Neler Yeni

Asus Tuf Gaming F15 i5 12500H İşlemci Isınması...

Mehmet_5

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet
Merhaba Dostlar, Asus Tuf Gaming F15 i5 12500H İşlemci ve Rtx 3050 Ekran kartı olan laptopa sahibim. Fakat işlemci Thermal kısıtlamaya giriyor. Sıvı metal uygulamayı riskli buluyorum. Sıvı metal gibi güçlü iletkenliği olan Thermal pad vs. kullanılabilinir mi? Bıosu kısıtlı Voltaj düşürme vs. yapamadık. Buna nasıl çözüm bulmalı. Üzerinde yeni uygulanmış, Cooler master Gel Pro Thermal macun kullanılmakta. Görüşlerinizi merak ediyorum?

Mehmet_5

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet
Yani voltaj kısmasına rağmen bu sıcaklık korkutucu voltaj kısınca otomatik olarak değerlerin düşmesi gerekir
Evet, deneme yanılma yoluyla fps değerlerine göre kısma yapıyoruz. Takılmaya ve fps düşme yaşayınca o noktada bırakıyoruz. Yine thermal kısıtlamaya giriyor. Bu arada Soğutucu blok ile işlemci arasında tamamen macun kaplamış durumda kontrol ettiğimizde boşta kalan yüzey alanı yok.

XLycHeR2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Arda
Evet, deneme yanılma yoluyla fps değerlerine göre kısma yapıyoruz. Takılmaya ve fps düşme yaşayınca o noktada bırakıyoruz. Yine thermal kısıtlamaya giriyor. Bu arada Soğutucu blok ile işlemci arasında tamamen macun kaplamış durumda kontrol ettiğimizde boşta kalan yüzey alanı yok.
O zaman bi yetkili servis ile iletişime geçim durum bana kalırsa asus bir bilgisiyar için anormal

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,185
Üyeler
147,499
Son üye
IEMOI
Top Bottom