Neler Yeni

🔥İndirim 🔥 Philips Evnia 27M2N5500/00 | 2K | IPS | 180 Hz Monitör 🔥 7749 TL 🔥

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ateş Ateşli
Ilk olarak dp kablolu kullan cunku hdmi 2k da en fazla 144 hz destekliyor diye biliyorum 180 hz icin dp gerekli simdi hdr 400 e cekince duzeldi demistin o modda kullan movie modu adı üstü de film izlerken denersin belki guzel olur oyun modu varsa oyunlarda onu denersin falan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ips glow dan pek anlamiyorum ama bildigim kadariyla aynı model olsa bile fabrika çıkışı fark edebiliyor kimisinde daha az kimisinde daha çok olabiliyor sendeki fazlamı onu bilen biri söylesin
bu videoda 11. Dakkadan sonra adam test ediyor kendininkiyle karşılaştır glow durumunu

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,976
İsim
Batuhan
Peki MSI G274QPF E2 mi konudaki Philips monitör mü sizce?
Kısaca Özet Geçmek Gerekirse .

F/P Olarak > Philips Evnia 27M2N5500/00 .

8000 - 8500 Arası > AOC Q27G4X .

8500 - 9000 Arası > MSI G274QPF E2 .

Fantastiktürk

80+ Bronze
Hocam acer XV272UV3 mü peki bu konudaki philips mi hangisini tercih edersiniz şuan acer kullanıyorum ama philipste hoşuma gitti geçmeye değer mi?
XV272UV3 Elinizde varsa geçmeye değmez kesinlikle. Ayrıca UV3 olduğuna emin misiniz? UV modeli zaten Philips'ten üstün bir model çünkü.
Dostum 2 monitörde 8bit+frc ve her konuda Philips senin monitöründen daha iyi istersen sende bakabilirsin link koyucam.
Bit mevzusunu bu konuda açıklamıştım:
İnsanların en çok karıştırdığı şeylerden biri bu bit.
1) 8 bit 16.7m, 10 bit 1.07 milyar dese de bit daha fazla renk demek değildir. Daha fazla ton demektir. Bir cetvel düşünün. Renk gamutu bu cetvelin uzunluğuna, bit ise cetveldeki çizgilerin sıklığına karşılık gelir. Dolayısıyla 8 bit ile 10 bit arasında renk canlılığı ve doğruluğu, kontrast VB. bir fark olmaz.
2) Kullanıcıların büyük kısmının bilgisayarda gördüğü içeriklerin çok büyük çoğunluğu SDR ve 8 bit. Dolayısıyla 10 bitin gözle görülür bir farkı olmaz.
Ayrıca epey'den monitör karşılaştıramazsınız maalesef. Kağıt üstü değerler monitörde önemsizdir. UV3'ü ezbere hatırlamıyorum ama daha kötü değildir. Satıp aynı segment tekrar alacak kadar fark hiç yoktur.
Ben de bu monitörü aldım monitörün kendisinden de mi hdr açmam gerekiyor çünkü windows ayarlardan açınca görüntüler bozuluyor ve ekranda büyük pixel tarsı cisimler görünüyor.
Hocam hem monitör ayarlarından hem Windows'tan etkinleştirecekziniz. BUNU YAPTIKTAN SONRA masaüstü görüntü kötü olsa da aldırmayın. Windows'un kötü HDR desteğiyle alakalı o. Oyunda veya Youtube'dan HDR açtığınızda sorun yoksa sıkıntı yoktur.

Ayrıca HDR her zaman açık kalmayacak. HDR içerik kullandığınızda HDR açacaksınız. Örneğin Youtube'da HDR video izlerseniz, oyunda HDR ayarını açarsanız VB.

HDR'a özel dinamik kontrast yoksa biraz nit, biraz canlık farkı dışında çok bir fark olmaz zaten bu monitörlerde. Gerçek HDR deneyimi icin yüksek bölgesel aydınlatma destekleyen monitörler almanız lazım. MiniLED veya OLED gibi.
Bir de IPS glow biraz fazla mı bende bana mı öyle geliyor?
Fotoğrafta belli olmaz hocam o. Kendi gözünüzle bakmanız lazım. Monitöre doğrudan güneş vurmayan iyi aydınlanmış odada siyah ekran açtığınızda belli oluyor mu?
DP kullanıyordum HDMI ile değiştirdim yine aynı. Monitörün ayar kısmında HDR açma seçeneğini bulamadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Buldum monitör ayarlarını HDR400 e çekince düzeliyor.
DP ile kullanmalısınız. Bu mesajı görmeden üsttekini yazmıştım. Dediğim gibi hem Windows hem monitör HDR açmalısınız. Eğer monitörde birden fazla HDR ayarı varsa HDR400 olanı seçmelisiniz.
HDR movie moduna falan çekince yine bozuluyor.
Çünkü bu HDR değil HDR efekti. HDR olan HDR400.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ateş Ateşli
Videodaki testte 60-70 nit kadar eklemiş iyi yine

sayron

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Seyit Demirel
Aydınlık odada kullandığımda sağ alttaki ufak ışık sızması ve dört köşedeki glow az da olsa belli oluyor. Oyun oynarken misal köşelere bakarsan görebiliyorsun. Bir de 24 İnçlik HP X24ih modeline sahibim yanyana fotodaki gibi duruyorlar (aydınlık ortam aynı parlaklık değeri). Ama HP monitörde bu kadar gözüme çarpmıyor. Monitör bir tık daha küçük olduğundan mı acaba?

Ekler

• 20240718_161152.jpg
    20240718_161152.jpg
    1.5 MB · Hit: 6
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
948,130
Üyeler
149,327
Son üye