Neler Yeni

Pc toplama konusunda yardımınıza ihtiyacım var

kerim452

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Kerim sarı
Sistemde uyuşmazlık olmaz. Uç ürünler ve (4090 , 80) ve ilerisi için uyuşmazlık olabilir o kadar. Ama Sistem bence çok güzel. Markalara takılma en fazla biraz sıcaklık farkları olur diğer markalarla.
Tamamdır hocam sizede çok teşekkür ederim

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
861
İsim
Arda doğan
1._
2._

İkisindede özelleştir diyerek islemciyi 7600 seç ikisindede ramlari cl40 5200mhz yerine cl36 5600mhz ssd ise adata legend 710 veya 850 olarak 1tb modeli seç ve sistemin hazır bu fiyata canavar gibi sistemler amd sistem daha iyi geldi bana benim tavsiyem odur

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
919
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
Öncelikle selamlar.
Size bir sorum olacak, sizce bu dönemde hazır PC mi almak daha mantıklı yoksa tek tek kendin toplamak mı? Kafamı karıştıran olay şu, örnek olarak hazır sistemlerde GPU ve CPU iyi olup diğer bileşenlerden kısıyorlar ve bu durum ortalama parça kalitesini düşürüyor. Olası bir sitem upgrade düşüncesinde birden fazla parça değiştirmek durumunda kalınıyor. Ama diğer türlü de kendimiz toplarsak parça kalitesi yüksek oluyor, anakart tek m.2 slotlu falan olmuyor.
Sizin bu konudaki tavsiyeniz nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Örneğin bu sistem hoşuma gitmişti ama pek emin olamadım: https://www.gaming.gen.tr/urun/4138...2gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/
Attığın sistem asla alınmaz https://www.itopya.com/dh-mavericka...-edition-16gb16gb-ddr5512gb-nvme-m2-ss_h26014 şuna b650m k ve 6000 MHz düşük Cl oranı olan bir ram ekleyerek al

kerim452

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Kerim sarı
1._
2._

İkisindede özelleştir diyerek islemciyi 7600 seç ikisindede ramlari cl40 5200mhz yerine cl36 5600mhz ssd ise adata legend 710 veya 850 olarak 1tb modeli seç ve sistemin hazır bu fiyata canavar gibi sistemler amd sistem daha iyi geldi bana benim tavsiyem odur
Hocam 7800 xt rtx 4070 superden daha mı iyi olur sizce öyleyse neden? Son çıkan gpu ları fazla takip edemedim

Attığın sistem asla alınmaz https://www.itopya.com/dh-mavericka...-edition-16gb16gb-ddr5512gb-nvme-m2-ss_h26014 şuna b650m k ve 6000 MHz düşük Cl oranı olan bir ram ekleyerek al
Neden hocam sadece gpu su iyi olup kalanları mı kötü

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
861
İsim
Arda doğan
Hocam 7800 xt rtx 4070 superden daha mı iyi olur sizce öyleyse neden? Son çıkan gpu ları fazla takip edemedim

Ustam ikiside aynı rtx falan derken 4070süper bi tık daha önde ve attığım sistemlerde anakart harici diğer tüm parçalar ortalama bi kalitede zaten içinde şüphe kalmasın ha +1650tl daha vererek anakartıda b650 yapabilirsin orası Sana Kalmış Ama Sistemlerdeki Kasalarda İyi İş Ve Oyun İçin Kullanıcaksan Nvidia Al Ama Ben Hep Amd Kullandım Amd'de Kraldır Diyerek Tarafımı Amd Sistemden Tarafta Tutuyorum

kerim452

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Kerim sarı
Ustam ikiside aynı rtx falan derken 4070süper bi tık daha önde ve attığım sistemlerde anakart harici diğer tüm parçalar ortalama bi kalitede zaten içinde şüphe kalmasın ha +1650tl daha vererek anakartıda b650 yapabilirsin orası Sana Kalmış Ama Sistemlerdeki Kasalarda İyi İş Ve Oyun İçin Kullanıcaksan Nvidia Al Ama Ben Hep Amd Kullandım Amd'de Kraldır Diyerek Tarafımı Amd Sistemden Tarafta Tutuyorum
Hocam bilmiyorum daha hiç amd ekran kartı kullanmadığım için hiç amd tarafına bakmamıştım. Genel olarak oyun az da olsa iş için kullanmayı düşünüyorum.

