Neler Yeni

Çözüldü✓ Rust ve benzeri oyunlarda bariz fps düşüşü

sandymert

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mert can
Hp victus 16 ryzen 5 5600h 3050ti 16 gb var. Rust normalde 80le 100 arası alıyorum ama garip bir şekilde bugun bilgisayarı açtığımda 30 fps alıyordum. Acaba oyundan mı kaynaklı diye düşündüm. Rainbowa girdim orda da aynı düşüş vardı. Bunun sebebi nedir ?

~helloworld

80+ Bronze
Hp victus 16 ryzen 5 5600h 3050ti 16 gb var. Rust normalde 80le 100 arası alıyorum ama garip bir şekilde bugun bilgisayarı açtığımda 30 fps alıyordum. Acaba oyundan mı kaynaklı diye düşündüm. Rainbowa girdim orda da aynı düşüş vardı. Bunun sebebi nedir ?
ısınma sonrası hem işlemci hem ekran kartı watt değerin düşmesi buna sebebiyet veriyor özellikle ekran kartı. PC de geforce experience kurulu mu kurulu değilse kur ordan ekran kartını güncelle hem de oyundayken Alt+R tuşuna bas orada performans değerleri görünecek ekran kartı watt değeri de var fps düşükken büyük ihtimalle watt değerin ya 29watt ya da 30 watt aksi olma şansı yok

sandymert

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mert can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ısınma sonrası hem işlemci hem ekran kartı watt değerin düşmesi buna sebebiyet veriyor özellikle ekran kartı. PC de geforce experience kurulu mu kurulu değilse kur ordan ekran kartını güncelle hem de oyundayken Alt+R tuşuna bas orada performans değerleri görünecek ekran kartı watt değeri de var fps düşükken büyük ihtimalle watt değerin ya 29watt ya da 30 watt aksi olma şansı yok
Hocam 13 watt değer gösteriyor. Sebebi buysa nasıl çözerim ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama laptop ısınmadı. Sıcaklık değerleri normal

~helloworld

80+ Bronze
biliyorum ısınmadığını. Isınıyor ama sizin farkedebileceğiniz şekilde değil. Yükseliyor 75 derece üstüne çıkınca genelde 59-60-69-70 bu watt değerlerinden direkt olarak genelde 29-30watt değerine düşüyor ve sıcaklık 60 derecelerde geziyor bir süre sonra tekrar çıkıyor sıcaklıktan tekrar tekrar aynı olay yaşanıyor. Eğer ki diyorsan laptop ısınsın yapacak bir şey yok ama benim fps ler yerde gezmesin diyorsan kesin çözüm değil ama kısmi bir çözüm olarak ben şunu buldum

pc nin güç seçeneklerini nihai performans al
microsoft store den omen gaming hub indir ve fanları auto moddan fule çek ve performans moduna getir default modda olması lazım ilk kez indiriyorsan.
throttlestop kullan diyeceğim ama senin işlemci amd. yapılmıyor sanırım amd işlemcilere
Laptopu da yerden yükselt hocam verebileceğim tavsiyeler bu kadar
Mesaj otomatik birleştirildi:

fanları fule alıp default modda kalsın diyen biri gelir belki. Ben denedim dediğim daha mantıklı. Default da kalsa performansta da kalsa ısınıp watt düşürüyor. Ama defaultta 100fps den 30 fps e düşüyorsa performans modunda 120 fps den 50-60 fps e düşüyor

sandymert

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mert can
Hocam omen gaming hub yüklü ve performansda fan maxda. Ayrıca nihai performansada aldım öyle kullanıyordum zaten ama sorunum hala çözülmedi.

sandymert

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mert can
Hocam çözümü fanları temizlemekle buldum. Fanları temizleyince düzeldi

Top Bottom