Neler Yeni

Yardım Sıvı soğutma kablo montajı nasıl yapılır ?

Yasba

80+
Selamlar anakartım asus b560 m p si.Geçen forumda sıcak fırsatlarda sıvı soğutma indirimi gördüm ve aldım.Elime ulaştı ancak kablo montajını nasıl yapıcağımı bilmiyorum yardım eder misiniz ? Fanların kablosunu fan çoklayıcı ile cpu fana takıcam bunu biliyorum ancak pompanın kablosunu nereye takacağımı bulamadım.

Ekler

• Screenshot_20240612_193154_Chrome.jpg
    Screenshot_20240612_193154_Chrome.jpg
    1.3 MB · Hit: 29
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Şafak aykan
Pompanın eğer ışığı varsa 2 tane kablosu vardır. 1 tane rgb kablosu ve cpu fan kablosu vardır. Işık için sys fana girceksin , diğer kabloyuda cpu fan'a girceksin

Ekler

• IMG_20240612_193701.jpg
    IMG_20240612_193701.jpg
    864.8 KB · Hit: 12

Yasba

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pompanın eğer ışığı varsa 2 tane kablosu vardır. 1 tane rgb kablosu ve cpu fan kablosu vardır. Işık için sys fana girceksin , diğer kabloyuda cpu fan'a girceksin
Cpu fana pompanın kablosunu takarsam fanların kablosunu nereye takıcam

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
613
İsim
Toprak
öncelikle , cpu fana normal radyatörün fanlarını takıyorsun. sonra pompayı ise rastgele bir kasa fanı bölmesine bağlayıp maksa çekiyorsun

Yasba

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
öncelikle , cpu fana normal radyatörün fanlarını takıyorsun. sonra pompayı ise rastgele bir kasa fanı bölmesine bağlayıp maksa çekiyorsun
Hocam kasada önde 3 fan var bu fanları çoklayıcı ile cha fan kısmına takıyordum işlemci fanını ise cpu fanına takıyordum.Şimdi cpu fana çoklayıcı ile radyatör fanlarını takıcam pompa fanını ise kalan rastgele kasa fanı bölmesi demişsiniz ancak fotoğrafta da gördüğünüz gibi başka takıcak soket yok.O yüzden 4 lü fan çoklayıcı alıp pompanın kablosunu bu çoklayıcı ile ve 3 tane kasa fanını da bu çoklayıcı ile cha fan kısmına takmam gerekiyor sanırım doğru mu anladım? Anakartım bu

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
613
İsim
Toprak
Hocam kasada önde 3 fan var bu fanları çoklayıcı ile cha fan kısmına takıyordum işlemci fanını ise cpu fanına takıyordum.Şimdi cpu fana çoklayıcı ile radyatör fanlarını takıcam pompa fanını ise kalan rastgele kasa fanı bölmesi demişsiniz ancak fotoğrafta da gördüğünüz gibi başka takıcak soket yok.O yüzden 4 lü fan çoklayıcı alıp pompanın kablosunu bu çoklayıcı ile ve 3 tane kasa fanını da bu çoklayıcı ile cha fan kısmına takmam gerekiyor sanırım doğru mu anladım? Anakartım bu
anladım. pompanın kablosunu dönüştürücü ile psudan molexe bağlayın

Top Bottom