Neler Yeni

Kalıcı dişler çıkmadan bıyık çıkabilir mi?

atatatat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
atatatatat
Merhaba arkadaşlar. Benim 14 yaşında bir kardeşim var. Kardeşim bütün süt dişlerini 4-5 ay önce döktü ve kalıcı dişleri hala tamamen çıkmış değil. Fakat buna rağmen ergen bıyığı diyebileceğimiz bir bıyığa sahip. Aynı zamanda kol ve bacak bölgesinde de gözle görülür bir kıllanma var. Böyle bir durum daha önce hiç görmedim sizce doktora gitmeli miyim yoksa bu gayet normal bir durum mu?

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,912
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hormonal olarak olabilir ergenlik erken yaşta gelebiliyor bence doğal böyle olması

atatatat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
atatatatat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hormonal olarak olabilir ergenlik erken yaşta gelebiliyor bence doğal böyle olması
Ergenliğe erken giren bir insanın 14 yaşında dişinin çıkmaması çok olağan gelmiyor. Zaten gençlerde bıyık, kıllanma vs. bu yaşlarda olur diye biliyorum. Belki kemik yaşı geridir. Zaten boyu da yaşıtlarından az şuan

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,319
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Ergenliğe erken giren bir insanın 14 yaşında dişinin çıkmaması çok olağan gelmiyor. Zaten gençlerde bıyık, kıllanma vs. bu yaşlarda olur diye biliyorum. Belki kemik yaşı geridir. Zaten boyu da yaşıtlarından az şuan
Dis olayi ergenligin gecikmesi ile alakali olabilir (bende de oyle 16 yasini dolduracagim ama 2. buyuk azi disim daha yeni yeni cikiyor. ) ama kil dogrudan orantili degil kesinlikle irkcilik olarak anlasilmasin ama doguda ki insanlara baktigimizda genellikle daha erken killanma olabiliyor (sadece doguda degil daha bariz oldugu icin ornek verdim) genetik sebebiyle fakat ergenlik ile dogrudan bir orantisi oldugunu sanmiyorum. Kil olayi cok buyuk oranda genetik. Mesela bizim bir arkadas var 8 sinifta sakal yavastan cikmaya baslamis ama cocugun boyu 8 den bu yana 15-20 cm uzadi. Tabi genelde sakal ciktiktan sonra yuksek ihtimalle ciddi bir boy artisi gorulmez ama demek istedigim istisnalar olabilir. Yine de doktora gorunseniz daha iyi olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dis olayi ergenligin gecikmesi ile alakali olabilir (bende de oyle 16 yasini dolduracagim ama 2. buyuk azi disim daha yeni yeni cikiyor. ) ama kil dogrudan orantili degil kesinlikle irkcilik olarak anlasilmasin ama doguda ki insanlara baktigimizda genellikle daha erken killanma olabiliyor (sadece doguda degil daha bariz oldugu icin ornek verdim) genetik sebebiyle fakat ergenlik ile dogrudan bir orantisi oldugunu sanmiyorum. Kil olayi cok buyuk oranda genetik. Mesela bizim bir arkadas var 8 sinifta sakal yavastan cikmaya baslamis ama cocugun boyu 8 den bu yana 15-20 cm uzadi. Tabi genelde sakal ciktiktan sonra yuksek ihtimalle ciddi bir boy artisi gorulmez ama demek istedigim istisnalar olabilir. Yine de doktora gorunseniz daha iyi olur.
Veya soyle bir ornek verebilirim bir diger arkadasimda da killanma cok az fakat cocugun boyu son 1 yilda maksimum 1-2 cm uzadi ama cocukta bariz bir killanma yok dedigim gibi.

atatatat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
atatatatat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Veya soyle bir ornek verebilirim bir diger arkadasimda da killanma cok az fakat cocugun boyu son 1 yilda maksimum 1-2 cm uzadi ama cocukta bariz bir killanma yok dedigim gibi.
Teşekkür ederim baba tarafı da anne tarafı da baya kıllı onun etkisi var olabilir. Zaten babamın da sakalı lise 1 lise 2 civarı çıkmasına rağmen lise 4 ile üni 1 de boy atmış

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,319
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Teşekkür ederim baba tarafı da anne tarafı da baya kıllı onun etkisi var olabilir. Zaten babamın da sakalı lise 1 lise 2 civarı çıkmasına rağmen lise 4 ile üni 1 de boy atmış
Muhtemelen dedigim gibi olucak hocam tabi ben doktor degilim bilemem ama gec boy atabilir kardesiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,671
Üyeler
151,265
Son üye
JesoBEY
Top Bottom