Neler Yeni

Ekran Kartı Önerisine İhtiyacım Var

1650 süper in 4 gb versiyonunu önermem 8 gb bulunursa iyi olur 1660 süper de alabilirsiniz 3500 e vardı en son
Hocam 2 yanlışınız var.
1650 süper için 4gb vram fazla fazla yeterli 8 nedir yahu?ki yok :D
1650super tek vram seçeneği var oda 4gb yani başka yok

5dk furmark testi temp 72 derece hotspot 85 derece görünüyor sizce değerler nasıl ben pek anlamıyorum
85 derece 5 dakikada fazla gibi geldi hocam 10 dakikada 87 falan da bulabilir yüksek değerler, termal macun bakımları yapılmış mı acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yanlış bilgidir, sonradan bellek arttırma işlemleri yapmaya başlayanlar var belki onların yaptıkları kartlar vardır böyle kullanılmış vs. Ama fabrika üretimi 8GB yok. En kötü türkiyede yok yani.
anladım hocam

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
5dk furmark testi temp 72 derece hotspot 85 derece görünüyor sizce değerler nasıl ben pek anlamıyorum

Kart ne bilmiyorum ama güzel değerler, hotspot normal sıcaklığın çok üstünde olur zaten. 105-110 derecelere kadar gidebilir, normal kart sıcaklığı 85 üstü olmadıkça sorun olmaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Yılmaz Şaşmaz
85 derece 5 dakikada fazla gibi geldi hocam 10 dakikada 87 falan da bulabilir yüksek değerler, termal macun bakımları yapılmış mı acaba

anladım hocam
bir sorayım buradaki önemli olan sıcaklık değeri temp mi hotspot mu 10.dakika 15.ve 30.dakika sonuçlarını da istedim sıcaklık temp olarak 75in üstüne çıkmazsa bi sıkıntı olmayacağını düşünmüştüm termal macun bakımları yapılmamıştır sanmıyorum 1 yıl önce mediamarkt dan alınmış hotspot ve temp sıcaklık değerleri neyi ifade ediyor açıklar mısınız bilginiz var ise

Kart ne bilmiyorum ama güzel değerler, hotspot normal sıcaklığın çok üstünde olur zaten. 105-110 derecelere kadar gidebilir, normal kart sıcaklığı 85 üstü olmadıkça sorun olmaz.
Ben Cs2 7days to die gibi oyunlar oynuyorum asus rog strix rx580 8gb ekran kartım amd software de 85 derecenin üstüne çıkmadığı halde chipset i yandı o yüzden sıcaklık değeleri benim için çok önemli

anladım hocam
palit maka 1660super buldum birtane de 3300tl yazmış umarım 3000e verir sizce palit markası nvidia da iyi bir iş başarmış mıdır sıcaklık değerlerine bakmadan satın alım yapmam ama marka olarak pek bildiğim ve gördüğüm bi marka değil

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
bir sorayım buradaki önemli olan sıcaklık değeri temp mi hotspot mu 10.dakika 15.ve 30.dakika sonuçlarını da istedim sıcaklık temp olarak 75in üstüne çıkmazsa bi sıkıntı olmayacağını düşünmüştüm termal macun bakımları yapılmamıştır sanmıyorum 1 yıl önce mediamarkt dan alınmış hotspot ve temp sıcaklık değerleri neyi ifade ediyor açıklar mısınız bilginiz var ise

Ben Cs2 7days to die gibi oyunlar oynuyorum asus rog strix rx580 8gb ekran kartım amd software de 85 derecenin üstüne çıkmadığı halde chipset i yandı o yüzden sıcaklık değeleri benim için çok önemli

palit maka 1660super buldum birtane de 3300tl yazmış umarım 3000e verir sizce palit markası nvidia da iyi bir iş başarmış mıdır sıcaklık değerlerine bakmadan satın alım yapmam ama marka olarak pek bildiğim ve gördüğüm bi marka değil

Chipset yanması her daim sıcaklıktan olucak diye bir şey yok, bazen anlık güç dalgalanmasından olabilir yani evine gelen elektriğin stabilitesi, PSU kalitesi ve güvenlikleri vs.

Yoksa GPU yapısı öyle kolay kolay yanmaz, sıcaklığa çok ama çok uzun süre yüksek sıcaklığa maruz kalması lazım öbür türlü riskli sıcaklıkta zaten sürekli sistem kendini korumaya alıyor kapatıyor.

Palit türkiyede her ne kadar yaygın olmasa da yurt dışında kullanılan iyi bi markadır

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Yılmaz Şaşmaz
Chipset yanması her daim sıcaklıktan olucak diye bir şey yok, bazen anlık güç dalgalanmasından olabilir yani evine gelen elektriğin stabilitesi, PSU kalitesi ve güvenlikleri vs.

Yoksa GPU yapısı öyle kolay kolay yanmaz, sıcaklığa çok ama çok uzun süre yüksek sıcaklığa maruz kalması lazım öbür türlü riskli sıcaklıkta zaten sürekli sistem kendini korumaya alıyor kapatıyor.
bende sistem yük altında 7 8 saat full kapasite oyun oynadığım için olabilir mi acaba

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Yılmaz Şaşmaz
sizce 10 15.dakikalarda bu tür kartlar ideal kaç derece bandında olmalıdır nvidia hiç kullanmadım da pek bi bilgim yok

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
sizce 10 15.dakikalarda bu tür kartlar ideal kaç derece bandında olmalıdır nvidia hiç kullanmadım da pek bi bilgim yok

Her kart için geçerli 85 derece ve altı olma şartı.

Ama GTX 1650 Superler genelde maks 75-78 derece görür en kötü soğutmalı modelde.

GTX 1660 serileride yine en kötü soğutmalı modelde 82-83 lere kadar çıkabilir.

Ortalama modeller alırsan 73-75 takılır iyi model alırsan 65-70 takılır öyle.

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Yılmaz Şaşmaz
Her kart için geçerli 85 derece ve altı olma şartı.

Ama GTX 1650 Superler genelde maks 75-78 derece görür en kötü soğutmalı modelde.

GTX 1660 serileride yine en kötü soğutmalı modelde 82-83 lere kadar çıkabilir.

Ortalama modeller alırsan 73-75 takılır iyi model alırsan 65-70 takılır öyle.
ortalama modellerden kastınız nedir çünkü gtx dışında bu fiyatlarda bildiğim tek seri rx500 ve 5000 serileri 5000 serisini çok bilmiyorum ama 500serisi aşırı güç tüketimi ve aşırı sıcaklık ile karşılaşıyorum tüm ilanlarda

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,157
Üyeler
141,404
Son üye
Mertmn34
Top Bottom