Neler Yeni

RTX 4060 ve Ryzen 5 5500 Alınır mı?

ArdaHD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Arda Yiğiter
Bütçe
14000
Merhaba. Şuan ki sistemime ekran kartı ve işlemci almayı düşünüyorum. 14000 TL bütçem var. Bu bütçeye göre RTX 4060 ve Ryzen 5 5500 almayı düşünüyorum. Başka önerileriniz varsa onları da önerebilir misiniz? Birde güç kaynağım bu ekran kartı için yeterli olur mu?

Tuncpy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Tuncay
Konuyla Alakasız Mesaj / Spam
f
ff
f
f
Mesaj otomatik birleştirildi:

fff

fff

ffff

ffff

ffffff

ffedfef

Parrzival

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Onur Uzun
Merhaba. Şuan ki sistemime ekran kartı ve işlemci almayı düşünüyorum. 14000 TL bütçem var. Bu bütçeye göre RTX 4060 ve Ryzen 5 5500 almayı düşünüyorum. Sizce mantıklı mı? Başka önerileriniz varsa onları da önerebilir misiniz?
R5 5600 almaya çalış yine de ve bu devirde HDD asla tavsiye etmem SSD önceliğin olsun her zaman.

ArdaHD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Arda Yiğiter
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
R5 5600 almaya çalış yine de ve bu devirde HDD asla tavsiye etmem SSD önceliğin olsun her zaman.
SSD alacağım. Şuan ekran kartı ve işlemci alayım diyorum. 1-2 ay içerisinde SSD eklemiş olurum sisteme. 5500 ve 5600 arasında çok performans farkı yaşar mıyım acaba. Aralarında 1000 TL fiyat farkı var.

Parrzival

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Onur Uzun
SSD alacağım. Şuan ekran kartı ve işlemci alayım diyorum. 1-2 ay içerisinde SSD eklemiş olurum sisteme. 5500 ve 5600 arasında çok performans farkı yaşar mıyım acaba. Aralarında 1000 TL fiyat farkı var.
Özellikle FPS oyunlarında kayda değer performans farkı var ama stok soğutucu yetersiz kalıyor onu da göz önünde bulundurman lazım.

Metaxa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
532
İsim
Aziz
5500 alacağına bütçeni zorla ve 5600 al. Aradaki fiyat farkına kesinlikle değer.

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,266
İsim
Ümit Can
Özellikle FPS oyunlarında kayda değer performans farkı var ama stok soğutucu yetersiz kalıyor onu da göz önünde bulundurman lazım.
Hangisinde stok fan yetersiz hocam? 65W tüketimi olan bir işlemci ne gibi bir yetersiz olabilir ki? 5600 kullanıyorum kasamda egzoz fan dışında fan da yok yan kapağım açık sistem çok ısınmasın diye ve stok fanla dahi ısınarak beni üzdüğünü hafifte olsa kastığını hiç görmedim ya benimkinde sorun var ya da bu bilinen bi yanlış. Önerilmiyor olabilir ancak ben aldığımdan beri yaklaşık 1 seneye yakındır stok fan ile cayır cayır kullanıyorum.

Parrzival

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Onur Uzun
Hangisinde stok fan yetersiz hocam? 65W tüketimi olan bir işlemci ne gibi bir yetersiz olabilir ki? 5600 kullanıyorum kasamda egzoz fan dışında fan da yok yan kapağım açık sistem çok ısınmasın diye ve stok fanla dahi ısınarak beni üzdüğünü hafifte olsa kastığını hiç görmedim ya benimkinde sorun var ya da bu bilinen bi yanlış. Önerilmiyor olabilir ancak ben aldığımdan beri yaklaşık 1 seneye yakındır stok fan ile cayır cayır kullanıyorum.
Kullananların genelinde stok fanın yetersiz kalması şikayeti var özellikle yaz aylarında ve hava sıcaklığının fazla olduğu şehirlerde daha sıkıntı olabiliyor sizde böyle bi sorun yoksa amenna diğer yandan yan kapak açık şekilde kullanım kasa içinde ve fanlarda fazla tozlanmaya sebep olur ama siz bilirsiniz tabi.

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,266
İsim
Ümit Can
Kullananların genelinde stok fanın yetersiz kalması şikayeti var özellikle yaz aylarında daha sıkıntı olabiliyor sizde böyle bi sorun yoksa amenna diğer yandan yan kapak açık şekilde kullanım kasa içinde ve fanlarda fazla tozlanmaya sebep olur ama siz bilirsiniz tabi.
Kasam çok eski egzoz dışında kalan hiçbir noktada hava çıkışı yok mecburi ekran kartım ısınmasın vs diye kapağı açık tutuyorum maalesef yakında kasa işini çözeceğim zaten 😁

Valla ben stok fanla hiçbir sorun yaşamadım yaşayacağımı da düşünmüyorum ağır yüklere de sokuyorum yayın falan da yapıyorum daha bi falsosunu ya da beni üzdüğünü görmedim. Yaşayan varsa bilmiyorum ancak ben böyle bir sorun yaşayanların kasasında ya da oda sıcaklığında sorun olduğunu düşünüyorum keza aynı işlemci aynı stok fan hatta benim eksim var kasadan dolayı 😅

Parrzival

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Onur Uzun
Kasam çok eski egzoz dışında kalan hiçbir noktada hava çıkışı yok mecburi ekran kartım ısınmasın vs diye kapağı açık tutuyorum maalesef yakında kasa işini çözeceğim zaten 😁

Valla ben stok fanla hiçbir sorun yaşamadım yaşayacağımı da düşünmüyorum ağır yüklere de sokuyorum yayın falan da yapıyorum daha bi falsosunu ya da beni üzdüğünü görmedim. Yaşayan varsa bilmiyorum ancak ben böyle bir sorun yaşayanların kasasında ya da oda sıcaklığında sorun olduğunu düşünüyorum keza aynı işlemci aynı stok fan hatta benim eksim var kasadan dolayı 😅
İşlemciler aynı ama silikon kaliteleri farklı olabiliyor maalesef bu da ısı probleminin sebeplerinden. Demekki siz şanslısınız diyelim :) Konuyu açan arkadaş önce stok soğutucuyla bi süre kullanıp gözlemleyebilir, ihtiyaç duyarsa soğutucuyu değiştirir.

ArdaHD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Arda Yiğiter
Teşekkürler o zaman 5600 almaya karar verdim. Kasada 3 tane fan var hava akışı fena değil. İşlemcinin stok fan olayını da denerim yetersiz kalırsa onu da hallederim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,539
Üyeler
141,309
Son üye
experting
Top Bottom