Neler Yeni

Kasa Toplamayı Düşünüyorum Ama...?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Arda Akel
Merhaba, Selamlar.
Arkadaşlarım, abilerim... Kasa toplamayı düşünüyorum inşallah elime yeterince miktar geçince de,
Türkiye'deki fiyatlar bana pek cazip gelmiyor, pahalı geliyor. Yurt dışından toplamaya çalışsam, Amazon'dan ya da eBay'den falan,

(Yani, gümrük ve kargo fiyatları vesaire dışında, onları saymazsak... Onlar illaki ödenecek...)
DAHA MI UCUZA GELİR yoksa DAHA MI PAHALIYA GELİR?

Böyle bir deneyiminiz, bilginiz varsa benimle paylaşır mısınız lütfen?

Almayı planladığım sistem:
ANA SİSTEM
MSI RX 7900 XT
AMD Ryzen 7 7800X3D

YAN PARÇALAR
Kingston Fury Renegade M2 1 TB M.2
Asus Tuf Gaming B650-PLUS AMD AM5 DDR5 ATX Anakart
G.Skill Trident Z5 RGB 64 GB (2x32) 5600 MHz CL28 F5-5600J2834F32GX2-TZ5RK DDR5 Ram
MSI MAG A850GL 850 W 80 Plus Gold Tam Modüler Power Supply

SouLL16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Taha DAĞLI
Fiyat/perf beklentin yokmuş al işte türkiyeden zorlama

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Arda Akel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fiyat/perf beklentin yokmuş al işte türkiyeden zorlama
Diyorsun? 100bin gibi bir meblağaya denk geliyor bu sistem. Dedim acaba bir tık daha ucuza gelir mi ama...
Anlaşılan yine yolumuz Türkiye'nin bol KDV'li yollarına düştü... Hay ben böyle ülkenin... :(

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Gorkem Yavuz
Merhaba, Selamlar.
Arkadaşlarım, abilerim... Kasa toplamayı düşünüyorum inşallah elime yeterince miktar geçince de,
Türkiye'deki fiyatlar bana pek cazip gelmiyor, pahalı geliyor. Yurt dışından toplamaya çalışsam, Amazon'dan ya da eBay'den falan,

(Yani, gümrük ve kargo fiyatları vesaire dışında, onları saymazsak... Onlar illaki ödenecek...)
DAHA MI UCUZA GELİR yoksa DAHA MI PAHALIYA GELİR?

Böyle bir deneyiminiz, bilginiz varsa benimle paylaşır mısınız lütfen?

Almayı planladığım sistem:
ANA SİSTEM
MSI RX 7900 XT
AMD Ryzen 7 7800X3D

YAN PARÇALAR
Kingston Fury Renegade M2 1 TB M.2
Asus Tuf Gaming B650-PLUS AMD AM5 DDR5 ATX Anakart
G.Skill Trident Z5 RGB 64 GB (2x32) 5600 MHz CL28 F5-5600J2834F32GX2-TZ5RK DDR5 Ram
MSI MAG A850GL 850 W 80 Plus Gold Tam Modüler Power Supply
Full MSI'cısınız sanırım. Güzel sistem planlaması. Yurt dışı gümrük/ek vergi dahil vs burdaki fiyat konusunda yardım edemem. Bu arada am5 için yapılan bazı ramler var sanırım EXPO deniyordu onlara, o ramleri almaya gayret ederseniz iyi olur. Gskill in de bir kaç serisi var ama hangisi destekliyor bilmiyorum, kutusunda vb. Yazıyorsa bakın derim yoksa forumlarda sorun aratın.

SouLL16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Taha DAĞLI
Ülke hakkında böyle konuşman hoş değil

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Arda Akel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Full MSI'cısınız sanırım. Güzel sistem planlaması. Yurt dışı gümrük/ek vergi dahil vs burdaki fiyat konusunda yardım edemem. Bu arada am5 için yapılan bazı ramler var sanırım EXPO deniyordu onlara, o ramleri almaya gayret ederseniz iyi olur. Gskill in de bir kaç serisi var ama hangisi destekliyor bilmiyorum, kutusunda vb. Yazıyorsa bakın derim yoksa forumlarda sorun aratın.
Çok teşekkür ederim. Ve MSI'cı falan değilim de, yine cüzi bir fiyatta aratmaya çalıştım almayı planladığım ekipmanları ve gördüm ki, MSI biraz daha hani bütçe dostu mu diyeyim artık bilemedim de, hoşuma gitti yani genel fiyatları.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ülke hakkında böyle konuşman hoş değil
Sadece gerçekleri konuşuyorum kardeşim. :)

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Gorkem Yavuz
Çok teşekkür ederim. Ve MSI'cı falan değilim de, yine cüzi bir fiyatta aratmaya çalıştım almayı planladığım ekipmanları ve gördüm ki, MSI biraz daha hani bütçe dostu mu diyeyim artık bilemedim de, hoşuma gitti yani genel fiyatları.

Sadece gerçekleri konuşuyorum kardeşim. :)
Evet MSI genelde daha f/p olabiliyor bu tür seçeneklerde, rica ederim. İnşallah alırda güle güle kullanırsınız. PC büyük nimet. Bende 13 senelik pc vardı yaklaşık 1 yıl önce yeni pc aldım vallaha mükemmel. Başka sorunuz olursa ben, ve forum üyeleri buradayız olabildiğince yardım ederim, edebiliriz diye düşünüyorum.

SamiPRE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Sami Yusuf Aksu
Diyorsun? 100bin gibi bir meblağaya denk geliyor bu sistem. Dedim acaba bir tık daha ucuza gelir mi ama...
Anlaşılan yine yolumuz Türkiye'nin bol KDV'li yollarına düştü... Hay ben böyle ülkenin... :(
Knk bu fiyata 4080s var ama sen bilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Arda Akel
"Hay böyle ülkenin " ?
AÇIKLAMA: Can sıkkınlığı, rahatsızlık duyma, duruma göre bir söylem.
AÇIKLAMA 2: Bu ekonomi şartları hepimizi acayip zorluyor ve beni SİNİRLENDİRİYOR.

Kapiş?

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Arda Akel
Knk bu fiyata 4080s var ama sen bilirsin
NVIDIA ve RTX serisinden vazgeçtim ben. Eski GTX ve şimdi kullandığım RTX 3060 var. İkisi de fos BENCE.
XTX'i de düşündüm ama 4 GB fark için ayrıca 4-5Bin ödenmez bence dedim. Ha 20GB ha 24GB haksız mıyım?

SamiPRE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Sami Yusuf Aksu
NVIDIA ve RTX serisinden vazgeçtim ben. Eski GTX ve şimdi kullandığım RTX 3060 var. İkisi de fos BENCE.
XTX'i de düşündüm ama 4 GB fark için ayrıca 4-5Bin ödenmez bence dedim.
7900xtx zaten 40k diğer parçalar da 45ya alınır

XTX'i de düşündüm ama 4 GB fark için ayrıca 4-5Bin ödenmez bence dedim.
Dostum 7900xt fiyatının hakkını vermiyor

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom