Neler Yeni

Bilgisayarım donup mavi ekran veriyor

AntiDuckZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ziya anbarcı
Birden bilgisayarımı yeniden başlattıktan sonra mavi ekran vermeye başladı yeniden başlatırken bazen boot etme ekranında donup kalıyor veya açılıyor ve bir kaç dk sonra mavi ekran veriyordu bende ssd den olabileceğini düşünüp ilk önce bir format atmak istedim ama format ekranına gelirken de aynı şekilde mavi ekran vermeye başladı sonra bir şekilde format ekranı geldi denemelerden sonra ve bu sefer format atarken mavi ekran vermeye başladı bende gidip yeni bir ssd aldım ancak yine de aynı şekilde mavi ekran alıyorum ekran kartını denedim ramleri denedim ve ssd yi denedim onlardan ötürü mavi ekran verdiğini düşünmüyorum ankart bios güncelledim yine de bir şey değişmedi bazen onarıma atıyor bazen mavi ekran veriyor bazen donup kalıyor yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.Görselleri veriyorum.
Sistem;
Anakart: Asus prime Z590-P Wifi
işlemci: İntel i7 11700k
Ram:Corsair Vengeance 2x16 3200mhz
ekran kartı: Msi rtx2060 super oc ventus
M2: Samsung 970 evo
WhatsApp Image 2024-06-01 at 14.51.25.jpeg
WhatsApp Image 2024-06-01 at 14.51.25 (2).jpeg
WhatsApp Image 2024-06-01 at 14.51.25 (3).jpeg
WhatsApp Image 2024-06-01 at 14.51.25 (4).jpeg

FURY.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Can Demir ERDOĞAN
eğer denemek için aldığın ssd de m2 ise anakartının m2 girişinde sorun olabilir 0xc0000221 bir boot kodu boot sırasında bir hata olduğunu işaret ediyor cmd yoluyla onarım deneyebilirsin

• Komut İstemiyle Onarım: Kurtarma ortamında komut istemini açarak dosya sistemini denetleyebilir ve bozuk dosyaları onarabilirsiniz. "chkdsk" komutu dosya sistemi hatalarını tespit etmek ve düzeltmek için kullanılabilir.

yine de olmazsa normal bir ssd (m2 olmayan) veyahüt elinde varsa çalıştığından emin olduğun bir hdd ile deneyebilirsin

AntiDuckZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ziya anbarcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
eğer denemek için aldığın ssd de m2 ise anakartının m2 girişinde sorun olabilir 0xc0000221 bir boot kodu boot sırasında bir hata olduğunu işaret ediyor cmd yoluyla onarım deneyebilirsin

• Komut İstemiyle Onarım: Kurtarma ortamında komut istemini açarak dosya sistemini denetleyebilir ve bozuk dosyaları onarabilirsiniz. "chkdsk" komutu dosya sistemi hatalarını tespit etmek ve düzeltmek için kullanılabilir.

yine de olmazsa normal bir ssd (m2 olmayan) veyahüt elinde varsa çalıştığından emin olduğun bir hdd ile deneyebilirsin
hayır değil normal bir ssd aldım kurulumu diğer ssd yi çıkartarak özellikle ona denedim ama yine mavi ekran aldım

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
937
İsim
eren kılıçoğlu

AntiDuckZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0