Neler Yeni

Yardım Asus laptop aniden kapandı

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Şebnem
Asus laptobuma usb ile asus resmi sitesinde yer alan dokuman yönergelerini sırasıyla uygulayarak format attım. Ardından bilgisayarım sağlıklı bir şekilde açıldı. Gerekli programları sırasıyla yüklediğim sırada laptop kasasından çat diye bir ses geldi ve aniden kapandı. Şimdi tekrar açılmıyor. Adaptöre takılı olmasına rağmen güç ışığı da yanmıyor. Ne olmuş olabilir? Fikir verebilir misiniz? Hiçbir fikrim yok ve acil yardıma ihtiyacım var.

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,066
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
ÇAT sesi kondansatör patlaması olabilir, Akım fazla gelmiş pc yi yakmışsın büyük ihtimal.

örnek:

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Şebnem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani neden durup dururken akım fazla geldi peki? Çat diye ses dediğim çok yüksek bir ses değildi çıt dedi küçük bir sesti
Mesaj otomatik birleştirildi:

ÇAT sesi kondansatör patlaması olabilir, Akım fazla gelmiş pc yi yakmışsın büyük ihtimal.

örnek:
Yani neden durup dururken akım fazla geldi peki? Çat diye ses dediğim çok yüksek bir ses değildi çıt dedi küçük bir sesti. Hani format attıktan sonra olabilecek bir şey mi bu? Neyi yanlış yaptım ki?

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,066
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Adaptörü yanlış takmış olabilirsin.

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
695
İsim
Muhammet Kürkçü
Yani neden durup dururken akım fazla geldi peki? Çat diye ses dediğim çok yüksek bir ses değildi çıt dedi küçük bir sesti
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani neden durup dururken akım fazla geldi peki? Çat diye ses dediğim çok yüksek bir ses değildi çıt dedi küçük bir sesti. Hani format attıktan sonra olabilecek bir şey mi bu? Neyi yanlış yaptım ki?
her şey olabilir hocam. Belki prizden düzensiz yada yüksek akım gelincede kapasitor uçmuş olabilir yada bir şekilde bir devre elemanı kısa devrede yaptırmış olabilir. Cihazın içini açmadan bir şey demek zor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
917,036
Üyeler
142,211
Son üye
tekken001
Top Bottom