Neler Yeni

Donanımsal ve sebebi bulunamayan bir sorun.. (acil)

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Berkay
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 1 aydır bilgisayarımda kullandığım Farem oyun oynarken, masaüstünde gezinirken video izlerken ve ya Tasarımlarımı yaparken sık sık bağlantısı kesiliyor, takılı olduğu porttan çıkıyor. Aynı şekilde de bir Fareyi nasıl PC den çıkartırsanız Windows dan da o şekilde bildirim geliyor .

Sorun şu:

1. Faremde sürekli kopukluk yaşıyorum
  2. Faremi çıkartıp başka bir farede denedim
  3. Faremi çıkartıp kablolu - kablosuz herhangi bir farede denedim
  4. Faremi anakartımdaki farklı portlara tek tek takıp denedim kopukluk devam etti.
  5. Farelerimin bağlantısı kesilen portlarda çeşitli cihazları çalıştırdım farklı cihazlarda (klavye, kulaklık, hoparlör) bir kopukluk yaşamadım
  6. Power yetersiz sandım kasadaki tüm Cihazlarımı söktüm sadece farem takılı kaldı yine kopukluk yaşadım
  7. Kasayı aldığım yere İtopya ya götürdüm çalışan personel 2-3 dakika boyunca masaüstünde fare ile dolaştı hiç kopukluk yaşamadı bir şey diyemedim.
  8. Kasaya takılı olan başka bir cihazım tetikliyor sandım onları da çıkartıp denedim farem bir cihaz bağlı olmamasına rağmen kesiliyordu.

Kısacası bir çözüm bulamadım anakartımı değiştirme kararı aldım fakat anakartımdan kaynaklanan bir sorun olup olmadığını bilemediğim için haliyle yeni anakart alamıyorum boşa para vermek istemiyorum ne yapacağım konusunda kararsızım eğer sorunun neden kaynaklandığını biliyorsanız ona göre yeni bir parça alacağım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Burhan Bey
Yapılabilecek herşeyi yapmış gibisin, sıfırdan temiz bir kurulum yap, bios ve diğer sürücülerinin güncel olmasına dikkat et, belki de bios dan yaptığın bir ayar olmuştur, bios u default ayara getir, aklıma bunlar geldi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Berkay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Birde bu kesilme şu şekilde yaşanıyor farem kesildiği gibi
Yapılabilecek herşeyi yapmış gibisin, sıfırdan temiz bir kurulum yap, bios ve diğer sürücülerinin güncel olmasına dikkat et, belki de bios dan yaptığın bir ayar olmuştur, bios u default ayara getir, aklıma bunlar geldi.
Bunu eklemeyi unutmuşum.
Biosumu yakın zamanda güncelledim bundan kaynaklı bir sorun diye düşünüp eski sürümü tekrar yükledim PC yi de baştan kurdum. bios default ayarlarında fakat nafile.

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Burhan Bey
Anladım, anakart değiştirmek maliyetli olacak, sistemi farklı bir ssd ye kurmayı deneyin, bilmiyorum sistemde kaç ssd takılı ama, windows u farklı bir ssd ye kurup tekrar kontrol etmeyi deneyin. Bios da da bu durum yaşanıyor mu? Mouse un takıldığı çalışmadığı oluyor mu?

Top Bottom