Neler Yeni

Çözüldü✓ Pc topladim priz lazim

Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
Sezgin
Şöyle bir öneride bulunayım. Bir tane kesintisiz güç kaynağı al normal prizi ona tak. Ayriyeten elektrikler gittiğinde de bilgisayar aniden kapanmaz. Ben vatandan fspnin 850va olan modelini 1300 TL ye almıştım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
ANIL GÜDÜCÜ
Joule değeri ne kadar enerjiyi emebileceğini gösteriyor Joule değeri ne kadar yüksek olursa o kadar yüksek koruma sağlar diye biliyorum ve alt tarafı priz bu ucuzunu al geç gibi yorumlara kulak asma özellikle sıkıntılı bir tesisatın varsa priz çok önemli dünya kadar para veriyorum bilgisayar olsun televizyon olsun boşa gitmesin

Bartuu

80+ Silver

Dostum bu linkteki priz philips akım korumalı prizi üstelik philips prizden kaynaklı bir sorun olursa 50000 euro ya kadar zarari karşılama garantisi verdikleri iddia ediyor ama bir bozulma durumunda dengesiz akımdan priz koruyamadigini nasıl kanıtlarsin bilemiyorum ama ben evde bu prizi kullanıyorum oldukça memnunum evde aynı anda tek prizde 4 kasa bilgisayar ve 3 tane monitor çalışıyor hiç sorun yasamadim
Bendede 4 lüsü var akım dalgalanması vardı monitör açılıp kapanıyodu prizi kullanmaya başladıktan sonra hiç olmadı

Cheops

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tugay YILMAZ
Evin girişine kaçak akım rolesi taktır zaten absürt bir durum olursa atıp elektriği kesecektir. Yeni PSU kapasitörleride gayet iyi Viko falan yeterli olacaktır.

MeMoFnB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet
Onlu olan bu üründe akım koruması yok gibi. Hem 13.500a ibaresi yok hem de ışıklı uyarı yok. Ben de akım korumalı priz almayı düşünüyorum kararsız kaldım. 6 lı olan daha kaliteli gibi. Sizce hangisini almalıyım?

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Furkan Demirtaş
Jof yüksel voltaj PC gitti ozaman n'olacak 900 TL den kaçarsın 20 bin 30 bin liralık PC den olursun bu tarafta da bak
Teknoloji artık çok ileride dostum, belli bir çizgiden sonra 1000 TL lik prizle uygun fiyatlı prizin farkı kalmıyor aynı işlevi gördükten sonra.

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
MamiTheHL1
Jof yüksel voltaj PC gitti ozaman n'olacak 900 TL den kaçarsın 20 bin 30 bin liralık PC den olursun bu tarafta da bak
Bizim evde kaçak akım rölesi yok toprak yok 20 senelik priz kullanıyorum zamanında duman bile çıkarttım prizden ve yaşadığımız yerin tesisatı ek dolu, elektrik sürekli gidip gelir voltaj iner çıkar dalgalanır fakat bu zamana kadar pc nin bozulduğuna rastlamadım tüplü monitör var o bile sağla düşün.. zaten kaliteli psu varsa dert bile edilmez hatta ani gidip gelmelerden pc bile kapanmıyor psu iyi absorbe ettiğinden dolayı. ha 2009 da teneke psu kullanırken patlamıştı ama o yıldan beri hiç öyle olay yaşamadım daha kötü psular da kullandım onlarda da olmadı o psu neden patladı hala çözemedim neyse :D tesisatı yada elektriği kötü bir yerde isen priz fayda etmez gram önemi yok önemli olan regulatör yada on line ups kullanmaktır gerisi boştur..

burakdiA

80+
Dengesiz gelen akıma, akım koruyuculu prizler fayda etmez. Temiz akım ve kesintiye karşı koruma için Ups öneririm. Yanlış bilmiyorsam akım koruyuculu prizler genel olarak şimşek çakması sonucu hasara karşı ve yangın çıkma durumlarının önüne geçmek için kullanılıyor.

Dengesiz gelen akıma, akım koruyuculu prizler fayda etmez. Temiz akım ve kesintiye karşı koruma için Ups öneririm. Yanlış bilmiyorsam akım koruyuculu prizler genel olarak şimşek çakması sonucu hasara karşı ve yangın çıkma durumlarının önüne geçmek için kullanılıyor.
online ups olmadıkça işe yaramız ups akım kısmında. kesintiden korur hocam.

Satriani

80+ Bronze
30-40K PC alıp 5-6K UPS almıyoruz abi, halbuki çok önemli bi' şey.

YiJianMei

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Volkan Çelik
Akım korumalı ve topraklı priz al ayrıca eve elektrci çağır evin topraklamasi diye baktır mutahitler bazen unutuyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,010
Üyeler
141,660
Son üye
erdenix
Top Bottom