Neler Yeni

İstanbul’da üniversite okunur mu

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,794
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
İyi üniversite var İstanbul’da başka hangi şehri yazıyım
Ankara, Eskişehir, Trabzon, Samsun, Çanakkale, Kocaeli, Sakarya, Muğla ve Bursa buralar yazılabilir.
Öğrenci şehirleridir genellikle...
İstanbul'dan sonra Ankara gelir bence daha avantajlıdır çünkü başkent ve iyi bir bölümün varsa burs bile alabilirsin.
Eğer girişkensen ve ailenin bağlantıları varsa hem bürokraside hem de siyasette çevre yapabilirsin.
Kocaeli ve sakarya da yaşadım şuan trabzondayım sorun olursa cevaplarım...

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,048
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Ankara, Eskişehir, Trabzon, Samsun, Çanakkale, Kocaeli, Sakarya, Muğla ve Bursa buralar yazılabilir.
Öğrenci şehirleridir genellikle...
İstanbul'dan sonra Ankara gelir bence daha avantajlıdır çünkü başkent ve iyi bir bölümün varsa burs bile alabilirsin.
Eğer girişkensen ve ailenin bağlantıları varsa hem bürokraside hem de siyasette çevre yapabilirsin.
Kocaeli ve sakarya da yaşadım şuan trabzondayım sorun olursa cevaplarım...
Ankara'da ev kiraları absürt fiyatlar vs değil. Ulaşım İstanbul'a göre çok daha rahat. İnsanlar İstanbul'a göre daha mutlu ve sosyal. Mekan fiyatları ortalama, makul seviyede. Çok olmasa da öğrenci yine var. Üstteki arkadaşın da dediği gibi farklı yerlerde farklı insanlar tanıma imkanı sunabilir. Eskişehir'e gittim öğrenci için mükemmel yerlerden biri sosyal ortamı güzel yaşanırlık açısı güzel toplu taşıma rahat kullanmasan bile yürüme mesafesinde çoğu yer. Trabzon'da okuyan arkadaşım var o da memnun olduğunu söylüyor ( Trabzonlu biri olarak çok severim).

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,059
İsim
Sarp Yılmaz
Pahalı ve Kalabalık olması dışında bir sorunu yok İstanbul'un

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,794
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Ankara'da ev kiraları absürt fiyatlar vs değil. Ulaşım İstanbul'a göre çok daha rahat. İnsanlar İstanbul'a göre daha mutlu ve sosyal. Mekan fiyatları ortalama, makul seviyede. Çok olmasa da öğrenci yine var. Üstteki arkadaşın da dediği gibi farklı yerlerde farklı insanlar tanıma imkanı sunabilir. Eskişehir'e gittim öğrenci için mükemmel yerlerden biri sosyal ortamı güzel yaşanırlık açısı güzel toplu taşıma rahat kullanmasan bile yürüme mesafesinde çoğu yer. Trabzon'da okuyan arkadaşım var o da memnun olduğunu söylüyor ( Trabzonlu biri olarak çok severim).
İstanbul elbette kişiye göre değişir fakat oraya gidip de 1 sene sonra yatay geçişle dönen çok tanıdığım oldu...
Orta direğe mensup bir kişinin orda barınması ve sosyalleşmesi gerçekten zor.
Gelirinin yüksek olması gerekiyor.
Hem mülteci tehlikesi ve tekin olmayan sokaklar güven vermiyor.
Kalabalığından ve trafiğinden bahsetmiyorum bile.
Ayriyeten bir deprem riski var İstanbul da...

Top Bottom