Neler Yeni

Çözüldü✓ Bilgisayar aniden kapandı

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
toprak
selamlar herkese bilgisayarım normal bir şekilde çalışıyordu sistemi yeni aldım zaten normal bir şekilde bilgisayarı kapattım. ertesi gün bilgisayarı açtım açılır gibi oldu kasanın ışıkları geldi ve aniden kapandı ve açılmıyor hiç bir türlü elektrik almıyor kasa. ekran kartı ve ramleri söktüm sorunum çözülmedi psu'da elektrik alıyor. yardımcı olabilirseniz sevinirim

intel i3 12400
gıgabyte h610 h v2 anakart
nvidia rtx3060 tı

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Gorkem Yavuz
selamlar herkese bilgisayarım normal bir şekilde çalışıyordu sistemi yeni aldım zaten normal bir şekilde bilgisayarı kapattım. ertesi gün bilgisayarı açtım açılır gibi oldu kasanın ışıkları geldi ve aniden kapandı ve açılmıyor hiç bir türlü elektrik almıyor kasa. ekran kartı ve ramleri söktüm sorunum çözülmedi psu'da elektrik alıyor. yardımcı olabilirseniz sevinirim

intel i3 12400
gıgabyte h610 h v2 anakart
nvidia rtx3060 tı

Psu marka model ne? Herhangi ses var mı açmaya çalıştığınız da? Bipleme gibi? Ne olduda böyle oldu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
toprak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Psu marka model ne? Herhangi ses var mı açmaya çalıştığınız da? Bipleme gibi? Ne olduda böyle oldu?
gamebooster bst-atx600a diye bir marka 600w'luk. açmaya çalıştığımda bir ses yok. sebebini ise bilmiyorum.. Bulunduğum yerden dolayı elektrikler sık kesiliyor. Bir arkadaş anakartın kısa devre yapmış olabilir dedi.

Son düzenleme:

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Gorkem Yavuz
gamebooster bst-atx600a diye bir marka 600w'luk. açmaya çalıştığımda bir ses yok. sebebini ise bilmiyorum.. Bulunduğum yerden dolayı elektrikler sık kesiliyor. Bir arkadaş anakartın kısa devre yapmış olabilir dedi.
Aldığından beri kaç kere elektrik kesintilerine denk geldi bilgisayar? Arkadaşının dediği şey olabilir, psu cortlamış olabilir mi bilmiyorum zannetmiyorum öyle durmuyor yazdıklarına göre. Akım korumalı prizin yok sanırım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
toprak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aldığından beri kaç kere elektrik kesintilerine denk geldi bilgisayar? Arkadaşının dediği şey olabilir, psu cortlamış olabilir mi bilmiyorum zannetmiyorum öyle durmuyor yazdıklarına göre. Akım korumalı prizin yok sanırım?
bilgisayar çok yeni zaten işim home office olduğundan aldım. aldığımdan beri 4-5 kere rahat gitmiştir elektrik. geceleri'de illaki gitmiştir 4-5 den fazla diyebiliriz. bilgisayarı alalı 1 hafta olmadı daha. sorunu çözdükten sonra ilk işim akım korumalı priz almak.

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Gorkem Yavuz
bilgisayar çok yeni zaten işim home office olduğundan aldım. aldığımdan beri 4-5 kere rahat gitmiştir elektrik. geceleri'de illaki gitmiştir 4-5 den fazla diyebiliriz. bilgisayarı alalı 1 hafta olmadı daha. sorunu çözdükten sonra ilk işim akım korumalı priz almak.
Kaliteli akım korumalı priz alın, aldığınız zaman tüm slotları doldurmayın 1-2 tane boşta kalsın. Koruma 7/24 açık kalsın. Sistemi garantiye gönderin mümkünse mağazadan halledin. Para daha çıkarsa USP alın şu jeneratör misali olan cihaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi yatacağım yarın saat 14 gibi falan unutmazsam geri gelirim.

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur
elektrik git gel ile düzensiz voltajdan psu sorunu olabilir

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur
bilgisayarını ne kadar sevdiğine göre biraz psular 1kdan başlıyor 5-6-7-10k gidiyor öyle ihtiyacına göre karar vermelisin

Top Bottom