Neler Yeni

Lgs den 390 civarı aldım aileme nasıl söyleyeceğim

NightWish2434

80+ Silver
yüzdelik dilim ne olacak acaba en önemlisi o

Sebastian Szymanski

80+ Silver
Yapacak bir şeyin yok ailene bende böyle beklemiyordum diyeceksin. Umarım istediğin lise gelir. Lisede nereye gidersen git hocalar aynı şeyi anlatıyor ama çok önemli olan bir şey var her şeyden önemli olan lütfen ciddiye al senden rica ediyorum lütfen arkadaşlarınına dikkat et bak lise hiç düşündüğün gibi bir yer değil. LGS de bende hep baskılandım pekte çalışmıyordum ama istediğim liseye yerleştim ilk yıl sonunda kurtuldum şu baskıdan diyip saçmalamaya başladım 120 kişinin girdiği denemelerde 100. Oluyordum ve 9.sınıf zamanları kurduğum arkadaşlıkların hepsi bomboş insanlarlaydi bana çok fazla zarar verdi. Pandemiden sonra 11.sınifta mükemmel arkadaşlıklar edindim hepsi çok zeki ve efendi insanlardı bende onlarla yükseldim ama o ilk zamanlardaki boşlamam beni her zaman geri attı. Lafın kısası ortam yap ama bunlar seni yukarı çekecek kişiler olsun . Başarılar diliyorum eğitim hayatında umarım ailen anlayışla karşılar.

Gosuge

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
DİO
Ailelerin bu lgs yi bir şey sanması beni bitiriyor. Zamanında aile baskısı ile ben de lgs yi çnemli bir şey sanardım iyi ki yüksek yapmadım diyorum şuan, 350 almıştım. Ortalamam 90+ idi gittm bir Anadolu'ya çoğu fen lisesinden daha kaliteli ortamı ve hocaları vardı. İyi ki yüksek puan alıpta fen lisesinde kendimi yormadım
Kanka yaşadığım yere göre bu puan yetiyor fakat işte örneğin ankarada yaşasaydım(keşke) ailem beni lgs ye bile sokmuyacağını söylüyor çünkü birden fazla lise seçeneği var ve ortalama ile bir yerlere girersin üstüne üstlük benim ortalamam 99,7 ama işte izmir/çeşme gibi bir yerde zaten nitelikli lise yokken lgs daha önemli gibi bir düşünce oluşuyor bide bu lise 2 sene önce lgs ile alacağını duyurdu normalde ailemde ortalama ile bir yere girersin diyordu fakat son 2 senede liseler bir anda lgs ile alacağını söylediği için sıkıntı oldu (lise nitelikli bi lisede değil hacı murat özsoy lisesi yazdığınızda çıkar zaten.

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,303
İsim
MehmedVII
Lgs den 390 civarı aldım lisenin puanı falanda tutuyor(yığılma olmazsa) ailem bu durumu öğrenirse beni bitirirler yani bi bahanemde yok sınavda mükemmel geçti bu gün cevap anahtarı kontrolünde kaldım (sanırım okulun kendi cevap anahtarı meb onaylı değil) mesela fenim normalde 18-19 dan düşmezken sınavda 14 çıktı türkçem 17 den düşmezken sınavda 15 çıktı bu durumu aileme nasıl söyleyebilirim yada sonuçlar açıklandığında nasıl kendimi anlatabilirim?
MEBin sitesinde cevap anahtarı var

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,211
İsim
uwu
390 kötü değil ayrıca 19 yaşında senin yollarından geçmiş biri olark söyleyeyim lgs kadar boş bi sınav yok eskiye dönsem lgy asla çalışmazdım.İnanılmaz moral bozmana hayat birmiş modlara girmene gerek yok yani.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Beklentiyle notların orantılıdır zamanında bende senin gibiydim 40 alan arkadaslarımın aileleri hediye alıyordu ben daha yüksek alsamda azar işitiyordum.Çünkü beklenti meselesi bende gittim 40 aldım o saatten sonra bak nası beklentiler değişiyor :D
aynen hocam ben hep yüksek notlarım olurdu beklentileri çok yüksekti 9. sınıfa geçince sınıfı geçebilecek kadar çalıştım ve takdir almamın karşılığın da telefon alacaklarda tabi takdiri de alamadım orası ayrı konu

melidoas6

80+ Silver
Lgs den 390 civarı aldım lisenin puanı falanda tutuyor(yığılma olmazsa) ailem bu durumu öğrenirse beni bitirirler yani bi bahanemde yok sınavda mükemmel geçti bu gün cevap anahtarı kontrolünde kaldım (sanırım okulun kendi cevap anahtarı meb onaylı değil) mesela fenim normalde 18-19 dan düşmezken sınavda 14 çıktı türkçem 17 den düşmezken sınavda 15 çıktı bu durumu aileme nasıl söyleyebilirim yada sonuçlar açıklandığında nasıl kendimi anlatabilirim?
Meb cevap anahtarını yayınlamıştır onu baz almalısın

Top Bottom