Neler Yeni

Deneyimsiz PC isteklisi yardım istiyor

Skum

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emanel Jonathan
Bütçe
35000
Yeni bir pc alma hevesine girdim. Daha önce dandik laptoplardan başka hiçbirşey almadım. Bütce 30k - 40k. Hazır kasa önerileriniz var mı? Ya da hazır yerine parça parça daha mı mantıklı? Nerden alıyim, ne zaman alıyim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Hasan hğseyşn
şuan bilgisayar fiyatları düşüşe geçti bekleyebilirseniz bi ay bekleyin derim. Hiç aceleniz yoksa 5000 serisi de beklenebilir.

Skum

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emanel Jonathan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
şuan bilgisayar fiyatları düşüşe geçti bekleyebilirseniz bi ay bekleyin derim. Hiç aceleniz yoksa 5000 serisi de beklenebilir.
acelem yok. 1 ay sonra daha iyi olursa fiyatlar o zaman alıyim. Tabii, planlamasını şimdiden de yapılabılır.

Thadox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Tx
Yeni bir pc alma hevesine girdim. Daha önce dandik laptoplardan başka hiçbirşey almadım. Bütce 30k - 40k. Hazır kasa önerileriniz var mı? Ya da hazır yerine parça parça daha mı mantıklı? Nerden alıyim, ne zaman alıyim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Hazır sistemler genelde daha ucuz oluyorlar özellikle donanım arşivi pc hocası gibi youtuber sistemleri bayağı indirimli oluyor. Bunları takip et ve mutlaka alacağın zaman burda paylaşıp insanlardan tavsiye al. Mesela az bir farkla b550 anakart seçeneği vardır sana bunu söylerler gibi gibi.

Skum

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emanel Jonathan
Hazır sistemler genelde daha ucuz oluyorlar özellikle donanım arşivi pc hocası gibi youtuber sistemleri bayağı indirimli oluyor. Bunları takip et ve mutlaka alacağın zaman burda paylaşıp insanlardan tavsiye al. Mesela az bir farkla b550 anakart seçeneği vardır sana bunu söylerler gibi gibi.
Tek sorun benim hiçbir bilgiye sahip olmamam mahalesef. Mesela b550 anakartı dediğin zaman o anakart neden daha iyi neye göre daha iyi o kısımlar eksik. Youtuber sistemlerinin satışının farkı ne normale göre? Neden daha ucuz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Hasan hğseyşn
Tek sorun benim hiçbir bilgiye sahip olmamam mahalesef. Mesela b550 anakartı dediğin zaman o anakart neden daha iyi neye göre daha iyi o kısımlar eksik. Youtuber sistemlerinin satışının farkı ne normale göre? Neden daha ucuz?
Soğutma farkı var, VRM farkı var faz farkı var bunları öğrenirsin zamanla. Hazır sistemler üreticiler ile anlaşmalı olduğu için daha ucuz olabiliyor.

Thadox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Tx
Mesela geçenlerde pc hocası vatan ile anlaştı ve aşırı fiyat performans sistemler sattı. Ucuz olmasının sebebide sürümden kazanıyorlar. Alan kazanıyor satan kazanıyor tanıtımını yapan kazanıyor. B550 daha iyi çünkü b450'ye veya a520'ye göre üst model tabi bunları bilmek için biraz araştırman vs gerek o yüzden almadan önce kesin sor diyorum zaten :)

Skum

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emanel Jonathan
Öyle youtuber sistemleri fırsat bulunca oluyor gibi o zaman. Her zaman yoktur diye tahmin ediyorum. Donanım haberin pc fiyatları hakkında videosunu görmüştüm zaten ilham ordan geldi.

Thadox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Tx
Öyle youtuber sistemleri fırsat bulunca oluyor gibi o zaman. Her zaman yoktur diye tahmin ediyorum. Donanım haberin pc fiyatları hakkında videosunu görmüştüm zaten ilham ordan geldi.
Doğru tahmin ettin. Bilgisayar alana kadar Instagram Youtube ve forum üzerinden takipte kal. Bu süre zarfında forumda konuları inceleyerekte biraz bilgi sahibi olabilirsin.

• Beğen
Reaksiyonlar: Skum
Top Bottom