Neler Yeni

Çözüldü✓ RX7700 XT DRİVER SORUNU

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Onur Orakçı
Arkadaşlar merhaba rx7700xt ekran kartı kullaniyorum ve son gelen 2 guncelleme ile birlikte oyunlarla alakalı sorunlar var. Bugun gelen guncelleme ile birlikte forza 5 ve fc 24 e girdigim zaman ekran ve pc kendini yeniden başlatiyor. Ayni olay rdr 2 de de var. Bunda da oyuna girince mavi ekran veriyor. Sıkıntının kaynagi nedir? Eski sürücüyü kursam da hala girmemezlik yapıyor. Ne yapmalıyım bunun bir çözümü var mı yoksa bu driverların duzelmesini mi bekleyeceğim.

En son gelen guncelleme - Adrenalin 24.7.1

İşlemci Ryzen 5 7500F

Son düzenleme:

neura

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Yiğit Erdem
Arkadaşlar merhaba rx7700xt ekran kartı kullaniyorum ve son gelen 2 guncelleme ile birlikte oyunlarla alakalı sorunlar var. Bugun gelen guncelleme ile birlikte forza 5 ve fc 24 e girdigim zaman ekran gidiyor ve pc kendini yeniden başlatiyor. Eski sürücüyü kursam da hala girmemezlik yapıyor. Ne yapmalıyım bunun bir çözümü var mı yoksa bu driverların duzelmesini mi bekleyeceğim.

İşlemci Ryzen 5 7500F
Amd driver sorunlarını düzeltti diye duymuştum böyle bir şey yaşamanız çok üzücü

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur
Arkadaşlar merhaba rx7700xt ekran kartı kullaniyorum ve son gelen 2 guncelleme ile birlikte oyunlarla alakalı sorunlar var. Bugun gelen guncelleme ile birlikte forza 5 ve fc 24 e girdigim zaman ekran ve pc kendini yeniden başlatiyor. Ayni olay rdr 2 de de var. Bunda da oyuna girince mavi ekran veriyor. Sıkıntının kaynagi nedir? Eski sürücüyü kursam da hala girmemezlik yapıyor. Ne yapmalıyım bunun bir çözümü var mı yoksa bu driverların duzelmesini mi bekleyeceğim.

İşlemci Ryzen 5 7500F
Bu sorun amd driver kaynaklı değil windows kaynaklı windowsta bu aralar driver sorunları var arada çökme vesaire de yaşayabilirsin istersen sıfır format ile kurulum yapıp gelen win güncellemelerini yapmayarak çözebilirsin

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,233
İsim
Sinan Aba

İşlemci Ryzen 5 7500F
Driver güncelleme notlarında söylediğin oyunlarda hata görünmüyor sadece bf2042 oyunu var yani driver kaynaklı olmayabilir
Cmd'yi yönetici olarak bunu yazın
SFC /scannow

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Onur Orakçı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben 7600 xt ve 4060 arasında kalmıştım 4060 aldım sonra
Hocam valla suan kulladigim ekran kartı 4060 16gb den cok cok daha iyi ve ondan daha ucuz. Cok memnundum fakat bu aralar sıkıntı cikartiyor iste.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sorun amd driver kaynaklı değil windows kaynaklı windowsta bu aralar driver sorunları var arada çökme vesaire de yaşayabilirsin istersen sıfır format ile kurulum yapıp gelen win güncellemelerini

Bu sorun amd driver kaynaklı değil windows kaynaklı windowsta bu aralar driver sorunları var arada çökme vesaire de yaşayabilirsin istersen sıfır format ile kurulum yapıp gelen win güncellemelerini yapmayarak çözebilirsin
Haklısınız hocam en basta aklimdan tekrar format atmak geçmişti. Olmazsa oyle yaparım tesekkur ederim.

Driver güncelleme notlarında söylediğin oyunlarda hata görünmüyor sadece bf2042 oyunu var yani driver kaynaklı olmayabilir
Cmd'yi yönetici olarak bunu yazın
SFC /scannow
Evet hocam amd nin sitesinde oyle diyor fakat ustteki arkadaş windowstan kaynakli olabilecegini soyluyor. Suan pc yanimda degil eve gecince cmd uzerinden dediginizi yapacağım.

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur
için rahat olsun aynı kartı kullanıyorum driver sorunu olsa bende yaşardım bayadır sorunsuz kullanıyorum bu aralar windows sorunlu

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Onur Orakçı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
için rahat olsun aynı kartı kullanıyorum driver sorunu olsa bende yaşardım bayadır sorunsuz kullanıyorum bu aralar windows sorunlu
Tesekkurler hocam en iyisi format atmak dedigin gibi

Win 10 dan win 11 e gecsem bisey farkeder mi?

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur

win 10 kısa süre kullandım bendede sorunlara neden oldu geri win11 e aldım pc yi win11 öneririm driverlar genellikle win11 e uygun yapılıyor çünkü

Win 11 geçerken bile temiz sıfırdan format ile geç güncelleme ile değil temiz bir başlangıç olsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Onur Orakçı
win 10 kısa süre kullandım bendede sorunlara neden oldu geri win11 e aldım pc yi win11 öneririm driverlar genellikle win11 e uygun yapılıyor çünkü

Win 11 geçerken bile temiz sıfırdan format ile geç güncelleme ile değil temiz bir başlangıç olsun
Anladim hocam eywallah

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Onur Orakçı

Hocam bugun win 11 e gectim ve şuan herhangi bir sıkıntı yok. Hepinize tesekkur ederim.

Talat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
235
İsim
Talat
bendede güncel sürüm 7700xt spphire pure var bende bi sorun yok şuan

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular