Neler Yeni

Yardım GTA 5 V-Sync kapatınca oyuna arada bir drop giriyor?

N1ppy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Arda
Merhaba GTA 5'te V-Sync'yi açınca kasma drop vs yok ama delaylı gibi oluyor oyun W basınca geç algılıyormuş gibi bir değişik oluyor kapatınca bu sorun gidiyor ama bu sefer de oyuna arada bir drop giriyor çözümünü bilen var mı?

cr4ck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
851
İsim
Doğukan
Ekran kartı uygulamasından ya da 3. parti bir program ile monitör hz'in ne ise ona göre fps sabitlemeni öneririrm. Gta'dan dolayı fazla fps alınca oyun droplanmaya başlıyor.

N1ppy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı uygulamasından ya da 3. parti bir program ile monitör hz'in ne ise ona göre fps sabitlemeni öneririrm. Gta'dan dolayı fazla fps alınca oyun droplanmaya başlıyor.
Ekran kartı uygulamasından nasıl sabitlicem

cr4ck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
851
İsim
Doğukan

cr4ck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
851
İsim
Doğukan
4070 Super
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şey diycem birde monitör almadım şuanlık kullanmadığımız televizyona bağladım hdmi ile o yüzden olabilir mi
Vsync normalde de az da olsa gecikme yapar, televizyonda düşük giriş gecikmesi gibi bir özellik yoksa dediğin gibi delay olması oldukça normal.

N1ppy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Vsync normalde de az da olsa gecikme yapar, televizyonda düşük giriş gecikmesi gibi bir özellik yoksa dediğin gibi delay olması oldukça normal.
Monitör şart diyorsun yani şu an ki televizyon 60 hz

cr4ck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
851
İsim
Doğukan
Masaüstüne sağ tıkla ordan Nvidia Denetim Masasını seç
3D Ayarların Yönetilmesini seç
Açılan yerden sağ taraftan Program Ayarları sekmesine tıkla
Açılan yerde Gta 5'i seçmen gerekiyor
seçtikten sonra listede Maksimum Kare Hızı diye bir bölüm var ordan televizyon 60 hz ise ona göre ayarlaman en iyisi olacaktır.
Kısaca şu şekil olacak.
1721599713592.png

Monitör şart diyorsun yani şu an ki televizyon 60 hz
Monitör ile kullanmak en iyisi olacaktır. Televizyonda oyun modu vs. yoksa ciddi fark oluyor. Hikayeli oyunlarda idare edersin fakat online oyun oynarsan doğru düzgün nişan alamazsın bile.

N1ppy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Arda
Masaüstüne sağ tıkla ordan Nvidia Denetim Masasını seç
3D Ayarların Yönetilmesini seç
Açılan yerden sağ taraftan Program Ayarları sekmesine tıkla
Açılan yerde Gta 5'i seçmen gerekiyor
seçtikten sonra listede Maksimum Kare Hızı diye bir bölüm var ordan televizyon 60 hz ise ona göre ayarlaman en iyisi olacaktır.
Kısaca şu şekil olacak.
Alıntıyı görüntüle

Monitör ile kullanmak en iyisi olacaktır. Televizyonda oyun modu vs. yoksa ciddi fark oluyor. Hikayeli oyunlarda idare edersin fakat online oyun oynarsan doğru düzgün nişan alamazsın bile.
Evet şimdi girip denedim gerçekten düzeldi nvidiadan 60 fpse sabitleyince artık dropta yok delayda çok teşekkür ederim

Top Bottom