Neler Yeni

3000-3500 TL monitör önerisi?

Heroia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Yusuf Eroğlu
144 Hz bu fiyatlarda alınabilecek monitörler var mı? Bütçeyi biraz daha artırabilirim eğer 27 inç ve ips bulursam.

DePiedra54

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Eren Bilal Cihan
144 Hz bu fiyatlarda alınabilecek monitörler var mı? Bütçeyi biraz daha artırabilirim eğer 27 inç ve ips bulursam.
27 inç ips ler 6k dan başlıyor hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçeni 4.5k yaparsan Legion al derim

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,487
İsim
Ümit Can
165 HZ olarak VA panel Samsung'un bir modeli var 4K'ya da 27" modeli satılıyor

4400TL'ye gene 165HZ gene pivot ancak IPS panel bir Lenovo Legion var
https://www.akakce.com/monitor/en-u...-5-ms-full-hd-pivot-ips-fiyati,393944493.html

Ancak 144 olsun IPS ve bütçeyi de aşmasın derseniz LG Ultragear var şuan bu fiyata 3700TL gibi bir fiyatı vara
https://www.akakce.com/monitor/en-u...d-freesync-ips-oyuncu-u-fiyati,373629183.html

Ekstra olarak 165 ve 200hz bişey isterseniz itopyada indirime giren bütçenizi de aşmayan GameBooster ürünleri var ancak bunlarda VA panel.

Heroia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Yusuf Eroğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@Dontaçhi
Hocam bu kadar monitör önermişsin kafam karıştı 😅 sen olsan bunların arasından hangisini seçersin? Fiyata bakmadan

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,487
İsim
Ümit Can
@Dontaçhi
Hocam bu kadar monitör önermişsin kafam karıştı 😅 sen olsan bunların arasından hangisini seçersin? Fiyata bakmadan
hocam gerek HZ yüksekliği (165 ancak 180'e overclock atabiliyorsunuz) gerek IPS panel olması gerek pivot olması gerekse de 0.5ms GTG 1ms MPRT olması yüzünden Lenovo'yu tercih ederdim şuan bu fiyata alınabilecek en iyi seçenekler arasında 2-3 monitörden biri gibi duruyor.
Ayrıca baktığım bir iki yerde de bilinen bir sorunu olmadığını, oldukça f/p bir monitör olduğunu söylemişler.

eren28tr

80+ Gold
@Dontaçhi
arkadaşın attığı modellerden sadece lenovo ve lg alınır diğer iki monitör alınmaz lenovo ve lg arasınıdan tabii ki lenovo alınır bütçe varsa.

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,487
İsim
Ümit Can
Ayrıca şu monitöre de bakabilirsiniz konusu açılmış şimdi gördüm ancak modeli aratıp alınır mı? yazdığınızda karşınıza çıkan forumlardan baktığınızda biraz sorunları olduğunu yazmışlar

Bir konuda kullanan biri çok iyi derken bir başka konuda gene kullanan bir kullanıcı ;

"Kullanıyorum. Srgb modu hariç renk gamutunda ciddi sapma var. Youtube yabancı inceleme videolarını izlerseniz görürsünüz. Bana göre fiyatının monitörü değil."
Gibisinden bir yorum yapmış. Tabi monitörlerde 1000'de 2 veya 1000'de 3 oranında sorunlu modeller çıkma ihtimali doğal bişey. Yani bu önerdiğim Lenovo'da da veya bu Aoc'da da sorun yaşamak veya yaşamamak tamamen şans işi.

Hatta arkadaşımla AOC'un bir monitörünü almıştık aynı siteden 1 ay arayla arkadaşımın monitöründe ghosting gibi sorunlar çıktı ancak benim kullandığım taş gibi. Biraz şans işi olmakla beraber Lenovo veya bu linkte bahsedilen AOC modeline de bakabilirsiniz. Ama gene de Lenovo daha iy gibi duruyor en azından sorun yaşayan birini görmedim gezdiğim baktığım yerlerde 😅

hocam gerek HZ yüksekliği (165 ancak 180'e overclock atabiliyorsunuz) gerek IPS panel olması gerek pivot olması gerekse de 0.5ms GTG 1ms MPRT olması yüzünden Lenovo'yu tercih ederdim şuan bu fiyata alınabilecek en iyi seçenekler arasında 2-3 monitörden biri gibi duruyor.
Ayrıca baktığım bir iki yerde de bilinen bir sorunu olmadığını, oldukça f/p bir monitör olduğunu söylemişler.

Top Bottom