Neler Yeni

ÖNEMLİ! Huawei Çin'e veri sızdırıyor olabilir mi?

v0rt3x.tr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ata İlhan Köktürk
Merhaba. Huawei D14 2019 (R5 3500U modeli) kullanıcısıyım. Bugün kahve yapmak için 10dk boyunca odadan ayrıldım ve bilgisayarım kendi kendine amazon.com'a girmiş ve sistem ayarlarımı kurcalıyordu. Biraz daha baktım emin olmak için ve biri faremi hareket ettiriyordu. Hemen fareyi aldım, Kaspersky ile tam tarama yaptım ancak bir sonuç alamadım. Daha sonra Malwarebytes ile tarattım o da virüs bulamadı ancak 445 portundan (IP adresi spoilerda, ayrıca 445 portu Windows için NetBIOS olmadan server komut çalıştırma portudur.) 106.38.8.234 adresine veri yollandığını ve her 30 saniyede bir bilgisayarımın oraya veri yolladığını keşfettim. Daha sonra ip-api sitesinden ip adresi hakkında veri almaya çalıştım ve Beijing/China adresinde olduğunu öğrendim.

Her zaman anti-virüsüm oldu ve kendim siber güvenlik ve yazılım alanındayım. Her linke tıklayan ve ya her şeyi indiren biri değilim. Huawei Çin'e veri sızdırıyor olabilir mi?

Ve eğer yardımcı olabilecekseniz aşağıya Malwarebytes logunu bırakıyorum. CİMER'e şikayette bulundum. Ne gibi adımlar izlemeliyim? Şu an Linux kurmayı düşünüyorum şimdilik önerilerinize açığım.

Ekler

• Malwarebytes Website Blocked Report 2024-07-10 214623.rar
    532 bayt · Hit: 15

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
208
İsim
Yunus
Birazcık uydurma gibi geldi fakat huaweı öyle bir şey yapıyor fakat bu anlattığın birazcık komik amazon alışverişi mouse oynaması vs, bilgisayarınızda casus yazılımı olması muhtemel format atmasınızı tavsiye edeceğim

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
648
İsim
Eren
Merhaba. Huawei D14 2019 (R5 3500U modeli) kullanıcısıyım. Bugün kahve yapmak için 10dk boyunca odadan ayrıldım ve bilgisayarım kendi kendine amazon.com'a girmiş ve sistem ayarlarımı kurcalıyordu. Biraz daha baktım emin olmak için ve biri faremi hareket ettiriyordu. Hemen fareyi aldım, Kaspersky ile tam tarama yaptım ancak bir sonuç alamadım. Daha sonra Malwarebytes ile tarattım o da virüs bulamadı ancak 445 portundan (IP adresi spoilerda, ayrıca 445 portu Windows için NetBIOS olmadan server komut çalıştırma portudur.) 106.38.8.234 adresine veri yollandığını ve her 30 saniyede bir bilgisayarımın oraya veri yolladığını keşfettim. Daha sonra ip-api sitesinden ip adresi hakkında veri almaya çalıştım ve Beijing/China adresinde olduğunu öğrendim.

Her zaman anti-virüsüm oldu ve kendim siber güvenlik ve yazılım alanındayım. Her linke tıklayan ve ya her şeyi indiren biri değilim. Huawei Çin'e veri sızdırıyor olabilir mi?

