Neler Yeni

[Rehber] Minidump Dosyalarını Paylaşmak

Bora Dere

80+
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Bora Dere
Başka bir forumdan rehber gösterildiği için bir konunun kapatıldığını öğrendim, bu yüzden burada kullanılması için bu rehberi oluşturuyorum.

Minidump dosyaları nedir?

Mavi ekran hatası aldığınız zaman ekranda bir yüzde değeri görürsünüz. Bu esnada bilgisayar, mavi ekrana sebep olan olayları bir araya toplayıp bir minidump dosyası oluşturur. C:\Windows\Minidump klasöründe bulunan bu dosyalar DMP uzantılıdır.

Nasıl paylaşılır?

C:\Windows\Minidump konumundaki dosyaların hepsini seçin. Ve masaüstünde yeni bir klasör oluşturup bu klasöre taşıyın. Sonra bu klasöre sağ tıklayıp "Arşive Ekle" seçeneğini seçin. Açılan ekranda "Gözat" kısmından masaüstünü seçerseniz dosyayı bulmanız kolaylaşacaktır.

Ek Açıklama 2020-09-03 101352.png

Ek Açıklama 2020-09-03 101526.png

Sonra bu dosyayı Google Drive, Microsoft OneDrive veya MediaFire gibi yerlerden herkese açık olarak atabilirsiniz.

Minidump klasörü yok/boş, ne yapmalıyım?

Klasör boşsa bunun sebebi CCleaner gibi bir uygulama kullanmanız olabilir. Bu uygulamayı kaldırın, sonra yine mavi ekran alırsanız üstteki anlatıma göre paylaşırsınız.

Eğer yoksa, sisteminizde gerekli ayarlar yapılmamış olabilir. Bunun için; Sistem > Sistem Özellikleri > Gelişmiş Sistem Ayarları > Başlangıç ve Kurtarma kısmından görseldeki ayarları yapın.

minidump-ayari-jpg.105824

Sizden ricam, minidump dosyalarınızı buraya paylaşmayın. Hepsinin çözümü aynı olmayacaktır çünkü.

Düzenleme: Karışıklık yaşandığı için rehbere ekleme yapıldı.

Kaynak:

Son düzenleme:

Bora Dere

80+
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Bora Dere
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bildiğim kadarıyla burada da böyle bir şey yapılmıştı. Bulabilirsem atarım rehberin linkini, yinede tekrar hatırlattığınız için teşekkür ederim.
Görmemiştim. Eğer linkini atarsanız konu silinebilir. Maksat paylaşabileceğimiz bir rehber olsun.

helpyardımplz

80+ Silver

Trieetz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,052
İsim
Trieetz
Kral arkadaş benim rehberi diyor :D sorun değil bende bunu paylaşırım yeter ki yardımlaşıp arkadaşların sorunlarını çözelim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,944
Üyeler
140,732
Son üye
Enes6363
Top Bottom