Neler Yeni

Sistemimde sıvı soğutma tercih etmeli miyim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aras ondee6
Merhaba. Birkaç gün içinde yeni bir sistem alacağım.
Ekran kartı
Nvidia GeForce RTX 4070 Ti Super
İşlemci
AMD Ryzen 7 7800X3D Tray 5.0GHz 8 Çekirdek 96MB Önbellek Soket AM5 İşlemci
Ram
Corsair Vengeance 32GB (2x16GB) 6000MHz CL36 AMD EXPO DDR5 Ram
Kasa
Corsair iCUE 3000D RGB AIRFLOW USB 3.2 Mid Tower ATX Gaming Kasa
Anakart
ASUS Tuf Gaming B650M-E WiFi 6400MHz (OC) DDR5 Soket AM5 M.2 HDMI Mini DP mATX Anakart
İşlemci soğutucu
Thermalright Assassin X 120 Refined SE ARGB TL-C12C-S 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu
Güç kaynağı 750W
İşlemci soğutucu seçeneklerinde şunlar var:
Thermalright Peerless Assassin 120 White TL-C12W 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu
Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB TL-C12C-S 120mm AMD-Intel Uyumlu Hava Soğutucu
Thermalright Frozen Notte 240 ARGB 240mm Intel-AMD Uyumlu İşlemci Sıvı Soğutucu
ENERMAX AQUAFUSION ADV ARGB 240mm Intel-AMD Uyumlu İşlemci Sıvı Soğutucu
Cooler Master MasterLiquid ML240L v2 RGB 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu
Bunlardan en iyi olanı hangisi acaba? Bilgisayarı temel olarak oyun için kullanacağım (Squad, Hell Let Loose, Forza horizon 5 gibi oyunlar). Oyun oynarken arkada discord ve müzik dinlemek için Chrome açık olacak genelde. Sıvı soğutmanın sıvı değişimi, parçaların içine borudaki sızıntıdan sıvı girmesi gibi riskleri daha önce duymuştum fakat çok bir bilgim yok. Hangisini almalıyım? Sistemi gaming gen sitesinden alacağım için kasaya monte edip mi gönderiyorlar yoksa monte etmeden mi gonderiyorlar onu da bilmiyorum. Sıvı soğutmayı takmak benim için çok zor olur ama.

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,822
İsim
Emre siyah
monteli gelir muhtemleen pearless assasin ya da phantom spirit alabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aras ondee6
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
monteli gelir muhtemleen pearless assasin ya da phantom spirit alabilirsin.
Sistemde sıvı soğutma gerekli mi peki kullanım amaçlarını göz önünde bulundurursak? Sıvı soğutmaya çok için sinmiyor benim ama kesin al denirse alırım herhalde. Hava soğutma işimi görür gibi ama bilemedim. Ayrıca bu 5 seçenekten başkası olamaz maalesef.

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,822
İsim
Emre siyah
Sistemde sıvı soğutma gerekli mi peki kullanım amaçlarını göz önünde bulundurursak? Sıvı soğutmaya çok için sinmiyor benim ama kesin al denirse alırım herhalde. Hava soğutma işimi görür gibi ama bilemedim.
kaliteli olduktan sonra sıvı soğutma da alınır sıkıntı çıkarmaz ancak korkularınız varsa kule tipi soğutucular ilaç gibi 7800x3dyi 80 derece seviyesinde falan tutaibliyorlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aras ondee6
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kaliteli olduktan sonra sıvı soğutma da alınır sıkıntı çıkarmaz ancak korkularınız varsa kule tipi soğutucular ilaç gibi 7800x3dyi 80 derece seviyesinde falan tutaibliyorlar
Bu yazdığım hava soğutucular dan kule tipi olanlar hangileri acaba? Ben tam anlayamıyorum da.

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur
Ucuz sıvı soğutmadansa kule soğutma daha iyidir bu doğru ama kaliteli bir sıvı soğutma kaliteli bir hava soğutucudan daha iyi thermalright ın hava soğutuclarıda çok güzeller fazla ısınmasını engellerler o işlemci için

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aras ondee6
pearless assasin ve phantom spirit .
Peki yük altında pearless assasinin çıkardığı ses nasıl? Benim için çok sesli çalışmaması da önemli çünkü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

pearless assasin işlemcini çok güzel soğutur merak etme
Peki yük altında çıkardığı ses nasıl? Benim için çok sesli çalışmaması da önemli çünkü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ucuz sıvı soğutmadansa kule soğutma daha iyidir bu doğru ama kaliteli bir sıvı soğutma kaliteli bir hava soğutucudan daha iyi thermalright ın hava soğutuclarıda çok güzeller fazla ısınmasını engellerler o işlemci için
Peki yük altında çıkardığı ses nasıl? Benim için çok sesli çalışmaması da önemli çünkü.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,121
Üyeler
152,617
Son üye
Handan Şahin
Top Bottom