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
861
İsim
Arda doğan
Hocam bilmiyorum daha hiç amd ekran kartı kullanmadığım için hiç amd tarafına bakmamıştım. Genel olarak oyun az da olsa iş için kullanmayı düşünüyorum.
Nvidia olanı al ama dediğim özelleştirmeleri mutlaka yap ve sana tavsiyem bütçen varsa orda samsung ssd kap verilerin daha güvende olur anakart yükseltmesi sana kalmış b650 de seçebilirsin psu yeterli

kerim452

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Kerim sarı
Nvidia olanı al ama dediğim özelleştirmeleri mutlaka yap ve sana tavsiyem bütçen varsa orda samsung ssd kap verilerin daha güvende olur anakart yükseltmesi sana kalmış b650 de seçebilirsin psu yeterli
Tamamdır hocam ve size şunu söyleyeyim elimde samsung 980 pro 500 gb var şu an onu taksam yeterli olur mu sizce

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
861
İsim
Arda doğan
Tamamdır hocam ve size şunu söyleyeyim elimde samsung 980 pro 500 gb var şu an onu taksam yeterli olur mu sizce
Olur yanına 1tb adata veya kingston al depolamada sorunda çekmezsin elinde 980 olması iyi olmuş

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,460
İsim
Emir

O arkadaşı çok dinlememeni tavsiye ediyorum kendi ütopyasında yaşıyor.Aklınızda ki sistem gayet iyi.4070 super varken 7800xt alınmaz.Gaming gende ki tek kötü yanı anakart özelleştirmeleri kötü.Ek olarak herhangi bir m2ssd oyuncular için yeterli olur.
Soğutuccu olarak https://www.akakce.com/islemci-sogu...ss-assassin-120-se-argb-fiyati,277759349.html özelleştirmede olmadığı için bunu sipariş edip montajlayabilirsin.Monitör elinde var mı?

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
861
İsim
Arda doğan
Hocam anakart çift m.2 slotlu mu yoksa ssd harddisk olarak mı kastediyorsunuz
Asus prime b650-m R 2 M.2 Slotlu A620 Tek M.2 Slotlu Anakart Tercihi Sana Kalmış Ben Olsam Ekimde Para Varsa B650 Alırdım Anakart Sistemin Kalbidir En Azından Biriş Seviye Bi Anakartta Takılı Kalmazdım

kerim452

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Kerim sarı
O arkadaşı çok dinlememeni tavsiye ediyorum kendi ütopyasında yaşıyor.Aklınızda ki sistem gayet iyi.4070 super varken 7800xt alınmaz.Gaming gende ki tek kötü yanı anakart özelleştirmeleri kötü.Ek olarak herhangi bir m2ssd oyuncular için yeterli olur.
Soğutuccu olarak https://www.akakce.com/islemci-sogu...ss-assassin-120-se-argb-fiyati,277759349.html özelleştirmede olmadığı için bunu sipariş edip montajlayabilirsin.Monitör elinde var mı?
Hocam elimde m.2 ssd, hdd, 360mm thermaltake sıvı soğutucu ve monitör falan var sadece sisteme ihtiyacım var

Asus prime b650-m R 2 M.2 Slotlu A620 Tek M.2 Slotlu Anakart Tercihi Sana Kalmış Ben Olsam Ekimde Para Varsa B650 Alırdım Anakart Sistemin Kalbidir En Azından Biriş Seviye Bi Anakartta Takılı Kalmazdım
Aynen hocam dediğiniz banada daha mantıklı geldi b650 daha sağlam olur

Top Bottom