Neler Yeni

Bu laptoplardan hangisini önerirsiniz

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Berke

soru başlıkta

Armanc

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Yusuf Armanc
@TİTAN.
Mesaj otomatik birleştirildi:

soru başlıkta
HP almayın hem soğutması kotü hem de CPU ve gpu nün watt değerlerı kısılmış.

@Akhisarli45 hocam , @TİTAN. hocam muhtemelen Lenovo'yu önerecektir. Ben de Lenovo alın derim.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
434
İsim
Toprak
@TİTAN.

@Akhisarli45 hocam , @TİTAN. hocam muhtemelen Lenovo'yu önerecektir. Ben de Lenovo alın derim.
Bence nitro 16. Bahsettiğiniz CPU limiti loq da da oyunlarda giriyor. Ki nitro modelinde 330w loq modelinde 230w adaptör var.

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Berke
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@TİTAN.

lenovonunda ekran kartı kısılmış diye biliyorum

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
434
İsim
Toprak
Ama bunu hep söylüyorum bu işlemciler için 45 w dahi yeterli geliyor. Hs serisi oldukları için watt/performans konusunda acayip iyiler. Burda loq oyunda 45 w ceksede 65 w ceksede benzer performans alır. Drop sutter gibi sorunlar da yaşamaz. Ama renderda farklı oluyor tabi .

Armanc

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Yusuf Armanc
Ama bunu hep söylüyorum bu işlemciler için 45 w dahi yeterli geliyor. Hs serisi oldukları için watt/performans konusunda acayip iyiler. Burda loq oyunda 45 w ceksede 65 w ceksede benzer performans alır. Drop sutter gibi sorunlar da yaşamaz. Ama renderda farklı oluyor tabi .
Ekran kartında throttle vardı?

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
434
İsim
Toprak
Arkadaş ne amaçla kullanacağına bağlı. Rende ise kesinle victus almasın. Loq ile nitro arasından da nitro.

Ekran kartında throttle vardı?
Yok hocam victus da da loq dada yok.

Armanc

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Yusuf Armanc
Arkadaş ne amaçla kullanacağına bağlı. Rende ise kesinle victus almasın. Loq ile nitro arasından da nitro.

Yok hocam victus da da loq dada yok.
Zaten Nitro olmayınca loq demiştim ama şu an tamamen domine edilmiş haldeyim :/

Varmış da 32gb ram de iyi?

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
434
İsim
Toprak
Zaten Nitro olmayınca loq demiştim ama şu an tamamen domine edilmiş haldeyim :/

Varmış da 32gb ram de iyi?
Hocam ama kimse bunu anlamıyor. Şu limit olayı zaten belli bir yerden sonra etki etmiyor. Anlık olarak victus kullanıyorum ve söylenen drop sorunlarının hiçbirini yaşamıyorum. Loq da oyunlarda 45 w limitlenmis şekilde çalışıyor. 45 w işlemci 100w ekran kartı şeklinde. Victus da 60 w a 110 w fln çalışıyor ikisi de yük altında. Ama bu loq da ve victusda FPS drop sorunu yaşamıyor. Hatta loq daha az watt çekmesine rağmen benzer %1 FPS değerlerine sahipler. AMD işlemciler bu konuda çok başarılılar. Bence render ile işi yok ise limite bakmasına gerek yok. Limitlendirmeleri oyunlarda aynı olmasına rağmen loq daha önde. Gerek 2. M2 slotu, gerek teknik servis, gerekse yazılımı bakımından (Lenovo vantage ve omen gaming hub) Lenovo öne geçiyor. Ama iş nitro 16 ya döndüğünde tabii ki hem fiyatta hemde panel soğutma vs fark yaratıyor.

Armanc

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Yusuf Armanc
Hocam ama kimse bunu anlamıyor. Şu limit olayı zaten belli bir yerden sonra etki etmiyor. Anlık olarak victus kullanıyorum ve söylenen drop sorunlarının hiçbirini yaşamıyorum. Loq da oyunlarda 45 w limitlenmis şekilde çalışıyor. 45 w işlemci 100w ekran kartı şeklinde. Victus da 60 w a 110 w fln çalışıyor ikisi de yük altında. Ama bu loq da ve victusda FPS drop sorunu yaşamıyor. Hatta loq daha az watt çekmesine rağmen benzer %1 FPS değerlerine sahipler. AMD işlemciler bu konuda çok başarılılar. Bence render ile işi yok ise limite bakmasına gerek yok. Limitlendirmeleri oyunlarda aynı olmasına rağmen loq daha önde. Gerek 2. M2 slotu, gerek teknik servis, gerekse yazılımı bakımından (Lenovo vantage ve omen gaming hub) Lenovo öne geçiyor. Ama iş nitro 16 ya döndüğünde tabii ki hem fiyatta hemde panel soğutma vs fark yaratıyor.
Yani hocam Nitro alsın ama aklımda (hocanın yerine düşünerek söylüyorum :D ) 16GB RAM in önümüzdeki yıllarda yetersiz olabileceğini düşünüyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,283
Üyeler
141,431
Son üye
VeyselBey
Top Bottom