Neler Yeni

oyun oynarken bir anda pc kapandı

Y KRAL

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Yasin Uzun
ets 2 oynuyordum pc bir anda kapandı tekrar açmaya çalıştığımda sanırım psu dan çıt diye ses geldi kapattım psu yu tekara denedim aynısı oldu durduk yere neden böyle oldu sistemim bayağa güçlü rx 7800 xt var ama psu sanırım kötü olabilir neyden kaynaklıdır lütfen yardımcı olun

Ayan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Mehmet
" sistemim bayağa güçlü "

Sistemi güçlü olunca bozulmayacağını düşünüyor...

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Muhammed Karakaya
Twitter
mkarakayam
PSU markası nedir ?

Y KRAL

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Yasin Uzun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Aykut D.

80+ Gold
yok la onla alakalı değil çökme yaşanıp pc kapanabilir dersiniz diye öyle yazdım
Mesaj otomatik birleştirildi:

vallaha gamepower ın bir tane psu su 750 wattlık
Değiş psu yu .

Y KRAL

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Yasin Uzun
Değiş psu yu .
zorunlu mu çözemezmiyim peki bu başka parçalara zarar vermiş olabilir mi var mı bildiğin psu şu sistemim şu ryzen 5 7500 f rx 7800 xt 650 watt psu yeterli olur mu

Aykut D.

80+ Gold
zorunlu mu çözemezmiyim peki bu başka parçalara zarar vermiş olabilir mi var mı bildiğin psu şu sistemim şu ryzen 5 7500 f rx 7800 xt 650 watt psu yeterli olur mu
850w psu öneririm. Marka olarak High Power Fsp Evga Be quiet! öneririm .

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
651
İsim
ibrahim can
yok la onla alakalı değil çökme yaşanıp pc kapanabilir dersiniz diye öyle yazdım

vallaha gamepower ın bir tane psu su 750 wattlık
psu yüzünden

allah için o güzelim sisteme o psu ney

Y KRAL

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Yasin Uzun

Aykut D.

80+ Gold
Yarın döneceğim size .
@HacıSOFU senin önerin varsa psu onerirmisin arkadaşa.

Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Berkay Şenocak
İlgilendiği Kategoriler
Monitör, Ekran kartı, Overclock, Undervolt
Kontrol ettiğim zaman o sisteme 650 wattlık psu her türlü yeterli senin sistemine. Ancak almış olduğun PSU verimliliği %80 den aşağı düştüyse böyle bir PSU sorunu ile karşılaşırsın marka çok güvenilir değil olabilir. Ama ondan dolayı sorunun PSU da olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayarı açtığında anakartında hata ışığı veya kodu ne veriyorsa ona bakabilirsin. Anakartının veya ekran kartının sigortası atmış olabilr. Veya kinetik enerji problemi ile karşılaşmış olabilirsin. İlk işlemde anakartın bios pilini çıkartıp tekrar takıp deneyebilir misin.

Aykut D.

80+ Gold
Kontrol ettiğim zaman o sisteme 650 wattlık psu her türlü yeterli senin sistemine. Ancak almış olduğun PSU verimliliği %80 den aşağı düştüyse böyle bir PSU sorunu ile karşılaşırsın marka çok güvenilir değil olabilir. Ama ondan dolayı sorunun PSU da olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayarı açtığında anakartında hata ışığı veya kodu ne veriyorsa ona bakabilirsin. Anakartının veya ekran kartının sigortası atmış olabilr. Veya kinetik enerji problemi ile karşılaşmış olabilirsin. İlk işlemde anakartın bios pilini çıkartıp tekrar takıp deneyebilir misin.
Gamepower psu'lar geneli haddinden fazla sıkıştırılmış psu'lar oluyor bu yaz sıcağında muhtemelen biryerleri patlamıştır.

Y KRAL

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Yasin Uzun
soyle pc ye elektrik gitmiyor sadece guc tusuna bastigimda psu dan cit sesi geliyo fanlar bile calismiyo isikda yanmiyor peki incehesaptan aldim cok olmadi garantiye girermi sizce

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,967
Üyeler
150,973
Son üye
FrancisMclaughlin
Top Bottom