Neler Yeni

Yeni sahiplenen yavru kedi için mama tavsiyesi

Aaahmt

80+ Bronze
Merhaba arkadaşlar ailem yavru bir kedi sahiplenmiş ben de hemen arastirmalara basladim kedi kumu, maması, taragı vs fakat öneriye ihtiyacım var
Kedi anne süttünden kesilmiş şu an kediye normal market sütü veriyorum
Yavru kedi mama markasina (link) ihtiyacım var aynı zamanda kedi kumu ve taragi icinde oneride bulunursaniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ediyorum

Ekler

• 17136342621253984319790856872315.jpg
    17136342621253984319790856872315.jpg
    1.7 MB · Hit: 25
Son düzenleme:

Hanaz

80+ Silver
Mentolsüz kum alın kedinin cinsi tekirise normal bir marka alabilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fotografi varsa bakayım kac aylık falan durima göre anne sütü gerekebilir bu ilk 2 ay anne sütü ileride hasta olmasını engelliyor

Aaahmt

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Fotografi varsa bakayım kac aylık falan durima göre anne sütü gerekebilir bu ilk 2 ay anne sütü ileride hasta olmasını engelliyor
Fotoğrafını ekleyeyim

Tekir oluyor sanırım.
Mama olarak şu mama uygun mudur acaba sizce?

Aaahmt

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim rusyadan özel getirttiğmiz kedime alamıyorum bunları :D lito alıyoruz biz
Hocam fotografi ekleyemedim maalesef.
Mama öneriniz veya kum öneriniz var mıdır acaba link olarak atarsanız çok sevinirim.
Ayrıca bu kedi tekir mi oluyor?

Hanaz

80+ Silver
Hocam fotografi ekleyemedim maalesef.
Mama öneriniz veya kum öneriniz var mıdır acaba link olarak atarsanız çok sevinirim.
Ayrıca bu kedi tekir mi oluyor?
Tekir oluyor

Şimdilik royal caninle devam etsin en azından 8 9 aylık olana kadar sonrasında bi petshoptan mama beğenir ondan devam edersiniz (aşıları çok pahalı)

Behzat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
BehzatÇ
Fotoğrafını ekleyeyim

Tekir oluyor sanırım.
Mama olarak şu mama uygun mudur acaba sizce?
Hocam bu kedi çok sıkılır tek başına eğer banada bu yemeklerden vericekseniz arkadaşı olurum kedi olarak şahsen insan halimle bu kadar kaliteli beslenemiyorum :D

Aaahmt

80+ Bronze
Hocam bu kedi çok sıkılır tek başına eğer banada bu yemeklerden vericekseniz arkadaşı olurum kedi olarak şahsen insan halimle bu kadar kaliteli beslenemiyorum :D
Mama bütçesini biraz daha kısayım o zaman. Tekir sizleri iyi hatırlayacak 😅

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
421
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Kedi anne süttünden kesilmiş şu an kediye normal market sütü veriyorum
Yavru kediye laktozlu süt verilmez hayvanı ÖLDÜRÜRSÜNÜZ !! Yavru kediler henüz laktozu sindiremediği için doğru değil. Laktozsuz süt verilebilir ama onuda pek tavsiye etmiyorlar. (Kediler için süt tozları var onu öneriyorlar.)
Yavru kedi mama markasina (link) ihtiyacım var
Kedinizin ilerdeki sağlığı açısından Proplan kitten ya da ND kitten alabilirsiniz. Ucuz mamalar ilerde böbrek hastalıkları gibi hastalıklara sebep olabiliyor daha sonra veterinere daha fazla para vermek zorunda kalıyorsunuz. Lütfen mamada ucuza kaçmayın.
aynı zamanda kedi kumu ve taragi icinde oneride bulunursaniz çok sevinirim
Kum olarak proline ince taneli veya Lindocat ince taneli tercih edebilirsiniz.
Tarakta 2 tane almanız gerek 1 tane furminator kısa tüyler için olan diğer tarak normal

Ayrıca tuvalet almadıysanız direk üstü kapalı tuvalet alın üstünü yavruyken çıkarın büyüdüğü zaman takarsınız. Ben yavru kediye üstü açık tuvalet gerek dedikleri için tekrar almak zorunda kalmıştım. ( Gerçi benim kediye 6 tane tuvalet aldık :ROFLMAO: )

Mama konusunda güvenilir bir satıcıdan alın sahteleri çok oluyormuş ben direk amazondan alıyorum satıcıyıda amazon seçiyorum.
Ve bütün ürünleri internetten almaya çalışın Petshoplar 2-3 kat daha pahalıya satıyor.
Yine soracağınız olursa sorabilirsiniz. Kediniz hayırlı olsun.

He unutmadan konserve mama ve sıvı mamalar alarak normal kuru mamasına karıştırırsanız kuru mamaya alışması kolay olur.

Top Bottom