Neler Yeni

Wattman hatası birçok şeyi denedim hala çözemiyorum

Elysion_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Özdağ
4.4 Ghz leri görüyorum ben o işlemci ile.
Oyundayken Msi burner değerleri ne ifade ediyor. Herhangi gördüğün sorınlu olabilecek değer var mı ? Ram Depolama işlemci çekirdek hızları güç tüketimleri Vram kullanımı hepsi önemli. Bir şekilde arızalı olan parça kendini belli etmeli.
Knk çok araştırdım kendim baktım kendi testlerimde fln hiçbirşey çıkmıyor çünkü bir şey yokken bir anda geliyo bi belirtisi fln yok kendi şüphelendiğim 3 şey var ilki işlemci direkt fabrika çıkışı sorunlu diğerleri de psu ve ram

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Knk çok araştırdım kendim baktım kendi testlerimde fln hiçbirşey çıkmıyor çünkü bir şey yokken bir anda geliyo bi belirtisi fln yok kendi şüphelendiğim 3 şey var ilki işlemci direkt fabrika çıkışı sorunlu diğerleri de psu ve ram
Dediğim fps sınırlandırmasını dener misin ? Msi afterburner üzerinden işlemci ve ekran kartı güç tüketimi de açık olsun.
Rivastatic tuner server ile yapabilirsin . Yada Oyun içinden yapabilirsin. Tavsiyem 30 fps ile başla ve sistemi gözlemle. Psudan ise bu sorın daha kolay anlarsın.

Elysion_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Özdağ
Dediğim fps sınırlandırmasını dener misin ? Msi afterburner üzerinden işlemci ve ekran kartı güç tüketimi de açık olsun.
Rivastatic tuner server ile yapabilirsin . Yada Oyun içinden yapabilirsin. Tavsiyem 30 fps ile başla ve sistemi gözlemle. Psudan ise bu sorın daha kolay anlarsın.
Sabah ilk iş denerim olsa sa olmasa da teşekkür ederim yardımcı oldun ❤️

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,519
İsim
Emre Zengin
Merhabalar uzun zamandır wattman hatası alıyorum ilk önce ryze 5 5600g işlemci ile apu bir sistem topladım zamandan beri wattman hatası alıyordum lakin hatanın ne olduğunu bilmiyordum 1 sene önce rx 6750 xt ekran kartı aldım hala daha wattman hatası almaya devam ediyorum valorant cs gibi küçük fps oyunlarında 1 haftada max 1 kez wattman hatası alırken warzone cyberpunk gibi güçlü oyunlarda hiçbir şekilde 1 2 saat oynayamıyorum sürekli ekran kartı çöktü zaman aşımına uğradı gibi bildirimler alıyorum çözümünü bir türlü bulamadım denemediğim şey kalmadı cpu gpu undervolt yapmayı fln da denedim pc sıfırladım tekrar denedim eski driver kurup denedim bios u güncelledim denedim bir türlü bulamıyorum acaba undervolt yaparken yanlış ayar mı kullanıyorum yanlış driver mı yüklüyorum çözemedim varmı bir bilgisi olan
OCCT adlı programı indirip Stability test sekmesinden bilgisayarı Power testine sok 15 dakika. Eğer bir sorun olmazsa BIOS'a girip BIOS ayarlarını sıfırlayıp hiçbir şeye dokunmadan kaydedip çık.

Elysion_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Özdağ
OCCT adlı programı indirip Stability test sekmesinden bilgisayarı Power testine sok 15 dakika. Eğer bir sorun olmazsa BIOS'a girip BIOS ayarlarını sıfırlayıp hiçbir şeye dokunmadan kaydedip çık.
Teşekkür ederim deneyeceğim

Devilll20

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,110
İsim
Rick Baba
Knkm asus dual rx 6750xt psu da sharkon un 80+ 650v2 psu su kablolarda fln sa sıkıntı yok birçok kez hatayı anlamak için söküp söküp taktım pc yi komple xd

Asusun kendi sitesinden önerdiği driver'ı kullanmayı denedin mi?

Elysion_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Özdağ
Tüm testleri yaptım bilgisayar full yükte hiçbir sorun olmuyor knk oyuna girdim yine watman hatası verdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

ddu ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp WHQL sürümü yükle.
WHQL sürümünü nasıl ve nerden yükleyebilirim

eren28tr

80+ Gold
Tüm testleri yaptım bilgisayar full yükte hiçbir sorun olmuyor knk oyuna girdim yine watman hatası verdi

Buradan bakabilirsin.

Beguile

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
381
İsim
Beguile
Eski sürücü yükle, AMD program üzerindeki her ayarı kapalı tut(gecikme önleme vb.)

Talat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Talat

watt man hatası verince sana ne gibi bir sorun yaratıyor da..

Elysion_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Özdağ
Eski sürücü yükle, AMD program üzerindeki her ayarı kapalı tut(gecikme önleme vb.)
Denedim knk hatta sadece driver yükledim uygulamayı hiç kurmadım bile ama yinede o hatayı alıyorum işin garip kısmı bilgisayarı strest testleri ile ölüme zorlamama rağmen işlemciyi 90 derecelere getirmeme rağmen hiçbir sorun olmuyor ama örneğin a plague tale oyununa girdim 10 dk oynadım hata verdi sadece oyun oynarken yapıyor bu hatayı

Top Bottom