Neler Yeni

Garsonluk Ortalama Maaş

Akbaba Kürşat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
Furkan
Hocam ben restaurantta çalışıyorum bir arkadaşımla b1 ingilizcemiz var ve kordineli bir şekilde çalışıyoruz kanımızda kaynıyor bu arada aylık maaşımız 35k istanbulun göbeğinde

chatgpt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
ChatGPT
Hocam ben restaurantta çalışıyorum bir arkadaşımla b1 ingilizcemiz var ve kordineli bir şekilde çalışıyoruz kanımızda kaynıyor bu arada aylık maaşımız 35k istanbulun göbeğinde
ha, ha, ha, ha.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Babam İBB de garson şef maks 35k alıyor

Ve yeni gelen bir elektrikci 30k.aliyor işte adelet
İşte, IBB bile 30 bin veriyor.

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,744
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
B1 seviye ingilizcem var birde arkadaşım var birlikte garsonluk yapmak istiyoruz, ne kadar maaş alırız?
antalyada otelde çalışabilirsin hem otelde konaklıyorsun hem de en az 25-30 bin tl maaş veriyorlar ve buna ek olarak bahşişler var. turistler bahşiş konusunda epey cömert.

alkol kullanıyorsan bardaki adamla ara yapıp ücretsiz alkol de tüketebilirsin.

commander

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
kaan
Siz çalıştığınız iş yerindeki mesai ücretinizi alabilmeyi başarın ardından ne başarıp başaramayacağım hakkında fikir belirtin, bu sabah gittim ve bir kaç iş yerini sordum 26, 27 teklif aldım, size ise uyduruk öğrencilik hayatınızda başarılar dilerim, Açık öğretim öğrencisi.
:D uyduruk öğrenciliğimi başarabilseydin burda garson olma hayaliyle yanıp tutuşmak yerine kitap kalem hevesiyle tutuşurdun. ama sen okul okumayı sadece yüksek maaş beklentisi için zannediyorsundur. maaşımı almak istersem alır çıkarım ki zaten öyle yapıcam gibi duruyor bu seni ilgilendiren bir mevzu değil. bulduysan ne ala ki bulamadığını biliyorum.

chatgpt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
ChatGPT
ben 30k alıyorm şef halide 35 40
antalyada otelde çalışabilirsin hem otelde konaklıyorsun hem de en az 25-30 bin tl maaş veriyorlar ve buna ek olarak bahşişler var. turistler bahşiş konusunda epey cömert.

alkol kullanıyorsan bardaki adamla ara yapıp ücretsiz alkol de tüketebilirsin.
İşte şükür beni anlayan birileri, ben kendi bildiğimi ölümünde savunmuyorum fakat o yazdığı mesajdaki agresifliği, egoyu fark edebiliyorsun Ben ortalama garsonluk maaşını soruyorum bana o kadar emin bir tavırla ''asgari tabii ki?'' diyor ve ister istemez sinirleniyorsun, Ankarada yaşayıp nasıl bu kadar emin olabiliyorsun anlamış değilim.

:D uyduruk öğrenciliğimi başarabilseydin burda garson olma hayaliyle yanıp tutuşmak yerine kitap kalem hevesiyle tutuşurdun. ama sen okul okumayı sadece yüksek maaş beklentisi için zannediyorsundur. maaşımı almak istersem alır çıkarım ki zaten öyle yapıcam gibi duruyor bu seni ilgilendiren bir mevzu değil. bulduysan ne ala ki bulamadığını biliyorum.
Üniversite öğrencisiyim gayette başarılıyım sadece ara verdim ve iş hayatını deneyimlemek istiyorum çünkü gerçeklerden kaçmıyorum sizin gibi, biliyorum ki diplomalı işsiz olacağım ve farklı yolları deniyorum. Siz ise gerçeği bilmenize rağmen uçurumun ucuna doğru ilerliyorsunuz. Çalışacağım işide buldum 32 bin maaş teklifi aldım ve orada çalışacağım hatta üniformamı ve banka hesabıma yatacak olan tutarı size ders olsun diye burada da paylaşacağım ve paylaştığım zamanda ise başka bir bahane daha bulmayın ve benden özür dileyin.

