisini tercih etmeyin.

Benim model önerim yok laptoptaki önemli olan bir donanımdan bahsettim ona göre laptop önerilerini dikkate alın.
Tamamdır hocam sağolun

Top Bottom