Neler Yeni

Sistemim bu ekran kartını kaldırır mı

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Civan Baki
Bütçe
12000
Merhaba, ben şuanda apu bir sistem kullanıyorum sistem aşağıdaki gibidir:
  • Ryzen 5 Pro 4650G İşlemci
  • Asus PRIME A320M-K Anakart
  • 16GB 3200Mhz RAM
  • 500W PSU
Şimdi bir ekran kartı almak istiyorum. Sistemimde genel olarak grafik tasarım programlarını kullanıyorum. Apu haliyle bile güzel çalışıyor ama after effects tasarım yaparken ve render sırasında biraz donmalar oluyor. Bütçem de sınırlı olduğu için RTX 4060 ekran kartını eklemek istiyorum. Darboğaz testlerine baktığımda ise %20'lik bir darboğaz görmekteyim. Bu ekran kartı ile 1 yıl kadar ilerleyebilirsem işlemciyi de yükseltmeyi düşünüyorum.

Sormak istediğim bu ekran kartıyla birlikte PSU yeterli olur mu? Psu hesaplayıcı ile kontrol sağladığımda 250W çıktı.
Anakart 4060 için uygun mu?
ve son olarak çok fazla darboğaz olur mu?

Teşekkürler

Geralt777

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
yunus emre
  • 16GB 3200Mhz RAM
  • 500W PSU
Şimdi bir ekran kartı almak istiyorum. Sistemimde genel olarak grafik tasarım programlarını kullanıyorum. Apu haliyle bile güzel çalışıyor ama after effects tasarım yaparken ve render sırasında biraz donmalar oluyor. Bütçem de sınırlı olduğu için RTX 4060 ekran kartını eklemek istiyorum. Darboğaz testlerine baktığımda ise %20'lik bir darboğaz görmekteyim. Bu ekran kartı ile 1 yıl kadar ilerleyebilirsem işlemciyi de yükseltmeyi düşünüyorum.

Sormak istediğim bu ekran kartıyla birlikte PSU yeterli olur mu? Psu hesaplayıcı ile kontrol sağladığımda 250W çıktı.

Teşekkürler

knk darboğaz yapmaz yüksek ihtimal yapsa bile yüzde 15 fln yapar

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,983
İsim
uwu
  • 16GB 3200Mhz RAM
  • 500W PSU

Teşekkürler

Psu yeterli al kullan

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Civan Baki
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler
Peki bu sisteme dediğim gibi 4060 eklemek mi yoksa bu sistemi satıp aşağıdaki sistemi almak mı daha mantıklı.

Geralt777

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
yunus emre
Teşekkürler

Peki bu sisteme dediğim gibi 4060 eklemek mi yoksa bu sistemi satıp aşağıdaki sistemi almak mı daha mantıklı.

Sistemi satınca o kadar para gelirse alabilirsin aslında güzel sistem

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Civan Baki
Sistemi satınca o kadar para gelirse alabilirsin aslında güzel sistem
Aslında satabilseydim, 1-2 aydır her platformda ilanım var ama ne yazan var ne arayan. Şu anda acilen tasarımla uğraştığım için 4060 almam lazım.

Anakartım 4060 için uygun olur mu ve 500W PSU yeterli mi?

Zaten %15-20 darboğaz yapacak, bence sıkıntı olmaz. İlerleyen zamanlarda Ryzen 5 5500MPX'li sistemi almaktansa biraz daha para biriktirip daha kaliteli bir işlemci ve anakart almayı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Geralt777

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
yunus emre
Aslında satabilseydim, 1-2 aydır her platformda ilanım var ama ne yazan var ne arayan. Şu anda acilen tasarımla uğraştığım için 4060 almam lazım.

Anakartım 4060 için uygun olur mu ve 500W PSU yeterli mi?

Zaten %15-20 darboğaz yapacak, bence sıkıntı olmaz. İlerleyen zamanlarda Ryzen 5 5500MPX'li sistemi almaktansa biraz daha para biriktirip daha kaliteli bir işlemci ve anakart almayı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?
PSU 600w al en az,anakart işlemci paran olunca degisirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

PSU 600w al en az,anakart işlemci paran olunca degisirsi

PSU 600w al en az,anakart işlemci paran olunca degisirsin
Ama 500 w yeterli sadece daha iyi beslesin diye 600 dedim

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Civan Baki
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır sistem araştırmayı ve önermeyi çok seviyorum.
Instagram
Emirkanyvs
Sipariş verdim galax 4060 psu için param yok şuanda. 500W çalıştırır umarım. Eğer daha iyi olacak diyorsanız ilerleyen zamanlarda da psu alayım.

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın bence mantıklı olanı yapmışsınız. Bütçeniz olunca da AM5 yükseltmesi yaparsınız. Tabi ki siz gerek duyarsanız.

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Civan Baki
Büyük ihtimalle bu sistem beni uzun bir süre idare edecektir. Zaten yüksek sistem gereksinimi olan oyunları oynamıyorum. After Effects'te de bir problem yaşanmazsa, tamamdır. 20 bin TL'yi düşük işlemcili bir sisteme harcamaktansa, ileride daha iyi bir işlemciye geçiş yapmayı planlıyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Top Bottom