Neler Yeni

TVS Raider 125 benzin damlatıyor.

srowzyS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet SELIM
Bütçe
5
Merhaba.

Motosikletim 217 kilometrede. Aldığımdan beri bir türlü sorunları bitmedi. Önce plaka 3 kez düştü, somununa yapıştırıcı sürdüm düzeldi. Ardından frenler pek tutmuyordu sıktırdım, ardından 100 metre bile gitsem boşa geçmiyordu, debriyaj ile alakalı bir şeyleri sıktılar düzeldi. Grenajı çıktı, şimdi de benzin damlatıyor özelliklede fren yaptığımda veya motoru kapattığımda damlatıyor, sonra duruyor. Bıktım artık küfür edeceğim...

+ Olarak çamurluk biraz yamuk, tekerde fazlaca yamuktu onuda düzelttiler şu anda sadece çamurluk yamuk.

Sırf video çekip buraya atabilmek için arkadaşıma sürdürdüm :D

Aşağıda sunulmuştur, servise götürene kadar açıklamanızı bekliyorum, şimdiden çok teşekkürler.

https://streamable.com/44pewx

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
739
İsim
Semih Aydın
Depon ne kadar dolu? Ne sıklıkla yakıt katıyorsun + depo kapağını ara ara açıp içerideki gazı almayı dener misin?
Motorunun şamandırası ile ilgili olabilir mi?

srowzyS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet SELIM
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Depon ne kadar dolu? Ne sıklıkla yakıt katıyorsun + depo kapağını ara ara açıp içerideki gazı almayı dener misin?
Motorunun şamandırası ile ilgili olabilir mi?
Merhaba, motorsikletler hakkında pek bilgim yok ilk motorsikletim.

Depoyu ilk kez fulledim, normalde 2.5 litre depo ile geziyordum.

Depo 2.5 litre bile olsa frene basınca veya motoru park edince 3-5 saniye çoklu damlalı akıyor, sonra düzeliyor.

Yakıtı 2 günde bir yeniliyorum, 600ml-1L benzin üzerine 2L alıyordum, dün fulledim ve şimdi dahada fazla akıyor... Gaz alma konusunu deneyeyim, şamandıra hakkında hiçbir bilgim yok, bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkür ederim!

Son düzenleme:

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
739
İsim
Semih Aydın
Merhaba, motorsikletler hakkında pek bilgim yok ilk motorsikletim.

Depoyu ilk kez fulledim, normalde 2.5 litre depo ile geziyordum.

Depo 2.5 litre bile olsa frene basınca veya motoru park edince 3-5 saniye çoklu damlalı akıyor, sonra düzeliyor.

Yakıtı 2 günde bir yeniliyorum, 600ml-1L benzin üzerine 2L alıyordum, dün fulledim ve şimdi dahada fazla akıyor... Gaz alma konusunu deneyeyim, şamandıra hakkında hiçbir bilgim yok, bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkür ederim!
Şöyle benzin olduğu için depo içerisinde gaz birikebiliyor ve şamandıra sanki depo taşıyormuş gibi benzini dışarı vermesini sağlayabiliyor.
Arada bir motorun benzin kapağını açarak havasını alabilirsin. Aynı zamanda üzerinde sağ sol yaparak şamandıranın da oynamasını sağlamalısın.
Fakat durumuna baktığımızda bence konunun bunlarla bir ilgisi yok ve yakıt deponda bir çatlak, kaçak söz konusu olabilir.

Yakıtı koyarken + koyduktan sonra aksaydı bu dediklerimden olabilirdi.
Bence garanti kapsamında motorunu mutlaka götür.
Götürmezsen motorunu yakabilirsin.
O damlalar motor ısındıktan sonra sıcak bir yere giderse havada tutuşur ve depoya kadar sıçrar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak sorununu araştırdığımda şöyle bir konu buldum.
Mantıklı da geliyor.
Servise bu bilgiyle gitmeni öneririm.

srowzyS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet SELIM
Şöyle benzin olduğu için depo içerisinde gaz birikebiliyor ve şamandıra sanki depo taşıyormuş gibi benzini dışarı vermesini sağlayabiliyor.
Arada bir motorun benzin kapağını açarak havasını alabilirsin. Aynı zamanda üzerinde sağ sol yaparak şamandıranın da oynamasını sağlamalısın.
Fakat durumuna baktığımızda bence konunun bunlarla bir ilgisi yok ve yakıt deponda bir çatlak, kaçak söz konusu olabilir.

Yakıtı koyarken + koyduktan sonra aksaydı bu dediklerimden olabilirdi.
Bence garanti kapsamında motorunu mutlaka götür.
Götürmezsen motorunu yakabilirsin.
O damlalar motor ısındıktan sonra sıcak bir yere giderse havada tutuşur ve depoya kadar sıçrar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak sorununu araştırdığımda şöyle bir konu buldum.
Mantıklı da geliyor.
Servise bu bilgiyle gitmeni öneririm.

Yardımlarınız için teşekkür ediyorum... Sıfır motorda bu kadar sorun yaşamam beni çok üzdü, soğudum resmen...

