Neler Yeni

ChatGPT 4-o'ya sıfırdan chrome uzantısı kodlattım ve yayınladım.

umttylldz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Umut YILDIZ
Merhaba, başlıktan da anlayacağınız üzere böyle bir proje yapmayı denemek istedim. ChatGPT'ye aklımdaki fikri söyledim ve bunu bir uzantı haline getirmek istediğimi ancak kod bilmediğimi söyledim ve bana gerekli kodları yazıp göndermesini istedim.
Haftalar boyunca yüzlerce revizyon, chrome web mağazasından red, hatalar, buglar derken en sonunda neredeyse kusursuz halini tamamlayabildik ve mağazaya yükledim.

ChatGPT'nin sadece son sürümü bu kodlama işini başarabildiğinden ve onun da günlük çok az bir limiti olmasından dolayı çok zor bir süreçti, çok fazla hata yaptı ama deneye deneye yine kendi bir şekilde düzeltebildi. Kısacası %85'ini ChatGPT 4-o yaptı, ben tasarımlarda biraz değişiklikler yaptım o kadar.

Uzantı temel olarak Youtube kontrollerini tek tıkla halletmenizi ve ekstradan Youtube'da olmayan ancak uzantıda olan diğer özellikleri kontrol etmenizi sağlıyor.
1721569668202.png

Uzantının eklediği özellikler:

Loop:
Tek tuşla videoyu döngüye alabiliyorsunuz ve aktifken yeşil renk görünerek aktif olduğunu gösterebiliyor ayrıca başka videoya geçseniz dahi ayarlarınız kaydedildiği için döngü açık kalıyor, siz ne zaman kapatırsanız o zaman kapanıyor.

Volume Booster: Sesi %200, %500 ve %1000 olarak boostluyor. %200 ve %500 güzel çalışıyor ancak %1000'de ses patlama yapabiliyor, eğer iyi bir hoparlör veya kulaklık varsa patlama yaşanmayabilir.
Her ses seviyesi için ayrı bir renk belirlenmiş durumda ve yine döngü özelliğindeki gibi bu özellikte de ayarlarınız kaydediliyor ve başka videoya geçseniz de ayar değişmiyor.

Cinema Mode: Videoyu odak noktasına alıp, biraz büyütüp arkayı da karartarak daha atmosferik bir ortam yaratabiliyor.

Highest Quality: Bu butona bastığınızda video en yüksek hangi kalitede yüklendiyse otomatik olarak tek tıkla o kaliteye çekiyor ve bu sırada size hiç bir şey fark ettirmiyor.

Screenshot: Tek tıkla video oynuyor olsa bile o andaki karenin ekran görüntüsünü alıp 1080p olarak otomatik indiriyor.

Mouse Wheel Volume: Tuş aktifken fare tekerleği ile ses kontrolü.

1721569825168.png

Sinema Modu'ndan görseller:

1721570260553.png

Bu da uzantının ikonuna basınca çıkan pop-up ekranı. Tüm tuşlar aktif çalışıyor.

1721570378014.png

Bonus: JavaScript dosyasının küçük bir bölümünü de paylaşmak istedim:

1721570807925.png

Eğer uzantıyı kullanmak isteyenler olursa Chrome Web Mağazası (Opera, Brave vb tarayıcılarda da çalışıyor.) linkini ve Firefox linkini aşağıda bulabilirsiniz.
(Link paylaşmak yasak mı bilmiyorum ancak zaten uzantı üzerinden bir gelir elde edilmiyor ticari bir amacım yok.)

Chrome, Opera, Brave için Chrome Web Mağazası linki: Burada

Firefox için indirme linki: Burada

xTURANN

80+ Bronze
Güzel bir proje. Başarılarının devamını dilerim.

Eğer bu tarz şeyler kullanıyorsan, yoğunlukla da 4.0'sa, premium alman daha iyi olur. Hem süre kazanırsın, hem de kolaylık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Cabbar Karalı
Merhaba, başlıktan da anlayacağınız üzere böyle bir proje yapmayı denemek istedim. ChatGPT'ye aklımdaki fikri söyledim ve bunu bir uzantı haline getirmek istediğimi ancak kod bilmediğimi söyledim ve bana gerekli kodları yazıp göndermesini istedim.
Haftalar boyunca yüzlerce revizyon, chrome web mağazasından red, hatalar, buglar derken en sonunda neredeyse kusursuz halini tamamlayabildik ve mağazaya yükledim.

ChatGPT'nin sadece son sürümü bu kodlama işini başarabildiğinden ve onun da günlük çok az bir limiti olmasından dolayı çok zor bir süreçti, çok fazla hata yaptı ama deneye deneye yine kendi bir şekilde düzeltebildi. Kısacası %85'ini ChatGPT 4-o yaptı, ben tasarımlarda biraz değişiklikler yaptım o kadar.

