Neler Yeni

Çözüldü✓ Yıllardır süren dava Intel mi Amd mi?

ceham

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali İhsan
10 bine alacağın İntel işlemcinin en az bir o kadar paralık da anakarta ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. AMD'de MSI B650 Gaming Plus alsan her işlemciye rahat yetiyor ve OC destekliyor.
Evet asıl sikınti da orada basladi zaten sanirim amd devam edicem
Mesaj otomatik birleştirildi:

socket 478 775 1150 soket kullanmış intel'den am5 sokete geçmiş olarak şunu söyleyebilirim amd eski amd değil oldukça verimli işlemcileri var intel şuan amd'nin fx krıizi gibi intel yüksek güç tüketimine oldukça verimsiz işlemciler üretiyor . Soğutması soket desteği kısıtlaması cabası .
Am5 soket anakart önerir misin

Şu anlık bu sisteme denk geldim

İşlemci: 7800x3D (8.5k Pahalı bi yükseltme)
Anakart: B650M-K (3.2k)
Ram: XPG Lancer 5600MHz (387 TL)
SSD: ADATA Legend 1TB 5000/4500 (Pahalı bi yükseltme anakartı çift m2 ssd alırsan 2 ssd ile kullanabilirsin veya çok sık bir şeyler indirmeyeceksen ileride değişim yaparsın)
Kasa: XPG Valor Air 750W Kyber PSU model
Bu şekilde 51k ediyor sıvı soğutucu da eklenirse yaklaşık 2.500-3.000 TL'de oradan sayarsan biraz bütçe aşımı oluyor ama güzel bir sistem çıkıyor.
Ss aldim bakicam

sjO7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Baran görgülü
Merhaba, 4070li bir sistem toplayacağım ve intel hastası bir insanım. Lakin hepimizin de bildiği gibi ülke ekonomisi titanikten daha hızlı batıyor. Hem oyun oynamayı hem de photoshop, video editleme, yayın açma gibi işlerimde bana yeterli olabilecek bir işlemci arıyorum. İşlemci bütçesi max 10.000
3 4 sene işlemci yükseltmeyi düşünmüyorsan 14. Nesil intel bir işlemci gayet iyi gider amd biraz daha f/p olabilir ama bazen stabilizasyonu elinde tutamaya biliyor ama kötü demiyorum alınabilir tabii ki ama önerim intel

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,730
İsim
Emre
Discord
necromancerr
socket 478 775 1150 soket kullanmış intel'den am5 sokete geçmiş olarak şunu söyleyebilirim amd eski amd değil oldukça verimli işlemcileri var intel şuan amd'nin fx krıizi gibi intel yüksek güç tüketimine oldukça verimsiz işlemciler üretiyor . Soğutması soket desteği kısıtlaması cabası .
Aynılarını dedik hocam ikimizde :D bende intelin eskisi gibi olmadığını söyledim

Am5 soket anakart önerir misin
Hocam Bütçeye bağlı bi durum birazda bütçe belirtin ona göre yorum yapılsın

ceham

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali İhsan
Aynılarını dedik hocam ikimizde :D bende intelin eskisi gibi olmadığını söyledim

Hocam Bütçeye bağlı bi durum birazda bütçe belirtin ona göre yorum yapılsın
Kanki toplam kasanin tum parcalari max 50k olmali anakart da 5k falan idealdir sanirim

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Dwayne Rolly
eskiden inteldi ama artık intel kalmadı o yüzden amd

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,719
İsim
Emir
7800x3d önerenler neye göre öneriyor onu anlayamadım.İstediğiniz şeylerde çoklu çekirdek gerek i7 13700k tarzında gibi fakat hem bütçenizi aşıyor hem de buna sağlam bir anakart gerek yani total bütçenizi söyelseniz daha iyi ona göre sistem önerilir

raxable

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
alican
benzer düşüncelere sahip olup intel'den vazgemeyenlerdenim.Tarifi zor bir akıcılık var ya da psikolojik.2 hafta önce itopya'da 27k'ya sistem aldım.13400f -Asus Dual 4060ti.Ciddi derece de memnunum.soket moket umrumda değil :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
nemo
R7 7700X
MSİ B650 GAMİNG PLUS yada MSİ B650 TOMAHAWK
SOĞUTUCU OLARAK forumda sordum herkes thermalright pearless cift fanli modelini önerdi.

intel almanı önermem, 14ncu nesil son islemci serisi olacam lga1700 için. am5 için daha 8xxx serisi olacak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
keday samur
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,240
Üyeler
141,421