Neler Yeni

Bilgisayarımı satmak için fiyat önerisi istiyorum

Ferhxt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Ferhat
Merhabalar herkese iyi forumlar. Aralık ayında askere gideceğim şuan da sabahları iş güç akşamları da spor salonuna gitmekten pc başına adam akıllı oturamıyorum yani en azından 1 sene falan adam akıllı pc yüzü görmeyeceğim artık hayallerimdeki en ufak parçasını bile günlerce araştırıp karar verdiğim pcnin yüzüne bakmaz oldum. akşam spordan dönüp yemek duş derken belki 1-2 saat oyun oynuyorum ya da 1-2 saat bir şeyler izliyorum bu yüzden bilgisayarımı satıp az biraz oyun oynatıp rahatça bir şeyler izleyebileceğim bir laptop almaya karar verdim. İşe gitmek için de scooter kullanıyorum scooterımı ve bilgisayarımı satıp adam akıllı bir motor(250cc) almaya karar verdim. Sarı siteye ve diğer 1 yere hem topluca hem de parça parça ilan açacağım. Uzun lafın kısası bilgisayar parçalarım için sizden parça parça olarak ya da topluca bir fiyat önerisi bekliyorum kendim 50k üstüne rahatlıkla gidebileceği düşüncesindeyim ama bu ay içinde de satılırsa süper olur ona göre fiyat söylerseniz iyi olur
ekran kartı: asus tuf 4070ti oc 1 sene olmadı alalı
işlemci: intel i5-13400f 20mb 1 sene olmadı alalı
anakart: asus tuf z690-plus wifi d4 1 sene olmadı alalı
psu: be quiet system power 10 850w 80+ gold 1 sene olmadı alalı
ssd1: samsung 980 pro 1tb pcle 4.0 7000/7000mb/s 1 sene olmadı alalı
ssd2: toshiba kioxia exceria 500gb pcle 3.0 1 sene olmadı alalı
hdd1:toshiba pc p300 1tb 1 sene olmadı alalı
hdd2:eski bi samsung 500gb hdd ne kadar oldu bilmiyorum
ram: 4x8gb ddr4 xpg gammix d30 3200mhz 2si 1 sene olmadı 2 si 3 senelik
kasa: corsair carbide spec-05 mid tower 2-3 sene olmuştur alalı
monitör: wiewsonic 24inc 1ms 144hz (model no:vx2458-p-mhd) 2-3 senelik

monitörde ufak bir kılcal çizik var kasanın da camında çok ufak kılcal çizikler var.
kullanmaya devam etsem monitör ve kasayı değişip yola devam ederdim de açıkladığım gibi zamanım pek olmuyor artık.
tüm parçalarımı zamanında özene bözene seçmiştim hepsi kaliteli ve uyumsuz parça yok.
tüm parçaları ayda 2-3 kez temizlerim 6 ayda bir de termal macunu değiştiririm özenli bir kullanıcıyım tüm parçalrın kutusu belgeleri garantisi vs her tür yan ekipmanı da duruyor elimde
tüm cevap yazan arkadaşalara teşekkürler
satın almak isterseniz dm de ulaşabilirsiniz 2 el sitelerine koymadan forum kullanıcıları nasiplensin anlaşırsak
iyi forumlar

xTURANN

80+ Bronze
35+
Fakat tek seferde satman zor olacaktır. Tek tek dene. Kasayı ayrı, monitörü ayrı. Baktın yine satılmıyor, parçaları ayrı ayrı sat.

Ferhxt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Ferhat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
35+
Fakat tek seferde satman zor olacaktır. Tek tek dene. Kasayı ayrı, monitörü ayrı. Baktın yine satılmıyor, parçaları ayrı ayrı sat.
sarı sitede sadece ekran kartı 30k ya gidiyor 35 biraz fazla bi ölü fiyat oldu

quistin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
379
İsim
Fırat divitci
Sıfır 4070ti super 32.000tl iken insanlar neden ikinci el 4070ti'a 30k versinki hocam. İsteyen istediği fiyata koyar bu bu parayı hak ettiklerini göstermez.

xTURANN

80+ Bronze
Ekran kartı üzerinden bakarsan satamazsın.
Senin ekran kartını içeren sistemler, ekran kartı fiyatına satılıyor. Yani 30k ekran kartı yerine içinde işlemci falan sistemler 30k.

Ekran kartları, hatta donanımlar ;
Hazır Sistemlerde, tekil fiyatında ki fiyattan satılmaz. Faturanıza falan bakın, fiyatı düşüktür.

