Neler Yeni

Asus TUF A15 RTX 4060 GPU sorunu

l1salih

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mehmet Salih Arslan
Laptopu alalı 1 yıl oldu ve oyunlarda anlamadığım bir fps düşüşü var. Çözemediğim asıl sorun ise Armoury Crate yazılımına baktığımda GPU sıklığının sürekli aynı değerde olması ve bu yeni ortaya çıkan bir durum.
resim_2024-06-29_004912918.png

Ekran görüntüsünde göründüğü gibi sıklık değeri hiçbir işlem yapmamama rağmen ve mod fark etmeksizin ROG Boost O.C. değerinde ve 2300MHz ile sabit. Bütün driverlarım güncel. Nvidia denetim masasından bütün ayarları denedim fakat bir değişiklik olmadı. Bir çözümü var mıdır, yazılımsal veya donanımsal bir sorun mudur? Şimdiden yanıtlarınız için teşekkürler.

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
836
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
Laptopu alalı 1 yıl oldu ve oyunlarda anlamadığım bir fps düşüşü var. Çözemediğim asıl sorun ise Armoury Crate yazılımına baktığımda GPU sıklığının sürekli aynı değerde olması ve bu yeni ortaya çıkan bir durum.Alıntıyı görüntüle
Ekran görüntüsünde göründüğü gibi sıklık değeri hiçbir işlem yapmamama rağmen ve mod fark etmeksizin ROG Boost O.C. değerinde ve 2300MHz ile sabit. Bütün driverlarım güncel. Nvidia denetim masasından bütün ayarları denedim fakat bir değişiklik olmadı. Bir çözümü var mıdır, yazılımsal veya donanımsal bir sorun mudur? Şimdiden yanıtlarınız için teşekkürler.
Hocam tek sorun gpuda olmayabiliyor unlost fps arttırma videosundaki her şeyi yapım hala düzelmiyorsa format gibi duruyor çünkü cpu ve gpuda h bir şey yok he şu olabilir biosa gir ramlere bak frekansı kaç diye belki düşük olduğu için fps düşmüştür
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laptopu alalı 1 yıl oldu ve oyunlarda anlamadığım bir fps düşüşü var. Çözemediğim asıl sorun ise Armoury Crate yazılımına baktığımda GPU sıklığının sürekli aynı değerde olması ve bu yeni ortaya çıkan bir durum.Alıntıyı görüntüle
Hocam pardon ben dikkatli okumamıştım gpu hep aynı kullanım oranında kalıyor galiba
Mesaj otomatik birleştirildi:

Msı afternburner açıp oyuna girebilirsiniz veya furkmark testi yapabilir misin bu 2sini yaptığın an çözülür olay

l1salih

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mehmet Salih Arslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam tek sorun gpuda olmayabiliyor unlost fps arttırma videosundaki her şeyi yapım hala düzelmiyorsa format gibi duruyor çünkü cpu ve gpuda h bir şey yok he şu olabilir biosa gir ramlere bak frekansı kaç diye belki düşük olduğu için fps düşmüştür
Hocam takıldığım nokta bu fps düşüşleri yeni başladı. Ekran kartı 140w, daha 2 ay öncesine kadar çoğu oyunu yüksek ayarlarda sağlam bir şekilde oynatıyordu. Örnek verecek olursak LoL'de oyun ilk başladığında fps 250-300 arası iken oyun ilerledikçe 140'ın altına hatta 90 fps lere kadar düştüğünü gördüm(grafik ayarı fark etmiyor en yüksek ve en düşük ayarlarda benzer fps değerleri).

sefAK47

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Sefa SEVİL
hocam asus armoury crate uygulamasından ayarlardan turbo yerine performans seçip tekrar dener misiniz? sonuçta bi değişiklik olacak mı bakalım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,085
Üyeler
147,470
Son üye
Erdem1478
Top Bottom