Neler Yeni

i5 13600K ve DeepCool AK620 Anormal sıcaklıklar

wgaijin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
han uzn
Şimdi arkadaşlar soru çok açık ve ben kafayı yemek üzereyim 13600K ile bu kombinasyon bugün Warzone'da ve diğer ağır oyunlarda 80 normal olarak anlık olarakta 90 derecelere pick atıyor gezdi malum önümüz yaz sıcaklıklar hiç yoktansa yurdun genelinde 35 derecelerin üstüne çok rahat çıkabiliyor bu soğutucu alalı yaklaşık 1-2 ay oldu sizce bu soğutucuyu elden çıkıp 240mm veya 360mm sıvı soğutucuya geçmek mi? Yoksa kardeşim çok büyütüyorsun 13. ve 14.nesil Intel işlemcilerin doğası bu devam et demeniz mi?

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
OZAN TANKUŞ
i5 12600K var. ThermalRight Assasin king 120 ile kullanıyorum. 5 Borulu olan. Geçenlerde bende de gereksiz ısınma sorunu vardı fakat gereksiz ısınam dediğim 82 lere falan dayanıyordu max. Şimdi sistem boşta iken 28 derecelere kadar düşüyor. Max olarak da 72 derece oluyor. Hem OBS den stream, Hem Discord dan stream, çift ekran ve işlemci yoracak oyunlar oynadım. Yaptığım uygulama sadece termal macunu içinden çıkan spatula ile iyice yaymaktan ibaret. Ha ayrıca bende bulunan 2060'ın arka plakasını çıkardım ve aynı uygulamayı onda yaptım. Sorunum cozuldu. Ekran kartından dolayı ekran kartının sıcaklıgı kasayı genel oalrak etkılıyordu. Ama işlemcinin sıcaklıgı da gozle gorulur derecede dustu.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
365
İsim
Murat Cemal
sistem bazen fanları düşük devirde döndürüyor. fan ayarlarını kurcalayın
Mesaj otomatik birleştirildi:

260 w tdp'ye kadar kaldırıyor o soğutucu, teorik olarak i7 14700k'yı bile rahatca dizginleyebilmesi lazım. fan devirlerini gözden geçirin

Son düzenleme:

wgaijin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
han uzn
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sistem bazen fanları düşük devirde döndürüyor. fan ayarlarını kurcalayın
Mesaj otomatik birleştirildi:

260 w tdp'ye kadar kaldırıyor o soğutucu, teorik olarak i7 14700k'yı bile rahatca dizginleyebilmesi lazım. fan devirlerini gözden geçirin
full fanda 70-80 lerde tutabiliyor ama onada gerek var mı bilmiyorum

Talat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Talat
Şimdilik bir sorun oluşturmadasada belirli bir süreden sonra anakart arızaları mevdana gelecek kacınılmaz son 240 mm sıvı sogutucu sart..

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
365
İsim
Murat Cemal
kasanın emme ve egzoz fanlarının hızını konrol edin
özellikle en hızlı fanlar egzoz fanları olsun

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Şimdi arkadaşlar soru çok açık ve ben kafayı yemek üzereyim 13600K ile bu kombinasyon bugün Warzone'da ve diğer ağır oyunlarda 80 normal olarak anlık olarakta 90 derecelere pick atıyor gezdi malum önümüz yaz sıcaklıklar hiç yoktansa yurdun genelinde 35 derecelerin üstüne çok rahat çıkabiliyor bu soğutucu alalı yaklaşık 1-2 ay oldu sizce bu soğutucuyu elden çıkıp 240mm veya 360mm sıvı soğutucuya geçmek mi? Yoksa kardeşim çok büyütüyorsun 13. ve 14.nesil Intel işlemcilerin doğası bu devam et demeniz mi?

Z serisi anakartın var ise biraz ayarlarıyla oyna işlemcinin malum K serisi aldıysan boşa durmasın. Öte yandan dediğin gibi 13. nesilde önceki nesillerde olduğu gibi hatta biraz daha beter seviyede güç tüketim değerlerine sahip. K serisi oldumu bütün hepsinde güç tüketimi saçma seviyelere çıkıyor 13600K 240-250W lara kadar çıkabilir hiç şaşırmam.

Top Bottom