Neler Yeni

İstediğim fps'yi alamıyorum

emirkcby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
emir kocabay
Merhaba i5 12400f ve rtx4060ti OC 8gblı bir sistemim var bilgisayarı vatandan topladım, testlere baktığımda benim sistemdan daha kötü sistemlerde rust ultra grafiklerde 130fps alabiliyorken bende 100fps alıyorum ve takılmalar yasıyorum (oyunda grafik değiştirince fps'e değişmiyor) herhangi bir fps'e sabitlemeside bulunmamakta, youtubeden baktığımda DSR'ı açın diyorlar açtım ama çok bir fark yaratmadı, oyun sırasında gpu %40-%50lerde geziyor ve sıcaklığı max 55 dereceyi görüyor driverlerim güncel durumda aynı sıkıntı tüm oyunlarda geçerli. yardımcı olursanız mutlu olurum

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,203
İsim
Emre siyah
rust oyunu için normal droplar fps azlığı , sunucu doluluğu, bina yoğunluğuna vs bir sürü şeye bağlı rust için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

her oyunda geçerliyi sonra gördüm işlemci sıcaklık değerlerinde problemler yoksa sisteme bir format atmayı baştan driverları kurmayı deneyebilirisiniz.

cerkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Serkan Andiç
Merhaba hangi ayarlarda alıyorsunuz ? 1440p de mesela 100 fps alınıyor gördüğüm kadarıyla. 1080p de 130 civarı.

emirkcby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
emir kocabay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
birleştirildi: 4 dakika

rust oyunu için normal droplar fps azlığı , sunucu doluluğu, bina yoğunluğuna vs bir sürü şeye bağlı rust için.

her oyunda geçerliyi sonra gördüm işlemci sıcaklık değerlerinde problemler yoksa sisteme bir format atmayı baştan driverları kurmayı deneyebilirisiniz.
Bilgisayarı daha yeni aldım eğer sorunum düzelmez ise son çare olarak atıcağım.

cebll

80+
Basit fakat dikkatinden kaçmış olabilir belki; Güç Plan ayarlarını ''yüksek performans'' veya ''nihai performans'' olarak işaretlediğine, ve nvidia denetim masasından 3D ayaraların yönetilmesi kısmından Güç Yönetim Modu seçeneğinin ''Maksimum performansı tercih et''e ayarlı olduğuna emin ol. Sistem komple yeniyse ve bu ayarlar gözünden kaçtıysa sorunun çözülür. Aksi taktirde yorum kalabalığı için affedin.

emirkcby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
emir kocabay
Merhaba hangi ayarlarda alıyorsunuz ? 1440p de mesela 100 fps alınıyor gördüğüm kadarıyla. 1080p de 130 civarı.
ultra ayarlarda 1080p oyun şuanda. ultrada aldığım fps lowa geçince aynı sadece ultrada oyun daha akıcı gidiyor

Bünyamina

80+ Gold
Rust oyununun optimizasyonu çok iyi değil ki. Aldığın değerler normal. Haritadan haritaya yoğunluğa ve bir sürü etkene bağlı olarak değişebilir. 4090 da alsan seni memnun etmeyebilir.

ultra ayarlarda 1080p oyun şuanda. ultrada aldığım fps lowa geçince aynı sadece ultrada oyun daha akıcı gidiyor
Ekran kartından alıyorsun yükü ondan low da fazla fps almıyorsun. Yüksek ayarlarda da ekran kartı kullanıldığı için aynı alıyorsun aşağı yukarı.

emirkcby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
emir kocabay
Basit fakat dikkatinden kaçmış olabilir belki; Güç Plan ayarlarını ''yüksek performans'' veya ''nihai performans'' olarak işaretlediğine, ve nvidia denetim masasından 3D ayaraların yönetilmesi kısmından Güç Yönetim Modu seçeneğinin ''Maksimum performansı tercih et''e ayarlı olduğuna emin ol. Sistem komple yeniyse ve bu ayarlar gözünden kaçtıysa sorunun çözülür. Aksi taktirde yorum kalabalığı için affedin.
Çok sağolun yorumunuz için ama bunu denemiştim fakat gözle görülür bir değişiklik göremedim.
Rust oyununun optimizasyonu çok iyi değil ki. Aldığın değerler normal. Haritadan haritaya yoğunluğa bir sürü etkene bağlı olarak değişebilir. 4090 da alsan seni memnun etmeyebilir.

Ekran kartından alıyorsun yükü ondan low da fazla fps almıyorsun. Yüksek ayarlarda da ekran kartı kullanıldığı için aynı alıyorsun aşağı yukarı.
diğer oyunlarda da yaşadığım için garipsedim, peki ekran kartını full performans da nasıl çalıştırabilirim biraz can sıkıcı bir durumda?

Bünyamina

80+ Gold
Çok sağolun yorumunuz için ama bunu denemiştim fakat gözle görülür bir değişiklik göremedim.

diğer oyunlarda da yaşadığım için garipsedim, peki ekran kartını full performans da nasıl çalıştırabilirim biraz can sıkıcı bir durumda?
İnan seni çok iyi anlıyorum. Sisteminin sorunu değil yani. Elinden geldiğince performans veriyor zaten. Yapılacak pek bir şey yok. Kendine göre kaliteli bir ayar yaparsın belki ufak da olsa değerlerini arttırır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,140
Üyeler
148,984
Son üye
Elmister
Top Bottom