Uzantı temel olarak Youtube kontrollerini tek tıkla halletmenizi ve ekstradan Youtube'da olmayan ancak uzantıda olan diğer özellikleri kontrol etmenizi sağlıyor.
Alıntıyı görüntüle

Uzantının eklediği özellikler:

Loop:
Tek tuşla videoyu döngüye alabiliyorsunuz ve aktifken yeşil renk görünerek aktif olduğunu gösterebiliyor ayrıca başka videoya geçseniz dahi ayarlarınız kaydedildiği için döngü açık kalıyor, siz ne zaman kapatırsanız o zaman kapanıyor.

Volume Booster: Sesi %200, %500 ve %1000 olarak boostluyor. %200 ve %500 güzel çalışıyor ancak %1000'de ses patlama yapabiliyor, eğer iyi bir hoparlör veya kulaklık varsa patlama yaşanmayabilir.
Her ses seviyesi için ayrı bir renk belirlenmiş durumda ve yine döngü özelliğindeki gibi bu özellikte de ayarlarınız kaydediliyor ve başka videoya geçseniz de ayar değişmiyor.

Cinema Mode: Videoyu odak noktasına alıp, biraz büyütüp arkayı da karartarak daha atmosferik bir ortam yaratabiliyor.

Highest Quality: Bu butona bastığınızda video en yüksek hangi kalitede yüklendiyse otomatik olarak tek tıkla o kaliteye çekiyor ve bu sırada size hiç bir şey fark ettirmiyor.

Screenshot: Tek tıkla video oynuyor olsa bile o andaki karenin ekran görüntüsünü alıp 1080p olarak otomatik indiriyor.

Mouse Wheel Volume: Tuş aktifken fare tekerleği ile ses kontrolü.

Alıntıyı görüntüle

Sinema Modu'ndan görseller:

Alıntıyı görüntüle

Bu da uzantının ikonuna basınca çıkan pop-up ekranı. Tüm tuşlar aktif çalışıyor.

Alıntıyı görüntüle

Bonus: JavaScript dosyasının küçük bir bölümünü de paylaşmak istedim:

Alıntıyı görüntüle

Eğer uzantıyı kullanmak isteyenler olursa Chrome Web Mağazası (Opera, Brave vb tarayıcılarda da çalışıyor.) linkini ve Firefox linkini aşağıda bulabilirsiniz.
(Link paylaşmak yasak mı bilmiyorum ancak zaten uzantı üzerinden bir gelir elde edilmiyor ticari bir amacım yok.)

Chrome, Opera, Brave için Chrome Web Mağazası linki: Burada

Firefox için indirme linki: Burada
Tebrikler. Bu tarz yararlı uzantılara ihtiyacım vardı hemen indireceğim.

umttylldz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Umut YILDIZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güzel bir proje. Başarılarının devamını dilerim.

Eğer bu tarz şeyler kullanıyorsan, yoğunlukla da 4.0'sa, premium alman daha iyi olur. Hem süre kazanırsın, hem de kolaylık.
Hocam aylık 20 dolar ve uzantı yapmanın da eğer bağış yapan olmazsa bir getirisi yok, bu sadece öylesine bir projeydi başka yapacağımı sanmıyorum çok çileli bir süreç.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tebrikler. Bu tarz yararlı uzantılara ihtiyacım vardı hemen indireceğim.
Teşekkür ederim.

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Uğur
çok güzel duruyor eline sağlık musait zamanda deneyimleyeceğim

keremgencer_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
484
İsim
Kerem Gencer
Ben tampermonkey ve javascript ile youtube videosunun parlaklığını kısıp artırabildiğim bir range koymuştum. Bazen geç saatlerde video oynarken monitörün parlaklığını kısmaktansa videonun parlaklığını kısıyordum. Siz de böyle bir özellik ekleyebilirsiniz.
Örneğin video elementine
CSS:
filter: brightness(50%);
css kodunu vererek videonun parlaklığını yarıya indirebilirsiniz.

umttylldz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Umut YILDIZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben tampermonkey ve javascript ile youtube videosunun parlaklığını kısıp artırabildiğim bir range koymuştum. Bazen geç saatlerde video oynarken monitörün parlaklığını kısmaktansa videonun parlaklığını kısıyordum. Siz de böyle bir özellik ekleyebilirsiniz.
Örneğin video elementine
CSS:
Hocam artık ekleyebileceğim maksimum özellik sayısına ulaştığımı düşünüyordum çünkü koyabilecek bir şey aklıma gelmiyordu, bu fikri baya yaratıcı ve uzantının tam aradığı özelliklerden biri olduğunu düşünüyorum. 1.5 güncellemesi ile bu özelliği getireceğim. Teşekkür ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Ares Blackrosa
MP3, MP4 ya da diğer formatlarda indirme özelliği koyabilirsin belki.

umttylldz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Umut YILDIZ
MP3, MP4 ya da diğer formatlarda indirme özelliği koyabilirsin belki.
Evet onu düşündüm ancak Youtube ekran görüntüsünde olduğu gibi direk olarak videoyu indirmeye izin vermiyor. Harici siteler kullanmak gerekiyor indirme işlemi için o yüzden ekleyemiyorum o özelliği maalesef.

umttylldz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Umut YILDIZ
Örneğin video elementine
CSS:
1721811862729.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,669
Üyeler
151,438
Son üye
yuni88
Top Bottom