Neler Yeni

TürkNet saha personeliyim sorularınızı alayım

Ruzgar1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Hamza Tuğran
Merhaba daha önce benzer bir konu açmıştım. Türk Telekomdan ayrıldım TürkNet e geçtim. Fiber saha personeliyim. Sorularınız varsa elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım.

Leqendd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Yusuf
abi bizim buraya bi fiber be istanbuldaki tüm arkadaşlarım 80 yıldır fiber kullanıyor bi ben kaldım help.

Ruzgar1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Hamza Tuğran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
abi bizim buraya bi fiber be istanbuldaki tüm arkadaşlarım 80 yıldır fiber kullanıyor bi ben kaldım help.
Kardeşim valla neye göre nereye getiriyorlar fiber'i onu ben de tam bilmiyorum. Altyapı ekibi daha hakim o konuya. Aynı sokakta karşı karşıya binaların birinde fiber var diğerinde yok. Garip ama son hız getiriyorlar istanbulda her yere. Tabi imza toplayıp müdürlüğe iletin hızlandırırlar.

hiyper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Umut Karakuş
Hocam merhabalar,şu anda digiturk kullanıyoruz ama tahaatütü 2 aya bitecek ben de Turknet'e geçmeyi düşünüyorum,daha önceden de Turknet kullandım memnundum ama babam bi kampanya görüp digiturk'e geçirmişti bizi her neyse dediğim gibi tahaatütü bittiği gibi geçiş yapacağız şu anda vdsl 32 mbps bağlı ama altyapı vdsl 100 mbps'ye kadar destekliyor normal şartlarda hatta yan binayı falan kontrol ettiğimde 100 gösteriyor ama bizim bina için böyle bi şey diyor bunun sebebi nedir? yardımcı olursanız çok sevinirim...

Ekler

• adaadadaxa.png
    adaadadaxa.png
    14.2 KB · Hit: 104

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Başvuru yapsak kaç gün içinde kurulum için gelirsiniz bu aydan sonra TürkTelekom sözleşmemiz bitiyor Türknete geçeceğiz.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,734
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Kardeşim valla neye göre nereye getiriyorlar fiber'i onu ben de tam bilmiyorum. Altyapı ekibi daha hakim o konuya. Aynı sokakta karşı karşıya binaların birinde fiber var diğerinde yok. Garip ama son hız getiriyorlar istanbulda her yere. Tabi imza toplayıp müdürlüğe iletin hızlandırırlar.
Hocam bir sorum olucak telekom altyapısı olan yere getiriyorlarmı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Mark
Reis bizim binada boş port yok Allah aşkına yardım et ne yapıcaz

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
561
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Türknet 1 gigabit paket kullanıyorum. Paket lose sorunu neyden kaynaklanıyor ?

Modem değişti marka model aynı değiştirdim düzelmedi.
Modemi resledim düzelmedi.
Gpon sıfırlandı müşteri hizmetleri tarafından düzelmedi.
Pc format atıldı düzelmedi ?
İPV4 ve IPV6 aktif deaktif edildi düzelmedi.

Ruzgar1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Hamza Tuğran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Başvuru yapsak kaç gün içinde kurulum için gelirsiniz bu aydan sonra TürkTelekom sözleşmemiz bitiyor Türknete geçeceğiz.
Şuan da en fazla iki gün sürüyor istanbul esenlerde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bir sorum olucak telekom altyapısı olan yere getiriyorlarmı ?
Tabiiki.

Reis bizim binada boş port yok Allah aşkına yardım et ne yapıcaz
Altyapı varsa o kolay. Kurulum kaydı aç en fazla ek bir kutu daha koyarlar. Ekip kurulumu altyapıya atar. Alt yapı ekibi ilk seferde ilgilenmezse ikincide kesin yaparlar. Belki ek kutuya da gerek kalmaz ikinci dörtlüyü aktif ederler.

Hocam merhabalar,şu anda digiturk kullanıyoruz ama tahaatütü 2 aya bitecek ben de Turknet'e geçmeyi düşünüyorum,daha önceden de Turknet kullandım memnundum ama babam bi kampanya görüp digiturk'e geçirmişti bizi her neyse dediğim gibi tahaatütü bittiği gibi geçiş yapacağız şu anda vdsl 32 mbps bağlı ama altyapı vdsl 100 mbps'ye kadar destekliyor normal şartlarda hatta yan binayı falan kontrol ettiğimde 100 gösteriyor ama bizim bina için böyle bi şey diyor bunun sebebi nedir? yardımcı olursanız çok sevinirim...
Anladığım kadarı ile siz fiber başvurusu yapmışsınız binada siyah fiber kutu yoksa bu uyarıyı verir. Dsl için başvirduysanız telekom altyapısı ile bağlamaları lazım 100 e kadar artık laç destekliyorsa o gelir eve.

Omeraslan93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Ömer Aslan
Fiber hakkında bılgın var mı turkcell var ama turknet yok.Toki binamız

Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Mark
Şuan da en fazla iki gün sürüyor istanbul esenlerde.

Tabiiki.

Altyapı varsa o kolay. Kurulum kaydı aç en fazla ek bir kutu daha koyarlar. Ekip kurulumu altyapıya atar. Alt yapı ekibi ilk seferde ilgilenmezse ikincide kesin yaparlar. Belki ek kutuya da gerek kalmaz ikinci dörtlüyü aktif ederler.

Anladığım kadarı ile siz fiber başvurusu yapmışsınız binada siyah fiber kutu yoksa bu uyarıyı verir. Dsl için başvirduysanız telekom altyapısı ile bağlamaları lazım 100 e kadar artık laç destekliyorsa o gelir eve.
Başvurduk 1 ay bekledik yapmadılar iptal ettik sonra kral

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,781
İsim
Mert Can Ergün
Ataşehir e neden gelmiyor

Ruzgar1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Hamza Tuğran
Başvurduk 1 ay bekledik yapmadılar iptal ettik sonra kral
Konum neresi?

Türknet 1 gigabit paket kullanıyorum. Paket lose sorunu neyden kaynaklanıyor ?

Modem değişti marka model aynı değiştirdim düzelmedi.
Modemi resledim düzelmedi.
Gpon sıfırlandı müşteri hizmetleri tarafından düzelmedi.
Pc format atıldı düzelmedi ?
İPV4 ve IPV6 aktif deaktif edildi düzelmedi.
Ip mi gidiyor arada? Sadece PC de bu sorun oluyorsa PC ye giden CAT kablo veya anakartın lan çıkışı diye tahmin ediyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,539
Üyeler
141,454
Son üye
dnykaya
Top Bottom