Neler Yeni

Yardım Amoled Ekranlı Telefonda Piksel Sıkışması Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Unknownhuman99
Az önce ekranın alt kısmında renkli renkli piksellere rastladım araştırmama göre piksel sıkışması deniyormuş. Yani yeni aldım açıkçası arızalanması sebebiyle garantiye yollamıştım garantiden geldi. Yani toplam 2 kez garantiye yolladım arıza sebebiyle değişti. Şimdi çok yoruldum bu garantiye yollama işinden bahtım mıdır artık anlamadım bir daha yollamayı kesinlikle düşünmüyorum. Ne yapmalıyım? Çoğalır mı zaman geçtikçe? Hatırlatayım ölü piksel değil piksel sıkışması var. Görmezden gelsem kullanmaya devam etsem sıkıntı olur mu lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Gökhan
bozulan ürün bir daha bozulduysa ve hala garanti kapsamındaysa ürünün yenisini iste. tabi bu isteğini yazılı olarak da yap kaale almazlarsa tüketici hakem heyetine başvurursun

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Unknownhuman99
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bozulan ürün bir daha bozulduysa ve hala garanti kapsamındaysa ürünün yenisini iste. tabi bu isteğini yazılı olarak da yap kaale almazlarsa tüketici hakem heyetine başvurursun

Dostum cevaplarsan sevinirim, beyaz renginde ve hatta içinde birçok renk var yani ölü piksel değil. Peki böyle kullanmaya devam etsem yayılır mı ekrana daha fazla

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Gökhan
Dostum cevaplarsan sevinirim, beyaz renginde ve hatta içinde birçok renk var yani ölü piksel değil. Peki böyle kullanmaya devam etsem yayılır mı ekrana daha fazla
elinde telefonun servise gittiğine dair servis fişi varsa, faturan ve fişinle ilgili firmaya yada satıcıya telefonun yenisini istediğine dair talep yaz. bu senin yasal hakkın sonuçta

Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Yiğit Can Kocaman
ekranda çoğalma ihtimali var ve bu riski almaya değmez. değişim talebinde bulun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Unknownhuman99
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekranda çoğalma ihtimali var ve bu riski almaya değmez. değişim talebinde bulun.
Aklıma şimdi geldi: ekranda bir pislik vardı onu tırnağımla çıkardım ve sonrasında o çıkardığım yerde piksel sıkışması meydana geldi. Anlam veremedim çok da sert zorlamamıştım şaşırdım. Üstelik ekran koruyucu da vardı. Ekran koruyucuyu tırnağım delip nasıl piksele zarar verdi aklım almıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Yiğit Can Kocaman
Aklıma şimdi geldi: ekranda bir pislik vardı onu tırnağımla çıkardım ve sonrasında o çıkardığım yerde piksel sıkışması meydana geldi. Anlam veremedim çok da sert zorlamamıştım şaşırdım. Üstelik ekran koruyucu da vardı. Ekran koruyucuyu tırnağım delip nasıl piksele zarar verdi aklım almıyor.
hocam dediğim gibi bence işinizi garantiye alıp servise yollayın ve değişim talep edin. böyle saçma sapan olaylar zaman zaman hepimizin şansına geliyor, ekranı bundan sonra temizlerken mendil vs. kullanırsınız artık:)

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
Yunus Şahin

Bu her üründe mi geçerli? Robot süpürge 2 kez garantiye gitti geçen haftalarda 3'ü gönderdim. Yeni isteme hakkım var mı?

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Gökhan
Bu her üründe mi geçerli? Robot süpürge 2 kez garantiye gitti geçen haftalarda 3'ü gönderdim. Yeni isteme hakkım var mı?
elektronik ürünlerin hepsinde geçerli
belki araba ve motorsiklet gibi daha büyük ve farklı ürünlerde geçerli olmayabilir.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
Yunus Şahin
elektronik ürünlerin hepsinde geçerli
belki araba ve motorsiklet gibi daha büyük ve farklı ürünlerde geçerli olmayabilir.

Teşekkürler. :D Garantiye gönderirken iade veya değişim talep ediyorum diye kâğıda yazmıştım. Elime koz geçti bu şekilde. :D

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Gökhan
Teşekkürler. :D Garantiye gönderirken iade veya değişim talep ediyorum diye kâğıda yazmıştım. Elime koz geçti bu şekilde. :D
elinde önceki garanti işlemine dair belgen varsa iyi sakla sıkıntı çıkarırlarsa tüketici hakem heyetine başvururum fln dersin

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
Yunus Şahin
elinde önceki garanti işlemine dair belgen varsa iyi sakla sıkıntı çıkarırlarsa tüketici hakem heyetine başvururum fln dersin

Kutunun içindeydi. Tekrar gönderirlerse bende kalır belgeler.

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Gökhan
ben böyle durumlarda ekstra garanti olsun diye firmaya eposta da atıyorum bütün fatura fişlerle beraber azami yasal süre dolunca tüketici hakem heyetine başvuruyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kutunun içindeydi. Tekrar gönderirlerse bende kalır belgeler.
kayıplara karışır o belge muhtemelen. benim servisle işim olduğu zaman hep en kötüsünü düşünerek hareket ederim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
949,137
Üyeler
149,496
Son üye
moonlight_
Top Bottom