Neler Yeni

Yardım Anonymous Çeviri Güvenilir.

ArviiS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alkan Alkan
İlgilendiği Kategoriler
yazılım, kitap, oyun, spor
Instagram
al.kann0
Steam
arvisie
Twitter
matriiell
Discord
arviis.
Merhaba,
Bugün sizlere herkesin senede bir hortlattığı o konuya açıklık getireceğimi düşünüyorum.
Anonymous Çeviri güvenilir mi?

ÖNCELİKLE ŞUNLARA BAKALIM;

1-) Online Scanner sitelerinin sonuçları. (Daha fazla yerde denemek isterdim fakat bunların yeteceğini düşündüm.)
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ➥ VirüsTotal
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵➥ Kaspersky
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵➥ Internxt
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵➥ GridinSoft

2-) Google'da bulabileceğiniz her bir forumdan alacağınız bilgiler.
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ➥ Şikayetvar
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵➥ Donanım Arşivi
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵➥ PCHocası
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵➥ Techkolay
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵➥ Ekşi Sözlük

3-) Önceden kullanmış tanıdığınız varsa ondan alacağınız bilgiler.

4-) Sosyal Medya Hesapları.
឵ ឵ ឵ ឵ ឵➥
Linktree

ŞİMDİ SONUÇLARA GÖRE ANALİZ YAPALIM;
1-)
Online Scanner sitelerinin sonuçları.
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ➥ VirüsTotal'de çıkan 7 uyarı false-positive olarak geçmektedir. Bu false-positive dediğimiz argüman "tamamen bir hesaplama, saptama veya algılama hatasıdır". O yüzden 7 uyarı sizi ikileme düşürmesin.
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ➥ Diğer scanner sitelerinde gördüğünüz üzere hiçbir sıkıntı yok. Sadece VirüsTotal biraz fazla derinlemesine indiği için her şeyi çıkarıyor. Doğru yanlış fark etmez.

឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ➥ Google sayesinde artık her şeye bir tıkla erişebiliyoruz. Technopat gibi forum siteleri de bunlardan birisi. Yaptığınız araştırmanın ne denli güvenilir/doğru/yanlış olduğunu bu tür communityler de çok güzel cevap veriyor. En basit örneğinden burada 2016'da açılmış bir konu 2024 hatasına yardımcı olabiliyor.😄

឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ➥
Baktınız o tanıdığınız kullanmış, onda hiçbir sorun çıkmamış (virüs vs.) siz de kullanın. Tabii bunu dedim diye hemen uygulamaya geçmeyin, o kişiden iyice bilgi alın ve bir süre sonra deneyin.

឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ➥
Bu tür hakkında sürülerce "Güvenilir mi?" konusu açılan bir grubun sosyal medya hesaplarını takip etmek ve orada ki insanlarla iletişim kurmak çok önemlidir. 2. madde de Google'dan bakabilirsiniz dedik, ya kendi adamları olumlu yorum yapıyorsa ya da parayla satın alıyorlarsa? İşte bunu bilemeyeceğiniz için daha önceden kullanmış insanlara erişmek çok önemlidir.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,491
İsim
Hacı
Güvenilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
can demir
Merhaba,
Bugün sizlere herkesin senede bir hortlattığı o konuya açıklık getireceğimi düşünüyorum.
Anonymous Çeviri güvenilir mi?

ÖNCELİKLE ŞUNLARA BAKALIM;

1-) Online Scanner sitelerinin sonuçları. (Daha fazla yerde denemek isterdim fakat bunların yeteceğini düşündüm.)
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ➥ VirüsTotal
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵➥ Kaspersky
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵➥ Internxt
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵➥ GridinSoft

឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ➥ Şikayetvar
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵➥ Donanım Arşivi
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵➥ PCHocası
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵➥ Techkolay
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵➥ Ekşi Sözlük

឵ ឵ ឵ ឵ ឵➥
Linktree

ŞİMDİ SONUÇLARA GÖRE ANALİZ YAPALIM;
1-)
Online Scanner sitelerinin sonuçları.
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ➥ VirüsTotal'de çıkan 7 uyarı false-positive olarak geçmektedir. Bu false-positive dediğimiz argüman "tamamen bir hesaplama, saptama veya algılama hatasıdır". O yüzden 7 uyarı sizi ikileme düşürmesin.
឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ➥ Diğer scanner sitelerinde gördüğünüz üzere hiçbir sıkıntı yok. Sadece VirüsTotal biraz fazla derinlemesine indiği için her şeyi çıkarıyor. Doğru yanlış fark etmez.

឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ➥ Google sayesinde artık her şeye bir tıkla erişebiliyoruz. Technopat gibi forum siteleri de bunlardan birisi. Yaptığınız araştırmanın ne denli güvenilir/doğru/yanlış olduğunu bu tür communityler de çok güzel cevap veriyor. En basit örneğinden burada 2016'da açılmış bir konu 2024 hatasına yardımcı olabiliyor.😄

឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ➥
Baktınız o tanıdığınız kullanmış, onda hiçbir sorun çıkmamış (virüs vs.) siz de kullanın. Tabii bunu dedim diye hemen uygulamaya geçmeyin, o kişiden iyice bilgi alın ve bir süre sonra deneyin.

឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ឵ ➥
Bu tür hakkında sürülerce "Güvenilir mi?" konusu açılan bir grubun sosyal medya hesaplarını takip etmek ve orada ki insanlarla iletişim kurmak çok önemlidir. 2. madde de Google'dan bakabilirsiniz dedik, ya kendi adamları olumlu yorum yapıyorsa ya da parayla satın alıyorlarsa? İşte bunu bilemeyeceğiniz için daha önceden kullanmış insanlara erişmek çok önemlidir.
Evet

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
937,311
Üyeler
147,327
Son üye
ra1nyw
Top Bottom