Neler Yeni

İphone 15 pil sağlığı koruma

loewry

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Alper Kaplan
Merhabalar yakında iphone 15 alacağım. Kuzenimde 13 var ona sordum o yapmadığını umursamadığını söyledi 1 yıldır %4 düşmüş sadece. Ben %20 veya %40 iken sarja taksam %80 da sarjdan çeksem pil sağlığına faydasi olurmu. Fullemek zarar verirmi fazla? Bukadar takılmalımıyım

loewry

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Alper Kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
en sağlıklı olan pili %20 ile %80 arasında tutmak.
Peki hocam %20 de sarja takmak okeyde fullesem de zararı olurmu pil sağlığına fazla. Veya sarjı yetiştirmek için %30-%40 civarlarında fırsat bulduğumda sarj edip sarjımı geri 80 a çıkarsam öyle bir zararı olurmu yoksa yetişmez sarj

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,763
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Peki hocam %20 de sarja takmak okeyde fullesem de zararı olurmu pil sağlığına fazla. Veya sarjı yetiştirmek için %30-%40 civarlarında fırsat bulduğumda sarj edip sarjımı geri 80 a çıkarsam öyle bir zararı olurmu yoksa yetişmez sarj
%40 ta takma derim %20 de takman ideal olur öteki türlü Şarj döngüsünü arttırırsın ayrıca iyileştirilmiş pil'i aç bende açık bende de 13 var

En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,653
İsim
Eren
Merhabalar yakında iphone 15 alacağım. Kuzenimde 13 var ona sordum o yapmadığını umursamadığını söyledi 1 yıldır %4 düşmüş sadece. Ben %20 veya %40 iken sarja taksam %80 da sarjdan çeksem pil sağlığına faydasi olurmu. Fullemek zarar verirmi fazla? Bukadar takılmalımıyım
Bu kadar takmalık bir şey yok o kadar para veriyorsun telefonu alıyorsun hala 20 80 mı yapsam boyle mı kullansam bunu mu yapsam diye bataryaya kafa yoruyorsun hıc gerek yok al kafana göre kullan geç ne zaman sarjı azalırsa o zaman takarsın ne zaman ıhtıyacın olursa cekersın

BalYiyenZürafa

80+ Bronze
%100 olduktan sonra şarjdan hemen çekersen bir şey olmaz. yani akşam şarja takıp gece boyunca %100 de durmasın

FareV

80+ Bronze
%100 olduktan sonra şarjdan hemen çekersen bir şey olmaz. yani akşam şarja takıp gece boyunca %100 de durmasın
hocam buna asla katılmıyorum teknoloji ne durumda siz hala şarj olur olmaz çıkarın diyorsunuz bu telefonlarda akım koruma diye bir muhabbet var zaten %80'den sonra bilerek yavaş şarj etmeye başlıyor fazla enerji yüklemiyor telefona, telefon %100 şarj olduğunda ise hiç enerji göndermiyor pili yormuyor. orada şarj oluyor ibaresi olsa bile telefona güç göndermiyor bu düşüncelerden çıkın gerek yok, ayrıca %20-%80 arasında tutma denilen muhabbet evet sağlıklı fakat buna da maksimum 3-5 ay dikkat ediceksiniz ki o kadar olmayacağına da eminim.

loewry

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Alper Kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam buna asla katılmıyorum teknoloji ne durumda siz hala şarj olur olmaz çıkarın diyorsunuz bu telefonlarda akım koruma diye bir muhabbet var zaten %80'den sonra bilerek yavaş şarj etmeye başlıyor fazla enerji yüklemiyor telefona, telefon %100 şarj olduğunda ise hiç enerji göndermiyor pili yormuyor. orada şarj oluyor ibaresi olsa bile telefona güç göndermiyor bu düşüncelerden çıkın gerek yok, ayrıca %20-%80 arasında tutma denilen muhabbet evet sağlıklı fakat buna da maksimum 3-5 ay dikkat ediceksiniz ki o kadar olmayacağına da eminim.
Çok haklı konuştunuz ilk 2 ay 20-80 sonra 20-100 kullanırım sorun değil zaten genelde akşam pc bakarken telefonu masaya yanıma koyup prizden sarj ediyorum gece yatmadan önce durumu yok pc kapattığımda zaten sarjıda çoktan dolmus oluyor :D

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,388
İsim
uwu
Babam umursamaz şarjı bittiğinde takar dolunca çıkarır 23 ün aralık sonunda almıştı ip13 ü pil 99 da pilin ömrünü şarj etme değilde oyun oynamak gibi etkileşimler düşürüyor daha çok

loewry

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Alper Kaplan
Babam umursamaz şarjı bittiğinde takar dolunca çıkarır 23 ün aralık sonunda almıştı ip13 ü pil 99 da pilin ömrünü şarj etme değilde oyun oynamak gibi etkileşimler düşürüyor daha çok
Oyunu nadirende olsa oynarım oda 40 dk max 1 saat sarjda asla bakmam telefona bunların zararı olurmu baksam bile 5 dk instaya girer çıkarım

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,388
İsim
uwu
Oyunu nadirende olsa oynarım oda 40 dk max 1 saat sarjda asla bakmam telefona bunların zararı olurmu baksam bile 5 dk instaya girer çıkarım
Bişey olmaz ben telefonun şarjı dolana kadar foruma bakıyorum dolunca oynuyorum hala ip11 in pili 89 kolay kolay düşmüyor aşırı ısındığında şarja takmazsan

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
KaanBerkKral
hayatımda 1 kere bile Apple marka hiç bir cihaz kullanmadım 🍎 ı herkes çok abartıyor bence pil konusunda 🍎 dan daha iyi telefonlar var hemde 🍎 kadar pahalı değil

Alihanyilmaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
Alihan YILMAZ
10% da şarja tak, 100% a kadar şarj et. Öbür türlü daha çabuk bozasın bataryayı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,628
Üyeler
151,584
Son üye
Zyprox
Top Bottom