Neler Yeni

Çözüldü✓ 125 fps 144 fps den daha akıcı nasıl olabiliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
hazarcoban
Arkadaşlar bütün oyunlarda aynı titreme sorununu yaşıyorum sebebi nedir cidden ya ?

Sistemim:
JIESHUO RTX 3080 10GB
R5 5600 İŞLEMCİ
XPG 8*2 16 GB RAM
A520M A PRO ANAKART
2K 144 HERZ KOORUİ MONİTÖR

gOkO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Gökhan TUTAR
Hocam monitörde adaptive synch veya g-synch varsa açın, sonra sürücü ayarlarından aktif hale getirin. Bu sorunlar bitecektir...

Dahası  
Reaksiyon skoru
117
Bu dünyada fanı olabileceğim tek şey BERSERK'tir
İsim
F.M.
Gsync deneyin, bir de farklı monitörde denemene imkanınız var mı jieshuo markasını da ilk defa duyuyorum

budala31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berk İlhan
Mouse ile ilgili bir problem olabilir. Vsync ile ilgili bir problem olabilir. Ekran kartı driver'ını güncellersen veya kaldırıp silersen düzelebilir. Monitör'ün ayarlarından bir şeyleri değiştirirsen düzelebilir.

bdcbudur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Çağan İnan
Arkadaşlar bütün oyunlarda aynı titreme sorununu yaşıyorum sebebi nedir cidden ya ?

Sistemim:
JIESHUO RTX 3080 10GB
R5 5600 İŞLEMCİ
XPG 8*2 16 GB RAM
A520M A PRO ANAKART
Aynı sorunu yaşadım bir çözüm bulamayınca pcye format attım. Sorun çözüldü.

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
hazarcoban
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı sorunu yaşadım bir çözüm bulamayınca pcye format attım. Sorun çözüldü.
Bu bilgisayardan Windows'u yeniden yükle mi yaptınız mı yoksa iso dosyası oluşturup flash bellekle mi attınız formatı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mouse ile ilgili bir problem olabilir. Vsync ile ilgili bir problem olabilir. Ekran kartı driver'ını güncellersen veya kaldırıp silersen düzelebilir. Monitör'ün ayarlarından bir şeyleri değiştirirsen düzelebilir.
Hepsini denedim ama olmuyor.Fakat bilgisayara joystick takıp aynı işlemi yapınca sorun çözülüyor.Başka fare aldım ama gine aynı.

Mota

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Yılmaz Mota
Bu bilgisayardan Windows'u yeniden yükle mi yaptınız mı yoksa iso dosyası oluşturup flash bellekle mi attınız formatı

Hepsini denedim ama olmuyor.Fakat bilgisayara joystick takıp aynı işlemi yapınca sorun çözülüyor.Başka fare aldım ama gine aynı.
Çok ilginç ilk defa böyle bir şey gördüm mouse işe alakalı değilse ona bağlı şeylerde arayabilirsiniz girişi yazılımı vs. gibi.

sezer30

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sezer
Baska oyunlardada böyle titreme oluyomu yada görüntü bozulmasi

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
hazarcoban
Baska oyunlardada böyle titreme oluyomu yada görüntü bozulmasi
Evet her oyunda oluyor.Joystickle oynayınca düzeliyor ama fareyle etrafa bakınca titreme başlıyor.Fareyide değiştirdim ama sorun çözülmedi

sezer30

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sezer
Dostum hic zaman kayip etmeden garantiye yola bende senin ayni sorunu yaşadim garantiye yola sistemsel bi sorun bu yani adamlar kısa sürede yapar

Ya ekran kartinda sıkınti var

Yada işlemcide sorun olabilir teknik servise yola direk haledilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Arda Talu

Sistemim:
JIESHUO RTX 3080 10GB
R5 5600 İŞLEMCİ
XPG 8*2 16 GB RAM
A520M A PRO ANAKART
Buradaki titreme dediğin olay görüntünün yırtılması. Görüntü yırtılması aldığın fps değerinin monitörün hertz değerinden yüksek olmasıyla ortaya çıkar. Normal şartlarda g-sync veya benzeri teknolojiler kullanıldığına , aldığın fps değerini monitörünün hertz değerine sabitler. Ama sanırsam kullandığın monitör bu konuda iyi değil ve bu yüzden ekran yırtılması yaşıyorsun. Bir de eklemek istediğim bir şey var hiç bir rekabetçi fps oyununda sync teknolojisi kullanmamanı olabildiğince yüksek değerde fps almaya koşmanın öneririm.

Rouly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hamza
Yorumda yazanları dene olmazsa en son 2560x1440 143 Hertz özel çözünürlük yap

Top Bottom