Neler Yeni

Bilgisayarın şarjı çok hızlı bitiyor.

SoRelax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Eymen
4 senedir asus dizüstü laptop kullanıyorum. Kullandığım laptopun özellikleri :
Asus X509JB
mx110 2gb nvidia ekran kartı
i5 1035g1 10.nesil 4 çekirdek işlemci
256 gb ssd
8gb ram
15.6 inç 60 hz

Laptopumun bataryası çok hızlı bitiyor. 100 olduğu zaman çıkarıp kullandığımda bataryayı en yüksek performans seçeneğine aldığımda tüm şarj beni maksimum 1 saat götürüyor 4 yıldır bilgisayarda herhangi bir değişiklik yapmadım. aldığımdan beri aynı şekilde kullanıyorum bilgisayarı hiç zorlamadım neredeyse bataryam böyle olduğu için de şarj hep 100deyken prize takılı şekilde kullanıyorum ne yapmam gerektiği hakkında yardımcı olabilir misiniz?

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,365
İsim
Hakanbey
10 nesil işlemcili laptoplarda bu süre gayet normal Parlaklığı kıs sesi kapat dengeli olarak kullan büyük ihtimalle bi yarım saat daha uzun dayanacaktır.

Rahruma

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Burak Murat
Asus X509JB
256 gb ssd
8gb ram
15.6 inç 60 hz

Laptopumun bataryası çok hızlı bitiyor. 100 olduğu zaman çıkarıp kullandığımda bataryayı en yüksek performans seçeneğine aldığımda tüm şarj beni maksimum 1 saat götürüyor 4 yıldır bilgisayarda herhangi bir değişiklik yapmadım. aldığımdan beri aynı şekilde kullanıyorum bilgisayarı hiç zorlamadım neredeyse bataryam böyle olduğu için de şarj hep 100deyken prize takılı şekilde kullanıyorum ne yapmam gerektiği hakkında yardımcı olabilir misiniz?
Oyunmy oynuyorsun

SoRelax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Eymen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyunmy oynuyorsun
Oyun oynuyorum evet fakat batarya kafama çok takıldı ondan dolayı normal mi diye sormak istedim.
Bilgisayarı aldığımdan beri oynadığım en ağır oyun valorantdı herhalde bilgisayarı zorlamadım ömrü kısalmasın diye ekran kartım da hiç iyi değil zaten maalesef
Mesaj otomatik birleştirildi:

10 nesil işlemcili laptoplarda bu süre gayet normal Parlaklığı kıs sesi kapat dengeli olarak kullan büyük ihtimalle bi yarım saat daha uzun dayanacaktır.
Ofis işleriyle meşgul değilim bilgisayarı hep şarjı 100de iken kullansam bir sıkıntı olur mu ?

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,365
İsim
Hakanbey
Oyun oynuyorum evet fakat batarya kafama çok takıldı ondan dolayı normal mi diye sormak istedim.
Bilgisayarı aldığımdan beri oynadığım en ağır oyun valorantdı herhalde bilgisayarı zorlamadım ömrü kısalmasın diye ekran kartım da hiç iyi değil zaten maalesef

Ofis işleriyle meşgul değilim bilgisayarı hep şarjı 100de iken kullansam bir sıkıntı olur mu ?
Her bataryanın doldur boşalt ömrü vardı Bazı laptoplarda %100 e geldiğinde bataryaya enerji girişini keser bu tarz laptopları Şarjda kullanmak sorun teşkil etmiyor Ancak diğerleri Sürekli bataryaya enerji verdiğinden ömrünü kısaltıyor bi noktadan sonra şarj çıkardığında 5 saniyede kapanır pc Laptopunda ne tarz bir özellik var bilmiyorum oyüzden net cevap veremem.

Oyun oynuyorsan sürekli şarjda kullanman gerek zaten bataryada performans hep düşüktür. PC yi zorlamakla alakalı değil ömrünün kısalması

SoRelax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Eymen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her bataryanın doldur boşalt ömrü vardı Bazı laptoplarda %100 e geldiğinde bataryaya enerji girişini keser bu tarz laptopları Şarjda kullanmak sorun teşkil etmiyor Ancak diğerleri Sürekli bataryaya enerji verdiğinden ömrünü kısaltıyor bi noktadan sonra şarj çıkardığında 5 saniyede kapanır pc Laptopunda ne tarz bir özellik var bilmiyorum oyüzden net cevap veremem.

Oyun oynuyorsan sürekli şarjda kullanman gerek zaten bataryada performans hep düşüktür. PC yi zorlamakla alakalı değil ömrünün kısalması
Bu pc ile oyun oynanmaz hocam zaten o yüzden haftada 1 2 kere bakıyorum yorumunuz için de sağolun eyvallah :)

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,506
İsim
Emre
Discord
necromancerr

Oyun oynarken su gibi içmesi normal

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,487
İsim
Batuhan
4 Sene Olmuş Zaten Batarya Ölmüştür 😅

Rahruma

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Burak Murat

Şarjda oynamanızı tavsiye ederim hem performantada yüksek artış olur, onun dışında şarjda değil ise oyun çok hızlı şarj yer

SoRelax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Eymen
Şarjda oynamanızı tavsiye ederim hem performantada yüksek artış olur, onun dışında şarjda değil ise oyun çok hızlı şarj yer
aynen öyle

4 Sene Olmuş Zaten Batarya Ölmüştür 😅
Oyun pcsi değil hocam zaten ölse de çok sıkıntı değil benim için. f/p hazır sistem alacağım için

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,487
İsim
Batuhan
aynen öyle

Oyun pcsi değil hocam zaten ölse de çok sıkıntı değil benim için. f/p hazır sistem alacağım için
Oyun PC'si Olmasın Sonuç Olarak Bir Ömürleri Var Hocam .

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
465
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Asus X509JB
256 gb ssd
8gb ram
15.6 inç 60 hz

Batarya ömrü zaten 4 sene fln, 1 saate düşmesi normal. Yeni batarya takarsan eskisi gibi ya da yakın olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,464
Üyeler
146,724
Son üye
Yepron
Top Bottom