Neler Yeni

Çözüldü✓ İtopya kutusu açılmış monitör göndermiş.

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Görüntü bu evet fakat her açıdan çekmeden kutuyu açtım. Kutuyu açtıktan sonra diğer fotoğraflarla karşılaştım. O poşetler nasıl o hale geldi peki ?
Poşetin neyi var anlamadım ki

Lorx61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Kadir
240530135105117335 sipariş numaralı AOC 23.8" 24G4X 180Hz 0.5ms HDMI DP G-Sync AdaptiveSync HDR10 FHD Fast IPS Gaming Monitörü kargodan bu gün teslim aldım.

Monitörün kutusunun kenarında ufak bir yırtık vardı. İçinde koruyucu olduğunu bilerek önemsemedi. Kutunun güvenlik bandını açtığımda kutu içeriği dağınık poşetleri sanki önceden açılmış gibiydi. Bende hiç ellemeden müsteri hizmetlerini aradım. Ürünü bu gün kargoya verecegim. Bulunduğum ilceye kargo 5 günde geldi. 5 günde geri gitmesi sürer incelenmesi ve geri gönderilmesi derken nerden baksanız benim en az 3 haftam gidiyor.

İtopya nasıl oluyorda kutusu açılmış bir monitör gönderebiliyor ve tekrardan güvenlik bandını hiç bir şey olmamış gibi yapıştırıyor. Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Bence iade edebilme şansın varsa gönder gitsin

fthckmk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
M. fatih çakmak
Instagram
_fatihcakmak_
Poşetin neyi var anlamadım ki
Hocam ben hiç ellemeden 3. fotoğraftaki görselle karşılaştım. Farkettiyseniz panelin ucu gözüyor. Panelin köşesi poşete hiç temas etmemiş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Reis kabloların poşetin içinde olması gerekmiyormu ?
Kaç kere monitör aldım hep içindeydi ?
yok bu monitörün yabancı kanallarda kutu açılış videosu var bunlar bu şekilde geliyor.

Sanırım anlatamadığım bir nokta var. Kutunun etiketini açtım. Kabloları gördüm ve kabloların oldugu kutuyu yukarı kaldırdım. Daha sonra 3. fotoğraftaki tabloyla karşılaştım. Sıfır ürünse o panelin köşesi nasıl o hale gelmiş ? Ürünün poşeti tam kapatılmamış. Fabrika çıkışı böyle olma şansı varmı ?

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
590
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Kutu köşeden darbe yemiş. Elle yerleştirme yapılıyorsa ki hiç sanmıyorum ondan dolayı o şekilde açık kalmış olabilir koruma poşeti. Üründe toz,parmak izi vesaire gözüküyor muydu ?

fthckmk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
M. fatih çakmak
Instagram
_fatihcakmak_
Kutu köşeden darbe yemiş. Elle yerleştirme yapılıyorsa ki hiç sanmıyorum ondan dolayı o şekilde açık kalmış olabilir koruma poşeti. Üründe toz,parmak izi vesaire gözüküyor muydu ?
Panele hiç bir şekilde dokunmadım benden bilirler diye. Paneli kutudan çıkartmadım.

İnşallah yorumumu yayınlarsınız. @itopya.com
1717499623426.png

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
590
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Şuan için çıkartıp çıkartmaman problem değil. Ürünün üzerindeki orjinal asus bandını kestiğin anda zaten kutuyu açmış ve kontrol etmiş gibi gözüküyorsun. Bu zamana kadar aldığım çoğu elektronik üründe servis desteğiyle, servis desteği yok ise video eşliğinde açılımı sağlayarak kendimi garantiye alarak işlemlerime devam ettim. Monitör kutuları genelde sağlam yapılır o darbeden hasar alabileceğini düşünmüyorum. Eğer içinde şüphe var ise iade yoluna başvurman daha iyi olacaktır. İtopya benzeri siteler her zaman dediğim gibi her konuda sizleri direk servise yönlendiren firmalardır.

Bir sonraki siparişler için! Güvenlik bandını sıcak hava ile çıkartıp geri yapıştırmak da bir çözümdür. YTD

fthckmk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
M. fatih çakmak
Instagram
_fatihcakmak_
Şuan için çıkartıp çıkartmaman problem değil. Ürünün üzerindeki orjinal asus bandını kestiğin anda zaten kutuyu açmış ve kontrol etmiş gibi gözüküyorsun. Bu zamana kadar aldığım çoğu elektronik üründe servis desteğiyle, servis desteği yok ise video eşliğinde açılımı sağlayarak kendimi garantiye alarak işlemlerime devam ettim. Monitör kutuları genelde sağlam yapılır o darbeden hasar alabileceğini düşünmüyorum. Eğer içinde şüphe var ise iade yoluna başvurman daha iyi olacaktır. İtopya benzeri siteler her zaman dediğim gibi her konuda sizleri direk servise yönlendiren firmalardır.

Bir sonraki siparişler için! Güvenlik bandını sıcak hava ile çıkartıp geri yapıştırmak da bir çözümdür. YTD
Şimdiye kadar böyle bir problemle karşılaşmamıştım. Ondan dolayı video ya almak aklıma gelmedi. Ama bu bana ders oldu bundan sonra ne alırsam alıyım hepsine video çekip öyle kutusunu açacağım. İnşallah iade alırlar.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,316
İsim
Kürşat
Şimdiye kadar böyle bir problemle karşılaşmamıştım. Ondan dolayı video ya almak aklıma gelmedi. Ama bu bana ders oldu bundan sonra ne alırsam alıyım hepsine video çekip öyle kutusunu açacağım. İnşallah iade alırlar.
Kişisel yorumum hiç bu kutu açılmış muhabbetine girmeden geri yollayıp beğenmedim diyip sebep göstermesen belki daha kolay iade alırlardı

iade edilmiş ürünü size göndermişler hiç incelemeden sanki ben de amazonda bir satıcıdan şarj edilebilir pil aldığımda aynısını yaşamıştım açılmış kutu göndermişlerdi

fthckmk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
M. fatih çakmak
Instagram
_fatihcakmak_
Kişisel yorumum hiç bu kutu açılmış muhabbetine girmeden geri yollayıp beğenmedim diyip sebep göstermesen belki daha kolay iade alırlardı
Sizde haklısınız üç maymunu oynayıp iade edebilirdim. Herkesin yaptığı gibi.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,316
İsim
Kürşat
Sizde haklısınız üç maymunu oynayıp iade edebilirdim. Herkesin yaptığı gibi.
Şurda hata var diyince ya hata yok diyolar ya görmezden geliyorlar çünkü
İtopya özelinde konuşmuyorum her firmada olabiliyor

fthckmk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
M. fatih çakmak
Instagram
_fatihcakmak_
iade edilmiş ürünü size göndermişler hiç incelemeden sanki ben de amazonda bir satıcıdan şarj edilebilir pil aldığımda aynısını yaşamıştım açılmış kutu göndermişlerdi
Bende buna şaşırıyorum. Nasıl oluyor da hiç inceleme yapılmadan bu kutu benim tarafıma gönderiliyor. 2 seçenek var. 1. firma her gün paraları cebe indirip zengin olduğu için artık umursamıyor. 2. seçenek bu monitöre bakan çalışan hiç umursamamış. Büyük firmanın geldiği nokta bu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,113
Üyeler
146,644
Son üye
ac1d
Top Bottom