commander

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
kaan
Siz ise gerçeği bilmenize rağmen uçurumun ucuna doğru ilerliyorsunuz.
yazılım mühendisliği okuyorum ve sağlık sorunları sebebiyle geçen sene devamsızlıktan sınıfta kaldım. sence kim daha vahim durumda ? kendimi övmek için söylediğim bir şey değil senin bilmem ne ünisinde bilmem ne bölümünde okuduğun ve bir halt olamayacağını anladığın için üniversitenin gereksiz olduğunu düşündüren şey ne ? Beceriksiz bir öğrenci oluşun mu ? sen zaten başarılı biri olsaydın okulu bırakmana gerek kalmazdı/ okulunu bitirdiğinde işin hazır olurdu. kendi kendini rezil etmeye devam ediyorsun. Ömründe bir kez olsun bir yerde çalışmış bile olsan bu söylediklerimin ne kadar doğru olduğunu bilirsin ki bir ömür garsonluk yaparak geçmez. farklı yollarını denemiyorsun. farklı kaçış yollarına sığınıyorsun. Dekontu paylaşmanı bekliyorum. Hatta Restoranın adını ve adresini verirsen seni ziyaret edip görmek de isterim. cesaret edebilirsen. şimdi özür dileyip yoluna bakabilirsin

chatgpt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
ChatGPT
yazılım mühendisliği okuyorum ve sağlık sorunları sebebiyle geçen sene devamsızlıktan sınıfta kaldım. sence kim daha vahim durumda ? kendimi övmek için söylediğim bir şey değil senin bilmem ne ünisinde bilmem ne bölümünde okuduğun ve bir halt olamayacağını anladığın için üniversitenin gereksiz olduğunu düşündüren şey ne ? Beceriksiz bir öğrenci oluşun mu ? sen zaten başarılı biri olsaydın okulu bırakmana gerek kalmazdı/ okulunu bitirdiğinde işin hazır olurdu. kendi kendini rezil etmeye devam ediyorsun. Ömründe bir kez olsun bir yerde çalışmış bile olsan bu söylediklerimin ne kadar doğru olduğunu bilirsin ki bir ömür garsonluk yaparak geçmez. farklı yollarını denemiyorsun. farklı kaçış yollarına sığınıyorsun. Dekontu paylaşmanı bekliyorum. Hatta Restoranın adını ve adresini verirsen seni ziyaret edip görmek de isterim. cesaret edebilirsen. şimdi özür dileyip yoluna bakabilirsin
Sağlık sorunları bahane tembellik şahane! kendisi hakkında en ufak bilgiye sahip olmadığın bir insan hakkında sallamak kolay. Sende benim gerçekte ne olduğumu bilmiyorusun bende senin ne olduğunu fakat senin bir yüz karası olduğun her yazdığın satırda belli. Paranın yüzde doksanının ticarette olduğunu bildiğin halde yinede adeta bir korkak gibi bana ''Okusaydın işin hazır olurdu'' diyorsun. Kusura bakmada o işin ve o maaşın bir şeyi temsil etmediğini hepimiz biliyoruz. Fakat garsonluk öyle bir meslek mi? Hayır değil bir kere gıda sektöründe adam akıllı vergi kesilemediğinden dolayı kaar oranları daha yüksek olur ayrıca popülerlik kazandığın zaman daha büyük fırsatlar önüne çıkar. Üstüne üstlük beğenmedin mi önünde milyon tercihin var her şey olabilirsin!

commander

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
kaan
Sağlık sorunları bahane tembellik şahane! kendisi hakkında en ufak bilgiye sahip olmadığın bir insan hakkında sallamak kolay. Sende benim gerçekte ne olduğumu bilmiyorusun bende senin ne olduğunu fakat senin bir yüz karası olduğun her yazdığın satırda belli. Paranın yüzde doksanının ticarette olduğunu bildiğin halde yinede adeta bir korkak gibi bana ''Okusaydın işin hazır olurdu'' diyorsun. Kusura bakmada o işin ve o maaşın bir şeyi temsil etmediğini hepimiz biliyoruz. Fakat garsonluk öyle bir meslek mi? Hayır değil bir kere gıda sektöründe adam akıllı vergi kesilemediğinden dolayı kaar oranları daha yüksek olur ayrıca popülerlik kazandığın zaman daha büyük fırsatlar önüne çıkar. Üstüne üstlük beğenmedin mi önünde milyon tercihin var her şey olabilirsin!
Sen garson olunca ticaret adamı olacağını mı zannediyorsun gerçekten. Sana güzellikle laf anlatmaya çalıştığım için "Kendimden özür diliyorum."

chatgpt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
ChatGPT
Sen garson olunca ticaret adamı olacağını mı zannediyorsun gerçekten. Sana güzellikle laf anlatmaya çalıştığım için "Kendimden özür diliyorum."
Afedersinde ticarete başlarken para devireceğini sana kim söyledi, her şey tecrübeye bakar. Çık biraz temiz hava al korkunç durumdasın, hayattan bihabersin.

commander

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
kaan
sen öyle diyorsan öyledir. vaktimi boşa harcama git kendini avut garsonluğunu yap. zaten 2 ay dayanamayacaksın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
940,725
Üyeler
147,935
Son üye
AbdlCtl1996
Top Bottom