Neler Yeni

Pc'mi sattığım arkadaş geri iade istiyor ?? Yardım☎☎

Aydigal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Aydın İgal Gezer
1660S ve ryzen 5 5600'lü sistemi 2 gün önce 20k Fiyata sattım aslında amacım satmak değildi öylesine sitede dursun diye koymuştum ama alıcı çıktı gelen adam inceledi baktı birazını ibandan birazını nakit halletti . 19 k fiyata anlaştık . Adam arabasına koydu gitti okuldan az önce geldim şimdi aradı diyor ki ben sistemi beğenmedim iade edicem yok olmaz falan dedim olacak diyor . Tepemin tası attı adam bişey yaptı belki sisteme ben nereden bileceğim ? Yarın gelip iade edicem diyor sizce nasıl davranmalıyım ? Ne demeliyim ? Birde kaba kaba konuşuyor tilt oldum.
2. Elde iade olmaz, istersen bozuk ürün ver adama, geri almama hakkına sahipsin. Kabahat doğru şekilde kontrol etmeyip veya isabetli karar vermeyen alıcınındır.

Babangida Babayaro

80+ Bronze
İade etmesine izin verme. Alırken inceledi ve aldı. Artık satılmış ürün. Kurumsal firma da değilsin . Eve gelirse polis çağır. Hiç gevşeme bile . Cihaza zarar vermiş olabilir ayrıca. Nereden bileceksiniz.

Buğrahan Mert

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,279
İsim
Kazım Buğrahan Mert
Bizim bina sağlamda dükkan gitti şuan 800k mal depoda yatıyor yeni dükkan yok hep aralarda onlarda küçük. kısaca battık
Çok geçmiş olsun devlet adam akıllı yardım etse keşke inşallah en kısa sürede düzelir işler

grasdiyas

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,245
İsim
mustafa can
@pc ustasi1 son durum ne knk merak ettim adam halen darlıyormu

pc ustasi1

80+ Silver
Çok geçmiş olsun devlet adam akıllı yardım etse keşke inşallah en kısa sürede düzelir işler
İnş . Keşke dükkan olmadan internetten satış yapabilsekte en azından az yoluna girse işler
Mesaj otomatik birleştirildi:

@pc ustasi1 son durum ne knk merak ettim adam halen darlıyormu
kanka babam az önce bir daha ararsa söyle şikayetçi olalım dedi . engellemiştik ancak başka numaralardan arıyor.

Lyrox1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
AHMET OKAN KARA
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım, PC, Ekran kartları.
Son Çare: Hukuki Destek:
  • Alıcı ısrarcı ve durum tehditkar hale gelirse, hukuki danışmanlık almayı düşünebilirsiniz. Bu tür durumlarda ne yapmanız gerektiği konusunda bir avukat size rehberlik edebilir.
Önerim, öncelikle alıcıyla açık ve dürüst bir iletişim kurarak sorunu çözmeye çalışmanızdır. Eğer sorun çözülmezse ve alıcı agresif davranışlar sergilemeye devam ederse, durumu tırmandırmadan profesyonel yardım almayı düşünün.

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Mehmet Eyüp Atan

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,943
İsim
Emir
İnş . Keşke dükkan olmadan internetten satış yapabilsekte en azından az yoluna girse işler
Mesaj otomatik birleştirildi:

kanka babam az önce bir daha ararsa söyle şikayetçi olalım dedi . engellemiştik ancak başka numaralardan arıyor.
Engellemek yerine durumu belirt.Gerisi çokta fifi devam ederse geç savcılığa oradan da bi para cezası yer

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Mehmet Eyüp Atan

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,839
İsim
Mehmet Aslan
1660S ve ryzen 5 5600'lü sistemi 2 gün önce 20k Fiyata sattım aslında amacım satmak değildi öylesine sitede dursun diye koymuştum ama alıcı çıktı gelen adam inceledi baktı birazını ibandan birazını nakit halletti . 19 k fiyata anlaştık . Adam arabasına koydu gitti okuldan az önce geldim şimdi aradı diyor ki ben sistemi beğenmedim iade edicem yok olmaz falan dedim olacak diyor . Tepemin tası attı adam bişey yaptı belki sisteme ben nereden bileceğim ? Yarın gelip iade edicem diyor sizce nasıl davranmalıyım ? Ne demeliyim ? Birde kaba kaba konuşuyor tilt oldum.
kendi iradesiyle görüp aldığı için öyle bir şey yapma zorunluluğun yok. O değilde o sistemi adama 19k ya kitlemişsin ona yandım. Biraz insaf ya :kekw:

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
877
İsim
Furkan Görür
arkadaşlar herhalde hukuktan haberiniz yok özet geçeyim sattığınız üründe gabin varsa hukuki yollarla verdiği parayı geri alır.

Yani adam şuan sana dava açsa parası alır.(avukat parası dahil) Çünkü orta da gabin var. sen normal fiyatının çok üstünde bilgisayar satmışsın yani alıcıya gabin hakkı vermişsin. Benim tavsiyem iade etmen.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,449
Üyeler
146,718
Son üye
alperenp
Top Bottom