Neler Yeni

Laptopta FPS düşüşü

YxvZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yavuz
İ7 14700hx ve rtx 4060 özelliklerine sahip laptobum var ve cs, valorant gibi oyunlarda beklediğimden daha düşük fps alıyorum
Csde max 220 (düşük ayarlar)
Valorant 300-400 (düşük ayarlar)
Sizce normalmi normal değilse normali nedir?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,512
İsim
Emre Zengin
İ7 14700hx ve rtx 4060 özelliklerine sahip laptobum var ve cs, valorant gibi oyunlarda beklediğimden daha düşük fps alıyorum
Csde max 220 (düşük ayarlar)
Valorant 300-400 (düşük ayarlar)
Sizce normalmi normal değilse normali nedir?
Valorant normal geldi de. CS bir tık düşük geldi. Büyük ihtimalle HP var sende. HP Omen'e girip bir de direkt harici ekran kartıyla çalıştır sistemi. Öyle test et. Laptop şarja takılı olsun.

• Beğen
Reaksiyonlar: YxvZ

YxvZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yavuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valorant normal geldi de. CS bir tık düşük geldi. Büyük ihtimalle HP var sende. HP Omen'e girip bir de direkt harici ekran kartıyla çalıştır sistemi. Öyle test et. Laptop şarja takılı olsun.
HP evet ama victus olanı dediğim gibi cs de 130 fps aldığım bile oluyor. Harici ekran kartıyla nasıl çalıştırabilirim söylermisin?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,512
İsim
Emre Zengin
HP evet ama victus olanı dediğim gibi cs de 130 fps aldığım bile oluyor. Harici ekran kartıyla nasıl çalıştırabilirim söylermisin?
HP Omen uygulaması var. Gir ona. Klavyenin üstünde tuşu da olması lazım. Sol taraftaki sekmelerin birinde olacak. Optimizer sekmesinde olabilir. Bir bak bakalım oraya.

xTURANN

80+ Bronze
CS2'de normal. Oyunun optimizasyonu cidden kötü. Ben 22vs22 public'te 30 fps'lere kadar düşüyorum imzamda ki laptopla. Normal rankedda 150'nin altını belki görmemişimdir. Zaten 144Hz ekran var, üstü çok gerekli değil.

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
607
İsim
Ahmet Yıldırım
İki değer de normal benim imzamdaki hp omen valorant 170-250 arası, cs 90'a bile düşüyor. Cs 2 bozuk oyun.

YxvZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yavuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
CS2'de normal. Oyunun optimizasyonu cidden kötü. Ben 22vs22 public'te 30 fps'lere kadar düşüyorum imzamda ki laptopla. Normal rankedda 150'nin altını belki görmemişimdir. Zaten 144Hz ekran var, üstü çok gerekli değil.
haklısın
Mesaj otomatik birleştirildi:

İki değer de normal benim imzamdaki hp omen valorant 170-250 arası, cs 90'a bile düşüyor. Cs 2 bozuk oyun.
how many fps adlı site fps aralığım 240-340 arasında gösterildiği için bu kadar şüphelendim

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
607
İsim
Ahmet Yıldırım
haklısın

how many fps adlı site fps aralığım 240-340 arasında gösterildiği için bu kadar şüphelendim
Siteler doğru sonuç vermez.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,512
İsim
Emre Zengin
CS anormal geldi. Şu zamana kadar CS de sorun yaşayan kimseye denk gelmemiştim. Harici ekran kartıyla sistemi direkt çalıştırmayı denemiş miydin?

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
607
İsim
Ahmet Yıldırım
CS anormal geldi. Şu zamana kadar CS de sorun yaşayan kimseye denk gelmemiştim. Harici ekran kartıyla sistemi direkt çalıştırmayı denemiş miydin?
Cs 2 hem ekran kartı bakımından hem de işlemci bakımından zorlayan bir oyun oldu artık. Cs go ekran kartıyla neredeyse alakası olmayan bir oyundu. Ama eklenen yeni smoke, bomba, molotof mekaniği ani fps düşmelerine sebep oluyor sende renderlanmasa bile. Cs 2'de sorun yaşayan çok fazla kişi var. Benim işlemci zaten 10. Nesil ama yine de bir fps oyununa göre düşük fps alıyorum. Bu arkadaşın değerleri neredeyse benim değerlerimin 2 katı. Cs'nin grafik ayarlarıyla oynarsa bir tık daha düzelme ihtimali var ama her yönüyle bozuk bir oyun çok dert etmemek gerek.

YxvZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yavuz
hiçbirşey denemedim şimdi denemeye çalışıcam

HP Omen uygulaması var. Gir ona. Klavyenin üstünde tuşu da olması lazım. Sol taraftaki sekmelerin birinde olacak. Optimizer sekmesinde olabilir. Bir bak bakalım oraya.
optimizerde 3 tane sekme var.Quick setup,booster,cleaner bunlardada bulamadım

Son düzenleme:

yagizd2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
102
İsim
Yağız DERELİ
hiçbirşey denemedim şimdi denemeye çalışıcam

optimizerde 3 tane sekme var.Quick setup,booster,cleaner bunlardada bulamadım
"Discrete" modu seçeceksiniz. (Umarım sürüm değişince menü değişmemiştir.)

Screenshot_1.png

Top Bottom