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
739
İsim
Semih Aydın
Yardımlarınız için teşekkür ediyorum... Sıfır motorda bu kadar sorun yaşamam beni çok üzdü, soğudum resmen...
Bende Dominar 250D var o da hintli ama çok şükür kronik bir sorun yaşamadım henüz (2100 km'de).
Bence üründe sorun yoktur ama montajı yapan arkadaşın dikkatsiz bir anına denk gelmiş olabilir.

srowzyS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet SELIM
Bende Dominar 250D var o da hintli ama çok şükür kronik bir sorun yaşamadım henüz (2100 km'de).
Bence üründe sorun yoktur ama montajı yapan arkadaşın dikkatsiz bir anına denk gelmiş olabilir.
Umarım dediğiniz gibi olur, tekerinize taş değmesin tekrardan teşekkürler. İş çıkışı servise gidip gelişmeleri buraya iletirim 🙂

srowzyS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet SELIM

Merhaba,

Teknik servis pek ilgisizdi... 2 adet yetkili servis, 1'ide yılların ustası, tanıdık.

1. Yetkili servise gittim, bana "Motoru bırak yarın al bugün bakamayız" dedi, sorduğumdada "normal o ama istiyorsan bakalım" dedi.

2. Yetkili servise gittim, bana "Bu benzin deposunun girişinde tahliye deliği var, deponda full olduğu için frene vb. bastığında oradan akıyordur, onunda sebebi kapaktaki lastik kaçırıyordur, bayramdan sonra gel hallederiz" dedi.

Tanıdık ustaya gittim, debriyajımdaki somun takılı bile değilmiş onu düzeltti, ardındanda bana "Normal normal bir şey olmaz, fullediğinde biraz gidersin azalınca dahada düzelir, sen fullesende sıkıntı yok motor az yakıyor ondan hemen geçmiyor" dedi.

Bilmiyorum, TVS servisini arayıp, videoları gönderip tavsiyemi alsam?

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
739
İsim
Semih Aydın
Merhaba,

Teknik servis pek ilgisizdi... 2 adet yetkili servis, 1'ide yılların ustası, tanıdık.

1. Yetkili servise gittim, bana "Motoru bırak yarın al bugün bakamayız" dedi, sorduğumdada "normal o ama istiyorsan bakalım" dedi.

2. Yetkili servise gittim, bana "Bu benzin deposunun girişinde tahliye deliği var, deponda full olduğu için frene vb. bastığında oradan akıyordur, onunda sebebi kapaktaki lastik kaçırıyordur, bayramdan sonra gel hallederiz" dedi.

Tanıdık ustaya gittim, debriyajımdaki somun takılı bile değilmiş onu düzeltti, ardındanda bana "Normal normal bir şey olmaz, fullediğinde biraz gidersin azalınca dahada düzelir, sen fullesende sıkıntı yok motor az yakıyor ondan hemen geçmiyor" dedi.

Bilmiyorum, TVS servisini arayıp, videoları gönderip tavsiyemi alsam?
Cevap saçma.
Diğer motorlar fullenmiyor mu?
Ya da yakıtın az ama ani fren yaptın ya da gaz açtın o yakıt tekrar en tepeye vurmayacak mı?
Hepsini geçtim motorun alt takım ısındıktan sonra damlayan yakıt bir anda alevlenir ve havadaki diğer yakıtı da yakacak tepkimeye girerse depondan direkt motorun duman olur adamların verdikleri cevaba bak.

srowzyS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet SELIM
Cevap saçma.
Diğer motorlar fullenmiyor mu?
Ya da yakıtın az ama ani fren yaptın ya da gaz açtın o yakıt tekrar en tepeye vurmayacak mı?
Hepsini geçtim motorun alt takım ısındıktan sonra damlayan yakıt bir anda alevlenir ve havadaki diğer yakıtı da yakacak tepkimeye girerse depondan direkt motorun duman olur adamların verdikleri cevaba bak.
Bugün şansımı bir daha deneyeceğim, aksi taktirde tüketici hakem heyetine başvuracağım.

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,836
İsim
Can BOZKURT
Bugün şansımı bir daha deneyeceğim, aksi taktirde tüketici hakem heyetine başvuracağım.
Yakıt borusu olması gerek ona bak ilk plastik bi boru ardından radyatorunu kontrol et ve sonra deponu kontrol et

srowzyS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet SELIM
Yakıt borusu olması gerek ona bak ilk plastik bi boru ardından radyatorunu kontrol et ve sonra deponu kontrol et
Merhaba,

Motorsikletler hakkında pek bilgim olmadığını belirttim. TVS Raider 125'te bu borunun "tam" olarak nerede olduğunu biliyor musunuz? Depoyu en mantıklı nasıl kontrol edebilirim, basit yoldan?

Ayrıca, motorum hava soğutmalı, radyatör bulunmuyor diye biliyorum.

Teşekkürler.

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,836
İsim
Can BOZKURT
Merhaba,

Motorsikletler hakkında pek bilgim olmadığını belirttim. TVS Raider 125'te bu borunun "tam" olarak nerede olduğunu biliyor musunuz? Depoyu en mantıklı nasıl kontrol edebilirim, basit yoldan?

Ayrıca, motorum hava soğutmalı, radyatör bulunmuyor diye biliyorum.

Teşekkürler.
Öncelikle tvs rks vb markalar arasında en mantıklısı cf ve bajajdır, servise goturmeniz gerek onlar bakıp bir karar verebilir ve lütfen tvs vb markalar almayın.

Top Bottom