Ve eğer yardımcı olabilecekseniz aşağıya Malwarebytes logunu bırakıyorum. CİMER'e şikayette bulundum. Ne gibi adımlar izlemeliyim? Şu an Linux kurmayı düşünüyorum şimdilik önerilerinize açığım.
Çoğu marka veri sızdırıyor zaten ama sizin mouse oynatmalarına gerek yok bunu yapmak için hatta mouse uğraşmakla tek yaptıkları işi uzatmak olur şahsen virüs olduğunu düşünüyorum

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,628
İsim
Hacı
Veri sızdırma öyle olmaz...
Nası yazılımcısın?
Virüs girmiş virüs.
Format çak.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,127
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Çinli bir huawei personeli senin 2019 matebook'u uzaktan kontrol ederek ve amazonuna girerek veri sizdiracak he bende Emanuel Macron

Format çak geç

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
381
İsim
Ertuğrul Bolat
Adam virüs tarattım diyor virüs yemişsin diyorlar belliki açıktan yararlanıp pc'ye sızmış ama bu basit bir hacker mantığı gibi geliyor bana yani acemi bir hacker işi.

ugrasln39

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Uğur Aslan

bende honor kullanıcısıyım ilginç bir şekilde dün akşam youtube da video izlerken videoyu duraklatıp elimi yıkamaya gittim geldim telefona bakarken bir anda video başladı nedenini çözemedim virüs taraması yaptım fakat bir şey bulamadım sizce önlem almalımıyım

v0rt3x.tr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ata İlhan Köktürk
Veri sızdırsa bile onu öyle açıktan yapmaz. Virüs falan yemişsindir
Kendim bizzat siber güvenlikle ilgili biri olarak dediğim gibi crack asla kullanmam. Her şeyim orijinal bir tek discord ve war thunder yüklü (en son 5 ay önce oynadım steam üzerinden)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birazcık uydurma gibi geldi fakat huaweı öyle bir şey yapıyor fakat bu anlattığın birazcık komik amazon alışverişi mouse oynaması vs, bilgisayarınızda casus yazılımı olması muhtemel format atmasınızı tavsiye edeceğim
direkt linux kurmayı düşünüyorum. Bu arada bu IP adresini engelleyince en son windows güncellemeleri geldi.

Veri sızdırma öyle olmaz...
Nası yazılımcısın?
Virüs girmiş virüs.
Format çak.
Reverse shell açmışlar hocam :D Daha ne diyeyim? Beijing üzerinde gözüküyor IP kendiniz bakın

Aliexpress ve temü varken Amazon a neden girsinki Çinli veri sızdırmacıları
Tüm kartlarım orda hocam (kredi, banka v.b.)

Çinli bir huawei personeli senin 2019 matebook'u uzaktan kontrol ederek ve amazonuna girerek veri sizdiracak he bende Emanuel Macron

Format çak geç
Hocam System user üzerinden yollanıyor reverse shell. Eğer azıcık virüs ve siber güvenlikle uğraştıysanız UAC erişmek kolay ancak System user üzerinden veri yollamak çok zor (imkansız değil ama gerçekten zor). Ayrıca persistent Reverse Shell açmak ve sistemin haberinin olmaması?

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Benim de verilerimi sızdırmışlar. Sürekli pizza reklamı geliyor.

v0rt3x.tr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ata İlhan Köktürk
Adam virüs tarattım diyor virüs yemişsin diyorlar belliki açıktan yararlanıp pc'ye sızmış ama bu basit bir hacker mantığı gibi geliyor bana yani acemi bir hacker işi.
Virüs yesem sonuçta bir dosya gözükür değil mi? yetAnotherObfuscator benim güvenlik için kod karıştırması yapan programım. Github linki burada

Benim de verilerimi sızdırmışlar. Sürekli pizza reklamı geliyor.
Dalga geçmiyorum? Eğer dalga geçecekseniz hiç yazmayın daha iyi. Aklım yerinde ve az çok virüsü ayırt edebiliyorum (çünkü en az 3 yıldır siber güvenlik sahasını yakından inceliyorum)

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
381
İsim
Ertuğrul Bolat
Eskiden pc'ye sızıp CD sürücü kapağını çıkarıp iterlerdi buda onun gibi açık kapıyı öğrenmiş eğlencesine pc'ye uzaktan kontrol etmek isteyen bir çocuk bence.Gerçek hacker karda yürür izini belli etmek istemez.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
954,497
Üyeler
150,497
Son üye
Rank1kata
Top Bottom