Neler Yeni

Gigafiber Modem&Router Önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
İsrafil Bedir
Bütçe
3000
Merhabalar
Evimde Türknet Gigafiber hattı ve Türknetin vermiş olduğu zyxel vmg8623-t50b modemi mevcut
Kullandığım katta wifide kopmalar mevdana geliyor ve üst katta çekim gücü düşük
Kaliteli bir Router yada modem alıp birini bir katta birini de bir katta kullanmak istiyorum
Önerileriniz için şimdiden teşekkürler

ThEagles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
306
İsim
Berk
Sadece modem mi istiyorsun yoksa hem modem hem router mı?

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Merhabalar
Evimde Türknet Gigafiber hattı ve Türknetin vermiş olduğu zyxel vmg8623-t50b modemi mevcut
Kaliteli bir Router yada modem alıp birini bir katta birini de bir katta kullanmak istiyorum
Kesinlikle Keenetic in ürünlerinden almalısın.
Evimde ADSL var iken Keenetic Hero DSL almıştım. Daha sonra TT Fiber e geçince aynı modemi kullanmaya devam ettim (TT nin verdiği modemi açmadım bile )
Daha sonra Keenetic Hopper alıp bunu Ana Modem yaptım, Hero DSL i ise diğer odaya Cat6 kablo ile Mesh sistemi kurup evin içinde sadece 5 GHz bandını açıp her yerde güzel bir sinyal ile çok verimli bir şekilde kullanıyorum. Çok sade, şık ve özellikleri gayet güzeldir.
Eskiden daha F/P ürünlerdi ama son zamanlarda sanki azıcık pahalı. Ama kesinlikle üzmez.Efsanedir
Mesaj otomatik birleştirildi:

@kytech Kemal Bey ilgilenecektir

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,086
İsim
Semih Boran
Merhabalar
MR80x ya da MR90x alabilirsiniz.

Mehmet9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Mehmet
Kopmalar chipset ile alakalı. Ben de ilk bağlattırdığım zaman çok araştırdım bu konuyu sizin mahalleye internet gelen ana kutudaki chipseti tespit edip ona göre bir modem almalısınız. Ben tenda tercih ettim ve kopmalarım gitti. Router için de wifi 6 kullanacak cihazınız varsa küçük bir alanda çok yüksek hızlara çıkabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
İsrafil Bedir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kesinlikle Keenetic in ürünlerinden almalısın.
Evimde ADSL var iken Keenetic Hero DSL almıştım. Daha sonra TT Fiber e geçince aynı modemi kullanmaya devam ettim (TT nin verdiği modemi açmadım bile )
Daha sonra Keenetic Hopper alıp bunu Ana Modem yaptım, Hero DSL i ise diğer odaya Cat6 kablo ile Mesh sistemi kurup evin içinde sadece 5 GHz bandını açıp her yerde güzel bir sinyal ile çok verimli bir şekilde kullanıyorum. Çok sade, şık ve özellikleri gayet güzeldir.
Eskiden daha F/P ürünlerdi ama son zamanlarda sanki azıcık pahalı. Ama kesinlikle üzmez.Efsanedir
Mesaj otomatik birleştirildi:

@kytech Kemal Bey ilgilenecektir
Çok uzun süre keenetic extra dsl kullandım gerek performansından gerek yazılımından oldukça memnundum fibere geçince kullanamaz oldum belirttiğiniz hopper i araştıracağım çok teşekkürler

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Çok uzun süre keenetic extra dsl kullandım gerek performansından gerek yazılımından oldukça memnundum fibere geçince kullanamaz oldum belirttiğiniz hopper i araştıracağım çok teşekkürler
Yanlış hatırlamıyorsam Ektra DSL in portları 100 Mbit idi. Yani 100 Mbit bir paket kullanıyorsanız kablolu olarak 94-95 Mbit olarak gelir. Wifi de ise 105-106 Mbit gelir. Hopper ın portları 1 Gigabittir. Ben 500 Mbit paket kullanıyorum. 560 Mbit e yakın geliyor kablolu da.
Wifi de ise 400 Mbit civarı geliyor. Modem bu arada Wifi6 ile geliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
İsrafil Bedir
Yanlış hatırlamıyorsam Ektra DSL in portları 100 Mbit idi. Yani 100 Mbit bir paket kullanıyorsanız kablolu olarak 94-95 Mbit olarak gelir. Wifi de ise 105-106 Mbit gelir. Hopper ın portları 1 Gigabittir. Ben 500 Mbit paket kullanıyorum. 560 Mbit e yakın geliyor kablolu da.
Wifi de ise 400 Mbit civarı geliyor. Modem bu arada Wifi6 ile geliyor.
Çok sağolasın hocam hopper in iki çeşidi var birisi sadece Router biriside hem modem hemde router bu nedenle hopper dsl de karar verdim kiracıyı sonuçta ileride ev değişecek olsam modem niyetine de kullanmaya devam ederim

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Çok sağolasın hocam hopper in iki çeşidi var birisi sadece Router biriside hem modem hemde router bu nedenle hopper dsl de karar verdim kiracıyı sonuçta ileride ev değişecek olsam modem niyetine de kullanmaya devam ederim
Sevindim. Ileride fiber e geçsen bile Fiber ana modem olarak da kullanabilirsin. Gibabit portlari var. 1000 Mbit e kadar kablolu hız alırsın. Cok güzel özellikleri var.
Benim en çok sevdiğim özelliklerinden birisi torrent desteği.
Gule gule kullan

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router
Çok doğru düşünce ve tercih.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,795
Üyeler
141,344
Son üye
S2G DİYAR
Top Bottom