Ferhxt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Ferhat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıfır 4070ti super 32.000tl iken insanlar neden ikinci el 4070ti'a 30k versinki hocam. İsteyen istediği fiyata koyar bu bu parayı hak ettiklerini göstermez.
Asus tuf 4070ti super 45k Asus tuf 4070ti 40k sıfır fiyatları marka faktörünü unutuyorsunuz full alüminyum 3 fanlı ekran kartı ile plastik 2 fan ekran kartını kıyaslamak doğru değil sanki

quistin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
379
İsim
Fırat divitci
Asus tuf 4070ti super 45k Asus tuf 4070ti 40k sıfır fiyatları marka faktörünü unutuyorsunuz full alüminyum 3 fanlı ekran kartı ile plastik 2 fan ekran kartını kıyaslamak doğru değil sanki
Hiç bir önemi yok hocam. Alacak insanlar da bunu umursamıyor, sizinkinin sıfırından 8.000tl daha ucuz olan gainward 4070ti super sizin kartınızı paramparça ediyor. Kendisinden 12.000tl daha pahalı olan asus tuf 4070ti super ise bu karttan 1-2fps daha fazla verip 5 derece daha sıcak çalışıyor. Biri 65 dereceyken diğeri 70 derece çalışıyor. RTX 4000 serisinin ısı değerleri zaten çok iyi o yüzden insanlar tasarım farklarına değil kartların kullandığı çiplere yani performans ve vramlerine odaklanıyor. Unutmayınki en kötü üst model en iyi alt modelden iyidir.

Starlex

80+ Bronze
Merhabalar herkese iyi forumlar. Aralık ayında askere gideceğim şuan da sabahları iş güç akşamları da spor salonuna gitmekten pc başına adam akıllı oturamıyorum yani en azından 1 sene falan adam akıllı pc yüzü görmeyeceğim artık hayallerimdeki en ufak parçasını bile günlerce araştırıp karar verdiğim pcnin yüzüne bakmaz oldum. akşam spordan dönüp yemek duş derken belki 1-2 saat oyun oynuyorum ya da 1-2 saat bir şeyler izliyorum bu yüzden bilgisayarımı satıp az biraz oyun oynatıp rahatça bir şeyler izleyebileceğim bir laptop almaya karar verdim. İşe gitmek için de scooter kullanıyorum scooterımı ve bilgisayarımı satıp adam akıllı bir motor(250cc) almaya karar verdim. Sarı siteye ve diğer 1 yere hem topluca hem de parça parça ilan açacağım. Uzun lafın kısası bilgisayar parçalarım için sizden parça parça olarak ya da topluca bir fiyat önerisi bekliyorum kendim 50k üstüne rahatlıkla gidebileceği düşüncesindeyim ama bu ay içinde de satılırsa süper olur ona göre fiyat söylerseniz iyi olur
ekran kartı: asus tuf 4070ti oc 1 sene olmadı alalı
işlemci: intel i5-13400f 20mb 1 sene olmadı alalı
anakart: asus tuf z690-plus wifi d4 1 sene olmadı alalı
psu: be quiet system power 10 850w 80+ gold 1 sene olmadı alalı
ssd1: samsung 980 pro 1tb pcle 4.0 7000/7000mb/s 1 sene olmadı alalı
ssd2: toshiba kioxia exceria 500gb pcle 3.0 1 sene olmadı alalı
hdd1:toshiba pc p300 1tb 1 sene olmadı alalı
hdd2:eski bi samsung 500gb hdd ne kadar oldu bilmiyorum
ram: 4x8gb ddr4 xpg gammix d30 3200mhz 2si 1 sene olmadı 2 si 3 senelik
kasa: corsair carbide spec-05 mid tower 2-3 sene olmuştur alalı
monitör: wiewsonic 24inc 1ms 144hz (model no:vx2458-p-mhd) 2-3 senelik

monitörde ufak bir kılcal çizik var kasanın da camında çok ufak kılcal çizikler var.
kullanmaya devam etsem monitör ve kasayı değişip yola devam ederdim de açıkladığım gibi zamanım pek olmuyor artık.
tüm parçalarımı zamanında özene bözene seçmiştim hepsi kaliteli ve uyumsuz parça yok.
tüm parçaları ayda 2-3 kez temizlerim 6 ayda bir de termal macunu değiştiririm özenli bir kullanıcıyım tüm parçalrın kutusu belgeleri garantisi vs her tür yan ekipmanı da duruyor elimde
tüm cevap yazan arkadaşalara teşekkürler
satın almak isterseniz dm de ulaşabilirsiniz 2 el sitelerine koymadan forum kullanıcıları nasiplensin anlaşırsak
iyi forumlar
Böyle bir sistemden 50k beklemen saçmalık 😃 40~35k arası gideri var

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,400
Üyeler
149,909
Son üye
farukforum
Top Bottom